Ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов розкритикував ухвалений закон про ринок сільськогосподарських земель. Про це Милованов написав у фейсбуці.
«Все скуплять олігархи та великі компанії»: Милованов розкритикував закон про ринок землі
Які недоліки бачить ексміністр
Милованов вважає, що обмеження, які запровадять на початку роботи ринку, призведуть до того, що сільськогосподарську землю викуплять великі компанії та олігархи через підставних осіб.
«Люди, які звикли до сірих схем і мають вільну готівку, зможуть скористатись новим ринком землі для накопичення великих обсягів землі. Так само, як у 90-х певні групи людей захопили підприємства через ваучери, скуповуючи їх за безцінь та використовуючи підставних осіб. Цього разу землю можуть скупити через десятки чи сотні підставних осіб, кожна з яких придбає по 100 га», — зазначив Милованов.
Читайте також: Ринок землі — втрачений шанс для України
Про які обмеження йдеться
Ідеться про обмеження, передбачені ухваленим законом про землю: він має запрацювати з 1 липня 2021 року.
При цьому до кінця 2023 року купувати земельні паї зможуть лише фізичні особи. Юридичні особи отримають право купувати землю лише з 1 січня 2024 року.
Читайте також: У президента прокоментували прийняття закону про ринок землі
Що пропонує ексміністр
Виходом із цієї ситуації Милованов називає відкриття ринку землі одразу для всіх — і для компаній, і для фізичних осіб. Це має знизити ризик розвитку тіньових схем.
Читайте також: Земельна реформа: які виникнуть ризики для власників, покупців і держави
Хто може купувати землю
- громадяни України;
- юридичні особи, створені й зареєстровані в Україні без іноземних учасників;
- територіальні громади та держава;
- банки можуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земельна ділянка дісталася їм як заставне майно з непогашеним кредитом.
Запуск ринку землі — одна з умов для отримання Україною розширеного фінансування від МВФ.
Нагадаємо
- Верховна Рада в ніч на 31 березня скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року. За ухвалення законопроекту №2178-10 проголосували 259 депутатів.
- Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4018 правок.
- Згідно з прогнозами Світового банку відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від $700 млн до $1,5 млрд.
Коментарі - 46
Но б… ло и дальше хотело, чтоб чье-то конституционное право собственности ограничивалось и дальше.
Пришлось пойти им навстречу.
Спасибо, Юлия.
Жаль, что народу не хватило мудрости хотя бы держать 2 конкурентных партии в раде.
Компромисс со злом порождает только зло.
Главная популистка всея Украины не написала ничего нового.
Тем более, что в ее партии агробароны, заинтересованные в отсутствии земельного рынка.
Чтоб земля и дальше арендовалась за бесценок.
Принося им по 200-300% годовых.
В стране просто откровенно скрывается реальная ситуация, что творится по селам, когда тупо приезжает бригада и забирает открыто урожай, даже не удосуживаясь хоть какие-то документы нарисовать. Если уже крыши нет серьёзной, то хоть закричись, всем *** , мусора даже не выезжают на звонки.
Судя по всеми Вы далеки от реальной жизни, как я от Марса. Последний эпизод на моей памяти, пару лет назад группа из б\с и действующих ментов закопала 12 человек за квартиры в Киеве.
На землю матушку опуститесь.
Я о таких людях говорю, а их подавляющее большинство.
Возможно не совсем удачный пример: застройщику мешает ваш гараж, это препятствует созданию выезда из ЖК. Точно так же приходят люди с предложениями отказаться от этого объекта, и даже не за 5 копеек. Если человек упирается - с крана может блок упасть на этот гараж, или проводка «неисправная» привести к пожару. Абсолютно тот же итог.
А то что там кто-то приедет и ноги поломает - то это уже не следствие этого закона, а метод ведения дел «уважаемыми людьми».
Тупо бандиты и мошенники.
Какое правительство, так и будет все в стране.
На карту поставлено дефолт України. Як ми до цього прийшли – це питання третє. Але дефолт – це інфляція, це знецінення національних грошей, інший курс національної валюти, різкий ріст безробіття, дестабілізація банківської системи. І заплатить за все це український народ. Найменш захищені верстви населення. Лише для того, щоб одному олігарху зберегти банк або повернути банк", – наголосив Порошенко.
«На сьогоднішній день – це час істини. І саме тому »Європейська Солідарність« і я як її лідер будемо голосувати за цей закон. Закликаю всіх слідувати прикладу »Європейської Солідарності", – наголосив Порошенко.
Товариш Милованов оформив би дві свої квартири, два автомобілі і 5 депозитів у банках на різних підставних осіб? Я думав, що він розумний, а чомусь говорить як ідіот. Може просто образився, що вигнали