Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна веде переговори про реструктуризацію зовнішніх боргів і перенесення строків їх виплат. Про це він повідомив журналістам, передає Stockworld.
Зеленський: Україна веде переговори про реструктуризацію зовнішніх боргів
Про що Зеленський говорив з МВФ
«У всіх дзвінках і розмовах з МВФ домовитися про збільшення і отримати для України в 2 рази більше коштів… Про реструктуризацію боргів і перенесення термінів ми теж говорили. Я ще не отримав відповіді», — сказав президент. Інших подробиць він не уточнив.
Разом з тим, за словами Зеленського, Міжнародний валютний фонд може збільшити фінансування за новою програмою до $8 млрд, а розмір першого траншу може скласти $2 млрд.
Читайте також: Мінфін: Держборг у лютому скоротився до 2 трильйонів
Що раніше говорили про реструктуризацію
- 24 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет Міністрів має намір створити стабілізаційний фонд для підтримки громадян і бізнесу в 200 млрд гривень і почав переговори з міжнародними партнерами про реструктуризацію державного боргу.
- Після чого пресслужба Кабміну повідомила, що Україна продовжить виконувати свої зобов'язання перед кредиторами в повному обсязі.
- Український уряд не збирається проводити реструктуризацію, тобто змінювати умови державних запозичень, незважаючи на економічну кризу, пов'язану з коронавірусом. Про це повідомив міністр фінансів України Ігор Уманський в коментарі Reuters.
Читайте також: У НБУ розповіли, коли і скільки Україна повинна виплатити за зовнішнім боргом в 2020 році
Нагадаємо
-
У лютому 2020 року сукупний державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в національній валюті зменшився на 1,46% та склав 2 047,8 млрд грн, а в еквіваленті в іноземній валюті – на 0,02% до $83,38 млрд.
-
За даними Міністерства фінансів, на початок лютого розмір державного боргу України становив $83,43 мільярда, з яких $40,58 мільярда — зовнішні запозичення.
-
За січень-лютий борг зріс більш ніж на 2,6%, або на 46 млрд грн.
-
На погашення держборгу за цей період було витрачено 51,7 млрд грн, або 87,6% планових коштів на звітний період.
-
За рахунок більш низького курсу гривні по відношенню до долара, ніж передбачено в держбюджеті на цей рік вдалося заощадити на обслуговуванні боргу.
Читайте також: Мінфін у слайдах показав, як скоротився держборг
- У цілому протягом 2020 року Україні необхідно виплатити 169,24 млрд гривень за зовнішніми боргами і 231,46 млрд гривень за внутрішніми боргами.
Коментарі - 50
- Ага, а дурість - кредити...
И без кредитов в больших масштабах экономику быстро не поднимешь. Иногда вообще не поднимешь.
«После событий 2014 года Украина оказалась на грани дефолта. В должности министра финансов Н. Яресько смогла достичь договоренностей с инвесторами о реструктуризации $19,3 млрд государственных долгов и списании $3,8 млрд, что позволило избежать дефолта. Сумму выплаты по евробондам в $15,6 млрд перенесли на 2019—2027 годы со средним купоном 7,75 % (по состоянию на 2019 год, ежегодно по ним приходится выплачивать порядка около $1,7 млрд)»
До чого я підводжу, Уманський теж розуміє проблему, яка склалася у фінансах і діятиме, як Яресько, іншого шляху немає, але Зеленський ненаважився поки дати зелене світло для обвалу гривні, судячи по діям Смолія, та тримання курсу 28. Тільки от що далі? ЗЕ тямить, що обвал національної валюти його фактично знищить, як політичну фігуру, та відбудеться падіння рейтингу до нуля. Уманський після доповіді Президенту, фактично 30хв. монологу і бачення ситуації в кризовий період написав заяву на звільнення.
Про це повідомляє Голос Америки
«Загалом ми прогнозуємо скорочення ВВП, яке також викличе скорочення податкових надходжень. Вкупі з погашенням зовнішнього боргу у 2020-му році це робить завершення переговорів щодо кредитного фінансування з боку МВФ абсолютним пріоритетом для влади України», - відзначив директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.
За словами Патроне, Україна як експортер товарів відчує наслідки цінового шоку на товарних ринках. Невпевненість на глобальному ринку також вплине не девальвацію гривні та на збільшення ставки євробондів.
«Шок ланцюжка постачання та збуту на Україні можливо позначиться менш гостро, ніж на інших економіках, бо Україна ще не завершила процес інтеграції до глобального ланцюжка доданої вартості, - заявив Патроне. - Україна відчує наслідки споживацького шоку. Він стане результатом зменшення попиту всередині країни та стандартного попиту» - зазначив він.
https://ukranews.com/news/692959-dollar-podorozhaet-do-bolee-30-griven-bez-transha-mvf
Кстати, как Вы описали уже было: менеджер средненькой планки российского филиала Рошен — Вовк, руководил целой НКРЕКП, без каких-либо знаний и умений для этого, сейчас в бегах от праврсудия. А бывший зек без профильного образования возглавлял ген.прокуратуру. Так что Вы можете смело писать, что Вы с 2014-го в сериале ;)
Масок нема вже тиждень як обіцяли в аптеках 21-22 число вже давно пройшло…
а Клоун все грошей хоче миліардером ше не став!
Как так, Вова?! Ты нас предал.