Країни ОПЕК+ домовилася про найбільше в історії скорочення видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу. Про це пише ЕП з посиланням на агентство Reuters.
Країни ОПЕК+ домовилася про найбільше в історії скорочення видобутку нафти
Деталі переговорів
ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні країни домовилися в неділю скоротити видобуток на рекордну суму, що становить близько 10% світової пропозиції, для підтримки цін на нафту в умовах пандемії коронавірусу.
Група, відома як ОПЕК+, погодилася скоротити видобуток на 9,7 млн барелів на добу протягом травня-червня після компромісу з Мексикою, повідомили два співрозмовник видання, ознайомлені з деталями домовленостей.
Читайте також: Нафта дорожчає перед угодою ОПЕК +
Пізніше Міністерство енергетики Казахстану підтвердило виданню інформацію про те, що група країн ОПЕК + погодилася скоротити світовий видобуток нафти на 9,7 мільйона барелів на добу протягом двох місяців, починаючи з 1 травня.
Передісторія
Раніше країни-члени APPO, які не брали участі в угоді ОПЕК+, також зобов'язалися зробити свій внесок у глобальні зусилля і скорегувати свій добовий видобуток.
10 квітня, стало відомо, що більшість країн ОПЕК та Росія досягли принципових домовленостей про умови скорочення видобутку нафти, а саме скоротити у травні-червні 2020 року видобуток на 10 млн барелів на добу.
Пізніше Bloomberg написав, що всі домовленості будуть діяти лише за умови згоди Мексики. Як виявилось, Міністр енергетики країни не погодилась на попередні умови і покинула відеоконференцію, яка тривала 11 годин.
Читайте також: Жорсткий ультиматум. Саудівська Аравія вимагає від РФ найбільшого скорочення видобутку нафти
Згода Мексики було пізніше отримано завдяки посередництву президента США Дональда Трампа. Так, Сполучені Штати допоможуть Мексиці скоротити видобуток нафти, взявши на себе частину її зобов'язань – 250-300 тис барелів, заявив у п'ятницю президент США.
Одна з найбільших компаній Saudi Aramco відклала публікацію цін на свою нафту в травні з суботи на неділю, оскільки переговори щодо угоди ОПЕК + не були завершені.
Читайте також: Назад у 90-і. Ціна російської нафти Urals впала до $10
Коментарі - 43
А как же стена от мексиканцев, как же перенос заводов в США, как же защита своего родного производителя? Трамп уже не торт.
Власник московського «Спартака» і віце-президент компанії «Лукойл» Леонід Федун висловився про укладання Росією угоди ОПЕК +, яка передбачає скорочення видобутку нафти. Відповідно до її умов, Росія знизить видобуток з 11,3 до 8,5 млн барелів на добу.
«Я б навів приклад Брестcкого миру, коли більшовики в 1918 році були змушені піти на угоду з Німеччиною, яка була принизливою і важкою», — цитує Федуна РБК.
Федун пояснив, що, якби угода з країнами ОПЕК не була укладена, через 40-45 днів всі нафтосховища світу виявилися б повністю заповнені. Росії, на його думку, довелося б зупинити свердловини через 30 або 40 днів і продавати нафту приблизно по $ 15-20 за барель. Або і нижче.
Это и будет подано как гениальный гроссмейстерский ход правителя !
(все !теперь можно спокойно заниматься только подготовкой парадов)
Скільки звр на росії залишилилось?:)
— Вы выступали категорически против выхода России из сделки ОПЕК+ в марте 2020 года. Как вы считаете, в рамках новой сделки адекватную ли цену заплатит Россия за поддержание цен на нефть, согласившись снизить добычу на 2,5 млн барр. до 8,5 млн барр. в сутки?
— Я начал бы с того, что хотел бы поблагодарить наше политическое руководство, президента Владимира Путина. В последние дни мы увидели его беспрецедентную вовлеченность в переговоры и в организацию этой сделки. Я также хотел бы сказать добрые слова министру энергетики Александру Новаку, поскольку он показал себя как активный и эффективный переговорщик, что тоже очень важно.
Сейчас можно ожидать, что диапазон цены на нефть $30–40 останется. В этом случае Российская Федерация будет получать в виде денежного потока $70–80 млн дополнительного дохода в день. Это ответ на вопрос, правильная эта сделка или нет.
А перед смертю завжди трохи краще стає:)
- «...активный и эффективный переговорщик...» (он же Новак) - 6.03 бряцнул дверью и ушел с переговоров, результат - вместо сокращения на 0,45 мбс получили (когда поняли какую хе...ню сотворили) = 1,8 - 2,5 мбс;
- если цена бар. сохранится на прежнем уровне - нефтянка ru. теряет 60% дохода (по сравнению с 19 г.), если цена - ближе к $50, то потери = 20%;
- валовая добыча нефти в 20 упадет на 10% г/г;
- ВВП сократится на 5 - 7%;
- безработица: с 4 -5% до 8 - 10%.
Ох...ные спецы. 5 баллов!
https://zen.yandex.ru/media/mamin_sibiryak/na-kakie-dengi-suscestvuet-rossiia-5c8c276a67fa3e00b39874fc
ваш рашинский тролль
Между тем оценка Минфина не включает в себя поступления общего характера от нефтегазовой отрасли, которые в зависимости от задачи такой оценки можно было бы отнести к «расширенным» нефтегазовым доходам, например от налога на прибыль нефтегазовых компаний или НДС в отрасли.
Лучше расскажите, как гражданин выше 70% насчитал ))
Російський мінфін не враховує надходження податків на прибуток та ПДВ нафтогазових компаній.
Якщо врахувати, то буде більше 1/3. І це «дружня» оцінка.
«Лучше расскажите, как гражданин выше 70% насчитал»
— він про ВВП писав, а не про бюджет.
Якщо прибрати нафтогазові доходи, то що залишиться від економіки Мордора? Час покаже…
> він про ВВП писав, а не про бюджет
окей, гугл
на долю нефти и газа приходится около 20 процентов ВВП
Ось і перевіримо восени :)