Весь світ живе і працює в режимі форс-мажору. Пандемія коронавірусу застопорила економічні процеси в багатьох країнах. Вимушені карантинні заходи серйозно вплинули на особисті бюджети українців.
Як зібрати гроші на що завгодно, використовуючи різні депозити
Ця ситуація ще раз нагадала про те, що покладатися виключно на одне джерело доходу у вигляді зарплати не варто. Завжди потрібно заздалегідь подумати про те, щоб забезпечити собі надійну «фінансову подушку». Сучасний фінансовий ринок пропонує безліч варіантів того, як можна накопичувати заощадження і отримувати пасивний дохід. Але багато із пропонованих способів вимагають спеціальних фінансових знань і особистого часу. Та й твердих гарантій збереження коштів найчастіше вам не дадуть. У підсумку більшість громадян все одно зупиняють свій вибір на депозитах.
І це абсолютно правильно!
«Мінфін» за підтримки експертів Альфа-Банку Україна розповість про можливості сучасних депозитів, а також запропонує вам ефективну Формулу Депозитних Заощаджен.
Швидкі рішення — в мобільному банку
Сьогодні банки дають дуже гнучкі умови розміщення вкладів. Причому це дає вкладникам-початківцям масу можливостей переконатися, що все працює і ризиків дійсно немає. Яскравим прикладом такого ультрасучасного підходу може послужити нова лінійка депозитів від Альфа-Банку Україна. Судіть самі, якщо у вас раніше не було депозиту, і ви побоюєтеся віддавати свої гроші надовго, банк пропонує своїм клієнтам відкрити короткостроковий депозит в гривні — «Мобільний». Причому розмістити тимчасово вільні гроші можна всього на 7 днів! Оформлюється такий депозит просто в мобільному банку Alfa-Mobile Ukraine.
Так, цей вклад не передбачає поповнення та дострокового зняття. Але ці функції навряд чи стануть в нагоді, адже мова йде про депозит, який можна розмістити на 7, 14 або 29 днів. У будь-якому випадку, починаючи накопичувати заощадження, варто подумати про фінансове планування і навчитися отримувати максимальну вигоду від фінансових продуктів. За дуже короткий час ви отримаєте відсотковий дохід за ставкою 11% річних, а при бажанні, зможете забрати гроші наприкінці терміну або подовжити вклад. Управління пролонгацією доступне протягом всього терміну без обмежень. Для порівняння, Приватбанк за гривневими вкладами без права дострокового зняття пропонує 11,5% річних, але розмістити такий депозит доведеться відразу на 9-12 місяців.
Відзначимо, що інші великі банки пропонують вкладникам розміщувати строкові депозити без зняття і поповнення на термін від 1 місяця і більше.
Зберегти суму до покупки
Короткий термін зручний не тільки в тому випадку, якщо ви хочете протестувати роботу банку або побоюєтеся розлучатися з грошима надовго. Депозит на один або два тижні може бути дуже зручний в разі, якщо необхідно зберегти велику суму, призначену, наприклад, для великої покупки, яка планується незабаром.
Починаємо заробляти
Якщо ж вкладник вже позбувся страхів і забобонів, то час звернути увагу на депозитні продукти, що забезпечують довгострокове отримання пасивного доходу.
Знову ж в цьому випадку мова піде про строкові вклади, за якими дострокове розірвання не передбачено. Чому так? Все просто. Працюючи з такими вкладами, банк отримує прогнозоване джерело фондування, а отже може забезпечити і максимальний відсотковий дохід, який не одержати за вкладами до запитання або за рахунками-скарбничками.
Наприклад, терміновий депозит «Прибутковий» від Альфа-Банку сьогодні дає можливість розмістити кошти у всіх валютах на будь-який термін і при цьому дає за заощадженнями максимальну дохідність і найбільш повний функціонал на ринку.
Судіть самі, цей вклад можна розміщувати як на короткі періоди у 3 або 6 місяців, а також на терміни від 1 року до 5 років! При цьому вкладник сам може обирати, чи хоче він отримувати відсотковий дохід за вкладом щомісячно, або віддає перевагу додаванню доходу до тіла вкладу, що дозволить щомісячно збільшувати дохідність. Ставка ж цілком конкурентна для депозитного ринку — до 13% річних у гривні. Наприклад, ПУМБ за схожим строковим вкладом теж дає до 13% річних в гривні, але тільки з урахуванням програми лояльності.
