Національний банк відтермінував до 1 серпня 2020 року застосування бізнесом програмного реєстратора розрахункових операцій, зокрема під час здійснення валютно-обмінних операцій. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
НБУ переніс застосування програмних РРО для валютно-обмінних операцій на серпень
«Згідно з законом норми щодо застосування бізнесом програмного реєстратора розрахункових операцій, зокрема під час здійснення валютно-обмінних операцій, відтерміновано до 1 серпня 2020 року. Раніше ці вимоги мали набрати чинність 19 квітня 2020 року», — йдеться у повідомленні.
Постанова набирає чинності з 16 квітня цього року.
Передісторія
У січні 2020 року Національний банк привів нормативно-правову базу у відповідність із законом «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Що змінив Нацбанк
Передбачено використання нового виду реєстратора розрахункових операцій (РРО) – програмного, а також створення під час валютно-обмінних операцій електронних розрахункових документів, які матимуть таку ж форму та зміст, як і їх паперові аналоги, сказано в повідомленні.
Також Нацбанк вніс деякі інші уточнювальні зміни, які стосуються порядку проведення валютно-обмінних операцій.
Читайте також: Що очікує ФОПів: закон про РРО набуде чинності у квітні
Зокрема, скасував необхідність проставляти на розрахункових документах РРО такі реквізити, як підписи касира і клієнта, відбиток штампа.
Раніше повідомлялося
-
17 жовтня 2019 року президент Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі. Цього ж дня був підписаний указ про введення дворічного мораторію на перевірки ФОПів щодо використання касових апаратів.
-
Закони передбачають обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) ФОПами, які працюють у сферах торгівлі та харчування. Підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.
Читайте також: Уряд пропонує скасувати частину штрафів щодо користування РРО
-
Кабмін підготував зміни в чинне законодавство, які передбачають впровадження перевірок ФОПів лише на основі ризик-орієнтованого підходу. Це означає, що для чесного бізнесу ймовірність перевірки знизиться.
-
Відповідно до опитування групи «Рейтинг», більшість українців підтримують запровадження обов'язкових касових апаратів для малого бізнесу, дві третини — ідею повернення коштів у разі виявлення нефіскального чека.
Коментарі