Мінфін - Курси валют України

Встановити
3 квітня 2020, 14:48

Ціни зросли через психологічні чинники. Це не матиме значного впливу на інфляцію — НБУ

У Нацбанку пов'язують зростання цін на продукти з підвищеним попитом, зумовленим психологічними чинниками. Також вважають, що цей процес не матиме значного впливу на інфляцію. Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій під час онлайн-пресбрифінгу.

У Нацбанку пов'язують зростання цін на продукти з підвищеним попитом, зумовленим психологічними чинниками.
Фото: qha.com.ua

Чому зросли ціни на продукти

У Нацбанку зазначають, що через ажіотажний попит на продукти, який спостерігався останніми тижнями, ціни значно зросли.

Частково це було зумовлено тим, що ринки й багато торговельних точок не працювали. У НБУ вважають, що це було короткострокове зростання цін, викликане психологічним чинником. 

Читайте також: Хто винен у тому, що ціни в магазинах пішли вгору

Яка ситуація зараз

«Уже сьогодні ми бачимо, що ситуація поступово поліпшується, і ціни на продукти, які здорожчали, поступово знижуються. Тому наразі ми не розглядаємо значного впливу на інфляцію у зв'язку з цим ажіотажним попитом.

У будь-якому разі ми дуже ретельно відстежуємо ситуацію. У разі якщо буде підвищення інфляції, це, безумовно, буде закладено в наш прогноз і в наші дії щодо монетарної політики», — зазначив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Читайте також: Макропрогноз оновили. Інфляція 11,6% та долар 29,5

Передісторія

  • 23 березня мережа супермаркетів «АТБ» заявила про підвищення цін на низку продуктів харчування і товари першої необхідності в умовах карантину, запровадженого в Україні у зв'язку з коронавірусом.
  • 26 березня Антимонопольний комітет відкрив справу проти постачальників продуктів харчування і найбільших мереж продовольчих магазинів Києва.
  • 1 квітня голова столичного відділення Антимонопольного комітету Олексій Хмельницький заявив, що за останній тиждень ціни на основні продукти харчування в магазинах Києва не зростають. За його словами, ціни на продукти першої необхідності вирівнялися, а деякі навіть знизилися.
  • 2 квітня мережа «АТБ» повідомила, що знижує торгову націнку на продукти першої необхідності на 2-8% з 1 квітня, також компанія знімає обмеження на продаж продуктів в одні руки.

Читайте також: Мінекономіки буде стежити за цінами в супермаркетах і наявністю продуктів

Коментарі - 9

+
0
bonv
bonv
3 квітня 2020, 15:11
#
Ціни виросли від бездіяльності влади..
+
+30
bonv
bonv
3 квітня 2020, 15:22
#
Інфляція на кінець року (грудень до грудня) — 11,6% (раніше 5,6%). Не вплине кажете?
+
+15
bonv
bonv
3 квітня 2020, 15:23
#
Ціни на продукти, які здорожчали, поступово знижуються - після росту в 50-100% тепер впали на 3-5%? Популізм аж зашкалює..
+
+11
combojack911
combojack911
3 квітня 2020, 16:07
#
НБУ живет в другой реальности
+
0
bonv
bonv
3 квітня 2020, 16:35
#
І ми теж:)
+
0
Андрей Иванов
Андрей Иванов
3 квітня 2020, 16:37
#
Как в расчете инфляции будут учитываться расходы на средства гигиены - маски, антисептики, потребление которых выросло в сотни раз ? Раньше я мыл руки до 10 раз в день. Теперь раз 20. Плюс антибактериальные салфетки, спиртовой распылитель, маски с 6 апреля. Структура потребления существенно меняется, расходы на транспорт. Например, я хотел купить новый телефон и купил бы уже в апреле, но теперь и старый хороший. Поездки на дачу под вопросом - уже ставят блок посты на выездах из города. Вокруг масса людей уже без работы - дают выходное пособие 1-2 тыс грн. Жизнь переворачивается с ног на голову, поэтому показатель инфляции это просто ориентир слабо влияющий на качество жизни.
+
0
irakez
irakez
4 квітня 2020, 4:12
#
Они и раньше были угрохать реальную экономику ради одной сферической циферки в вакууме. Такой вот фетиш. И сейчас ничего не изменилось.
+
0
bonv
bonv
4 квітня 2020, 11:46
#
Плюс ціни в рази виросли на все пов"язане з гігієною та харчами..
+
0
trof
trof
5 квітня 2020, 7:51
#
Ну если для Чурия 10% девальвация в импортозависимой экономике и рост пря мых затрат субъектов в связи с карантином это « психологический фактор», то гнать такого экономиста надо из НБУ поганой метлой.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися