П'ятниця не стала винятком — валютний ринок продовжує лихоманити. Як «Мінфін» і припускав в своєму ранковому прогнозі — тиск на гривню тільки посилюється, а спекулятивна гра «на підвищення» у самому розпалі.
Курс знову пре вгору: що ж у реальності відбувається з доларом
Причому спекулянтам вже все одно що відбувається, головне для них — щоб ажіотаж збільшувався. Треба визнати, що події дають їм в цьому повну свободу. То на міжнародних ринках черговий обвал котирувань євро (на момент написання статті до 1,1118 долара за євро, що після не таких вже й давніх 1,14 — справжня кара для міжнародних ринків), то у нас РНБО закриває на 2 тижні в'їзд іноземцям в країну із-за коронавируса.
Взагалі — приводів покачати ринок та полякати населення вистачає і спекулянти цим активно користуються.
Сьогодні на торгах знову було спекотно. Незважаючи на зниження залишків на коррахунках банків ще на 5,3 млрд гривень до 46,3 млрд — кількість бажаючих як клієнтів, так і самих банків купити валюту не зменшується. Нацбанк знову гасив пожежі, але падіння гривні лише сповільнив. Розгорнути ринок в сторону стабілізації ситуації йому поки не вдалося.
Застосовував вчорашню тактику — в першу чергу вийшов з аукціоном з продажу до $ 200 млн з подачею конкурентних заявок до 12:30. За фактом, продав $ 63,70 млн за ціною відсікання не нижче 26,03 гривень за долар, а потім багаторазово, використовуючи інтервенції через Matching та підвищуючи з кожним виходом курс продажу.
Починав продавати по 26,03 (аукціон), продовжив по 26,15 гривень, а під кінець торгів і по 26,19. За нашими спостереженнями продав всього з урахуванням аукціону до $ 120-150 млн.
Це лише частково стримало просідання гривні на ринку та створює серйозну можливість для нової спекулятивної гри «на підвищення» вже наступного тижня.
ВІДЕО: Загрози коронавірусу. Україна відсидиться в стороні чи ні (відео)
Хід торгів:
Торги по долару розпочалися з рівня 26, 08 / 26,10 гривень, що було вище вчорашнього закриття 25,99 / 26,01. Попит очікувано перевищував пропозицію і Нацбанк з самого ранку оголосив аукціон з подачею заявок до 12:30 на суму до $ 200 млн. Це трохи зіпсувало початок сесії, тому що багато хто став чекати результатів аукціону.
На 11 годину долар трохи просів на інтризі щодо аукціону — до 26,095 / 26,1150 гривень і до 26,03 / 26,065 на 12:00 й до обіду.
О 12:30 з'ясувалося, що Нацбанк на аукціоні продав всього $ 63,7 млн з ціною відсікання не нижче 26,03. Цього було явно замало і попит почав перевищувати пропозицію.
Об 14:00 курс зріс до 26,08 / 26,11 гривень, а на 15:00 — злетів до 26,15 / 26,18. НБУ вийшов на ринок з продажем $ 50 млн по 26,15 гривень, а потім ще й по 26,19.
Але як тільки Нацбанк йшов з ринку — курс знову зростав і завершилася сесія вже рівнями 26,19 / 26,22.
Головні події 13 березня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 26,08 / 26,10 гривень виріс до 26,19 / 26,22 на момент завершення сесії;
2) НБУ сьогодні знову багато разів продавав долар. На початку через аукціон — продав $ 63,70 млн з ціною відсікання — не нижче 26,03. Потім — через Matching по 26,15 і по 26,19 гривень. Продав за нашими оцінками всього не менше $ 120-150 млн;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зафіксовано на рівні 26,0668 гривень, а офіційний на 16 березня склав 26,089 гривень за долар.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 113
Ви, таке враження, явно перевчились (а може перегрілись). Гривня під матрацом так муляє?
Забудьте про ОВДП - цирк уехал. Ми живемо в іншій реальності.
Гражданє винесуть банки.
Як це, мої гроші, мені не віддавать? От жеж )) Йюмарист.
От і знизили. Але знизили:)
Даже то что правительство хочет распродать землю за копейки это капля в море, и Зе принялись молить МВФ о транше 5 миллиардов как о спасиельном круг на этот год а что дальше чем спасаться будут
ответить
Возможность покупки Национальным банком Украины ОВГЗ у банков запрещена советом НБУ, и у Нацбанка отсутствуют планы возвращаться к этой практике. Когда дойдет до выхода из ОВГЗ, у НБУ просто не хватит валютной ликвидности и придется продавать ценные бумаги. После этого никто не захочет покупать евробонды по любым ставкам. Наступит дефолт.
https://minfin.com.ua/blogs/victors/129191/
А якщо серйозно, то не бачу сенсу зараз НБУ надто сильно рвати жили, якщо є орієнтир, закладений в бюджеті - 27. От десь під 27 НБУ і має вийти з мінімальною швидкістю росту курсу (щоб за інерцією не проскочити) і максимальними зусиллями на утримання. Ну може трохи вище 27 «щоб з запасом».
