Крім активного продовження переговорів з МВФ щодо нової програми розширеного фінансування, Україна веде консультації з Фондом про можливе отримання фінансової допомоги для боротьби з пандемією. Про це раніше повідомили в Нацбанку, передає Інтерфакс-Україна.
Україна просить у МВФ допомогу для боротьби з пандемією (виправлено)
Що відомо
«Результати переговорів будуть в найближчі тижні», — повідомив глава Нацбанку Яків Смолій під час онлайн-зустрічі з банкірами 18 березня.
Смолій додав, що Нацбанк безперервно співпрацює з усіма органами державної влади та закордонними колегами. Зокрема, існує прямий контакт з Європейським центральним банком.
Читайте також: МВФ відмовився надавати $5 мільярдів Венесуелі на боротьбу з коронавірусом
Про програму фінансування Фонду
На початку березня МВФ заявив про готовність виділити $50 млрд країнам з низькими доходами і економіками, що розвиваються, на боротьбу з коронавірусом.
Цього тижня директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва заявила про готовність МВФ в цілому мобілізувати $1 трлн на кредити для надання допомоги країнам у подоланні епідемії та її наслідків.
Читайте також: МОП: 25 мільйонів людей можуть втратити роботу через кризу. Що повинна зробити влада
Інструменти Фонду дозволяють надати близько $50 млрд країнам, що розвиваються. Зокрема, до $10 млрд можуть виділити країнам-членам з низькими доходами під нульову ставку.
У МВФ зараз 40 чинних угод на загальну суму приблизно $200 млрд. У багатьох випадках ці угоди стануть ще одним інструментом для швидкого надання кризового фінансування.
Читайте також: Від рожевих окулярів до прийняття. 5 стадій проходження кризи в бізнесі
«Ми також отримали запити ще від 20 держав і будемо стежити за ними в найближчі дні», — повідомила Георгієва.
Раніше повідомлялося
- Всупереч чуткам, Фонд не відмовив Україні в кредиті і продовжує переговори. Про це 18 березня написав у фейсбуці заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.
- Як раніше повідомляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль, з восьми параметрів, які МВФ просив виконати Україну, залишилося виконати два.
- Про нову програму співпраці з МВФ Україна домовилася в грудні минулого року. Вона розрахована на 3 роки і передбачає допомогу в розмірі $5,5 млрд.
Коментарі - 50
А з якого карману уряд бере кошти для повернення позик та сплати відсотків?
Випадково не з податків?
А хто їх сплачує?
Уряд чи бізнес та населення?
За такою логікою виходить що квиток в театр мені купує роботодавець. А ні, клієнти мого роботодавця. А може роботодавці клієнтів мого роботодавця? Бачите, починається маячня. Квиток я купую собі сам, а борги платить уряд.
https://delo.ua/econonomyandpoliticsinukraine/azarov-gotovitsja-k-bjudzhetnym-peregovoram-s-moskvoj-221081/
Украина, помимо активного продолжения переговоров с Международным валютным фондом (МВФ) об открытии новой программы расширенного финансирования EFF, ведет с МВФ также консультации о возможном получении финансирования в рамках заявленного Фондом на $50 млрд механизма неотложной финансовой помощи для стран с низким уровнем доходов и развивающихся экономик, страдающих от эффекта эпидемии коронавируса, сообщил глава НБУ Яков Смолий.
Нарешті скандальний заголовок статті виправили