Важливим є те, що цей внесок незамінний для накопичень. Його умови передбачають, що поповнення доступно в розмірі 200% від первинної суми розміщення. При цьому, в залежності від терміну розміщення депозиту, його можна поповнити:
- вклад на 3 міс. — поповнення в перші 2 місяці,
- вклад на 6 міс. — поповнення протягом перших 5 місяців,
- вклад на 12-60 міс. — поповнення в перші 6 місяців договору.
Звичайно, більшість великих банків країни також пропонують депозити з поповненням, і депозити на тривалі терміни. Окремо опції, схожі з наведеними вище, можна зустріти в пропозиціях багатьох учасників ринку. Проте, Альфа Банк зумів об'єднати весь доступний функціонал в одному продукті.
У вільному режимі
Звичайно, не завжди у нас є чітка мета і розуміння того, в який момент можуть знадобитися великі суми з наших заощаджень. Але для вирішення цих завдань банківський ринок пропонує безліч варіантів ощадних рахунків. Їх відмінною рисою є не стільки підвищена дохідність або капіталізація, як за строковими вкладами, скільки можливість поповнювати і забирати вклад у міру можливості або необхідності.
Депозит «Ощадний» від Альфа-Банку дозволяє вільно керувати своїми коштами: знімати і поповнювати рахунок на будь-яку суму в режимі 24/7, використовуючи інтернет або мобільний банкінг. По суті, вкладнику навіть не потрібно виходити з дому, щоб провести операції зі своїм вкладом.
Причому цікаво те, що таких рахунків можна відкривати декілька, що дозволяє, по суті, створювати «гаманці» для накопичень на різні цілі й потреби. Відсотки за таким депозитом будуть нараховуватися щомісячно.
Формула Заощаджень
В цілому ж фінансові експерти рекомендують не зациклюватися на якомусь одному продукті або інструменті. Навіть якщо ви клієнт одного банку і вважаєте за краще працювати тільки з депозитами, також слід підходити до розміщення коштів творчо. Адже наявні лінійки депозитів сьогодні дозволяють комбінувати депозитні продукти та отримувати максимальний дохід з максимальним комфортом від вкладень.
Сьогодні Фонд Гарантування вкладів забезпечує повернення вкладів з відсотками на суму до 200 тис. грн на одну людину в одному банку. Для зручності можна взяти цю суму як якийсь умовний приклад заощаджень. Експерти радять розподілити вклади наступним чином:
- 20% — на депозит «Ощадний»
- 20% — на депозит «Мобільний»
- 60% — на депозит «Прибутковий»
Таким чином, вкладник завжди буде мати під рукою близько 40 тис. грн, які в разі потреби зможе зняти в будь-який момент, але які продовжать справно приносити 9% річних. Цієї суми цілком достатньо, щоб вирішити безліч несподіваних проблем від термінового ремонту авто до покупки дорогого подарунка на ювілей близької людини.
Ще 40 тис. гривень будуть розміщені під 11% на короткий термін до 1 місяця, тож в разі фінансових труднощів чекати закінчення терміну депозиту доведеться не довше, ніж отримання чергової зарплати.
120 тис. гривень стали б ядром накопичень у довгостроковій перспективі і тією сумою, яка генерувала б найбільшу частину пасивного доходу за найвищою ставкою. І це вирішить відразу два завдання — довгострокові накопичення для вирішення великого завдання і отримання додаткового джерела прибутку для покриття поточних витрат.
Цю формулу ви можете застосовувати для різних сум, вона буде однаково ефективною.
Світ мінливий і здатний підносити неприємні сюрпризи, але як ми могли переконатися, сучасний банківський сектор здатний дати нам інструменти, що дозволяють підготуватися до будь-яких несподіванок.
Коментарі - 20
Глупо если есть более прибыльные варианты вложения денег. Если их нет то наоборот умно получить компенсацию инфляции на депозите и потерять только 2%, а не держать деньги под подушкой где они похудеют на все 11%.
«– Охмуряют! – крикнул Остап, спускаясь с лестницы. – Самый охмуреж идет! Под сладкий лепет мандолины.»