Лівану, який днями оголосив дефолт, не довго залишатися на самоті, ймовірність дефолтів зараз зростає в рази і кільком країнам не вдасться їх уникнути. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів Девід Стаббс, керівник відділу ринків J. P. Morgan International.
Світ чекає низка суверенних дефолтів — аналітик J. P. Morgan
Прогнози аналітика
На думку аналітика, історія показує, що через пару років після дефолту, ринки знову відкривають свої двері для цих країн і зовнішнє фінансування відновлюється, і штрафи за невиконання зобов'язань останнім часом не такі вже високі. За великим рахунком, дефолт є проблемою для тих, хто давав гроші в борг.
Читайте також: Чи можливий в Україні дефолт та чи є для нього передумови
З іншого боку, він зазначив: «Проблема країни, як правило, не в самому дефолті, а в його причинах. Якщо економіка опинилася на порозі дефолту, якщо навіть думка про нього з'явилася, очевидно, що ця економіка вже в стресі. Якщо країна з усіх сил намагається знайти гроші для погашення облігацій, ймовірно, їй вже доводиться приймати болючі рішення щодо внутрішньої політики, податків, соціальних витрат і іншого».
Передісторія
- 9 березня Прем'єр-міністр Лівану Хасан Дияб оголосив про нездатність країни виплатити борги за євробондами.
Читайте також: Україна потрапляє в ідеальний шторм. Чи зможемо ми протистояти кризі
Дефолт та Україна
-
Тему можливого дефолту України запустив депутат з фракції «Слуга народу» Олександр Дубинський.
-
7 березня на своїй фейсбук-сторінці він написав, що представники МВФ неофіційно повідомили новому прем'єр-міністру Денису Шмигалю, що кредиту не буде. «У травні вірогідний дефолт», — підсумував парламентарій.
Читайте також: Особливості нової фінансової кризи і чим вона небезпечніше за попередні
-
У Нацбанку запевняють, що ситуація далека від критичної. «Ми не бачимо підстав для розвитку таких подій і не розглядаємо сьогодні взагалі варіант дефолту для України», — заявив голова Нацбанку Яків Смолій під час прес-конференції 12 березня.
-
Крім того, в НБУ заявляють, що зараз економіка України знаходиться в куди кращому стані, ніж під час попередніх криз.
Коментарі - 24
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/world/10915607-prezident-yevroparlamentu-porivnyav-krizu-cherez-koronavirus-z-drugoyu-svitovoyu.html
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/10916039-vidkat-ekonomiki-na-5-rokiv-nazad-analitichni-centri-zaklikali-vladu-ne-dopustiti-defoltu-ukrajini.html
В течение января-февраля этого года работодатели предупредили о запланированном массовом сокращении 67 тыс. работников, что на 42 тыс. человек больше, чем за первые два месяца 2019 года, сообщает пресс-центр Государственной службы занятости (ГСЗ).
«Данные указывают, что экономическая ситуация в Украине ухудшилась еще до так называемого »черного понедельника«. ВВП в январе 2020 года сократился на 0,5%, при этом с начала текущего года почти все виды экономической деятельности демонстрировали сокращение производства», – добавили в ведомстве.
Про це на пресбрифінгу заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
https://www.rbc.ua/ukr/news/britanii-2021-goda-zaboleyut-koronavirusom-1584342468.html
«Найбільший банк США очікує, що пандемія коронавірусу занурить американську та європейську економіки у глибоку рецесію вже цього літа», пише Business Insider.
Прогнози JPMorgan значно змінилися протягом останніх тижнів, оскільки спалах коронавірусу поширився по всьому світу, спричинивши обвал фондових ринків.
Згідно з прогнозами JPMorgan, економіка США скоротиться на 2% у першому кварталі та на 3% у другому, а економіка країн єврозони - на 1,8% та 3,3% відповідно.
Аби уникнути ще сильнішого удару для глобальної економіки урядам необхідно вдатися до заходів стимулювання: обмеження стресу на фінансових ринках та підтримки споживчого попиту шляхом грошово-кредитної політики.