Уряд на засіданні 29 березня схвалив оновлений макроекономічний прогноз. Про це написав у своєму телеграм-каналі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Уряд підготував бюджет надзвичайної ситуації: Курс долара 29,5 грн/$, рівень безробіття — 9,4%
Макроекономічний прогноз
В рамках підготовки проекту правок до держбюджету-2020 через епідемію коронавірусу Кабмін погіршив макропрогноз.
«Під час розробки змін до держбюджету уряд оновив макроекономічний прогноз. На засіданні Кабміну затвердили нові цифри. Можливо, не всіма цифрами ми задоволені, але вже в другому півріччі очікуємо поліпшення економічної ситуації», — написав глава уряду.
Ключові параметри нового макроекономічного прогнозу
- номінальний ВВП — 4 трлн гривень (раніше він оцінювався в 4,51 трлн грн);
- зростання інфляції — 8,7%% (з 5,6%);
- середньорічний курс — 29,5 грн/$ (з 27 грн/$);
- середньомісячна зарплата — 11 тис. грн (з 12 тисяч);
- рівень безробіття — 9,4% (з 8,1%).
Читайте також: Бюджет-2020 ухвалено. З держказни витратять 1,2 трильйона гривень
Пізніше, депутатка Ольга Василевська-Смаглюк у своєму фейсбуці написала, що в новому прогнозі уряд очікує падіння ВВП на 3,9%, тоді як нинішній бюджет побудований на прогнозі його зростання на 3,7%.
Вона додала, що дефіцит бюджету збільшений з 2,1% ВВП до 6% ВВП, і такий його розмір узгоджений з МВФ.
Читайте також: Який курс долара закладено в бюджет-2020
Депутатка уточнила, що в другому півріччі курс долара очікується на рівні 30,5 грн/$ 1, однак негативне сальдо торговельного балансу покращено до 9,29 млрд грн з 14,88 млрд грн.
Доходи держбюджету в 2020 році визначені в розмірі 1,095 трлн грн, зокрема стосовно загального фонду — 975 млрд грн, витрати — 1,182 трлн грн і 1,052 трлн грн відповідно.
Граничний обсяг дефіциту визначено в розмірі 94,3 млрд грн, або 2,09% прогнозного ВВП.
Що відомо про бюджет-2020
14 листопада 2019 року Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 2000 «Про державний бюджет на 2020 рік.»
Доходи і витрати
Доходи державного бюджету на 2020 рік були передбачені в сумі 1,093 трлн грн. Витрати — 1,195 трлн гривень (збільшилися на 67,5 млрд грн в порівнянні з 2019 роком).
Мінімальна зарплата мала скласти 4723 грн. На обслуговування держборгу закладено 141,5 млрд грн.
Коментарі - 70
Зараз щодо відміни кінця епохи зубожіння можна кивати на коронавірус. Тож розпродаж державної землі вже не актуальний. Навпаки, актуальна співпраця з МВФ. Тож готові і 100га в одні руки зробити (замість 20000га), і прийняти продаж лише паїв фізичних осіб.
Тому не сподівайтесь на чудо, пов'язане з ринком землі.
Это пока не точно, никто не знает как Мир и Украина переживет вирус и кризис, что будет осенью и т.д. Коррекции по бюджету еще могут быть.
Хочете повангую? У ВР за будь-яких обставин першим із двох «законів для МВФ» буде ставитись закон про землю. В надії на те, що яка-небудь Тимошенко з ОПЗЖ заблокують голосування. До «антиколомойського» закону справа навіть не дійде. І опозицію оголосять ворогом народу і винуватцями дефолту: і вівці ситі, і вовки цілі.
На сомом деле цифры еще хуже же.
«В Украине есть довольно упертая группа людей, которая продает многим финансово необразованным людям идею дефолта. Мол, только трусы платят по долгам – зачем нам искать внешнее финансирование на борьбу с кризисом?» – отметил он в Facebook.
Рашкован привел такие вероятные последствия дефолта для Украины:
девальвация;
инфляция;
банкротство;
пустые магазины;
набеги на банки;
социальные протесты;
насилие на улицах;
мародерство;
международная изоляция.
«Я также рекомендую политикам, в том числе депутатам, посмотреть на яркие картинки из Аргентины, Эквадора, России и других стран. Все они связаны со словом »дефолт", – резюмировал представитель Украины в МВФ.
https://espreso.tv/news/2020/03/27/arseniy_yacenyuk_defolt_ce_ekonomichnyy_i_politychnyy_krakh_potribna_programa_z_mvf_i_restrukturyzaciya
https://finclub.net/ua/news/minfin-pidhotuvav-novi-zminy-do-biudzhetu-z-defitsytom-u-306-mlrd-hrn.html