Все готовятся к карантину - гречка сало и так далее .
На 2020 рік передбачається 14 лярдів дефіциту торгового балансу.
Грубо - мінус 50 млн $ на кожен робочій день, тобто на кожні торги міжбанку.
Не 200, не 300 млн, але і не плюс.
Низький дефіцит минулого року нам дали ОВДП та гроші газпрому.
Знаючи залишкову цифру, мінус 6 млрд $ дифіциту минулого року, прикинувши буй к носу, маємо:
Мінус 6 млрд - наша економіка витримує лекго, навіть був ревал, але він був побільшості через позитивні настрої. Але нехай.
Тепер же прогнозується щє додаткові 8 млрд долл дефіциту і вже не такі позитівні настрої, земля нічого не додасть.
Оці 8 млрд і стануть двигуном девальвації.
Подивимось до чого призведе паніка, переживемо і будемо плавати десь до 30-ти плюс.
А що там щє станеться, може мвф щось дасть, або щє хтось, то вже буде змінювати ситуацію. (Ніхто нам нічого не дасть :) )
Якщо великий, то молодці.
Як це корегує насущні потреби?
Украина последние годы живет за кредиты, то овгз продали на трилион гривен.
Я говорю о всем портфеле овгз, кроме иностранцев все банки перевели депозиты
людей в ету пирамиду.
Как я понимаю все спишут на короновирус.
К сожалению заденет и банковский сектор этот вирус. Спад давно есть в жд перевозках, со вторника задело продажи Авто, понятно с учетом вируса заденет авиасообщение, туризм и т.д.
К чему я это, банки сегодня, а кто с понедельника обрадуют своих клиентов что им скорее заблокируют новые лимиты по выдачам кред.средств или лизинга. Дай Бог чтобы не ограчивали оборотку (оверы). Многих сотр-в отправляют на удаленную работу или в отпуск, не знаю как будут обстоять дела на отделениях банков с точки зрения персонала.
Думаю шухер пока временный затронет не только банки.
Овгз вернулись!!! Доллары и гривны. Курс попрет вниз, кто не верит я не виноват!
https://mof.gov.ua/uk/ogoloshennja-ta-rezultati-aukcioniv
А Украина - политические риски, девальвация валюты за 2 месяца в 10%, и бонды хотят напарить за те же 10% годовых)
motoruller, вы бы что выбрали ?!
Заценіть красу гри.
Ті, хто зараз накупив долярів, більш за потрібне, або кому їх злив НБУ за вигідним на даний момент курсом, куплять на них доларові ОВДП.
Гривневі нікому не потрібні будуть. Хіба що комусь ліньки гроші викинуть з вікна.
Нєрєзи на країну, що хизується, що у будь-який час може об'явити дефолт і відмовитись від боргів, і дивитись не будуть.
Приблизились к сильным уровням первый 26,216 отскок к сильная поддержка 25,221-24,874 ( в процентах 3,66%-4,96%)
Скопление уровней по тех анализу МОЩНЫЙ уровень сопротивления 26,713-26,928 потенциал отскока всё тот же 25,221-24,874 (в процентах 5,5%-6,7%)
2 варіанти: Або у понеділок ринок заспокоюєтья на очікуваннях.
Або банки продовжать купляти долари для покупки ОВДП для себе.
Будуть брать короткі ОВДП, бо ну його нафіг.
Нерезів не буде.
Долар продовжить ріст, а процент з овдп щє додасть кайфу.
Де купують ці овдп? ))
Я куплю доларові коротеньки.
А от вкладання наших банків в доларові ОВДП - це цілком може бути. Тож аукціон 17-го березня може бути повністю провальним по гривневих, і успішним по доларових ОВДП. Це більш реальний сценарій: і курс підняли до планового (27 або близько до того), і НБУ в профіті, і валюта залишається в Україні.
Коронавирус, неготовность больниц, падение цен на сталь, зерно и др. рессурсы которые приносят валюту, существенное уменьшение переводов от заробитчан в случае паники в Европе, и все, приплыли. Где брать валюту на покрытие долгов. В 1 квартале 5 млрд. долл., втором 5млрд. третьем 6. Скоро спекулянты начнут массово бежать из ОВГЗ так как они рисковые. Идеальный шторм. Какая по вашему вероятность что людей снова кинут на депозитах? Я думаю очень большая.
https://bank.gov.ua/markets/fm-liquidity
Или это аля цирк нбу ведь все его действия только способствуют девальвации или четкий сценарий Шмыги. Время рассудит.
паника нагнетается,идёт игра,точней грабёж
Но главная причина скрывается в размере купюр денежных знаков Украины ридной!
Дывиться: купюра 1грн, потім трохи більша 2грн, далі ....ще більша, ще! І ось вона 1000 гривнева! Таки сама велика, так! Нічого там страшного нема, начебто, купюра, як купюра, але я як уявляю собі чергову купюру в 5000 гривнів, то аж вспітнів від страху! Оце буде купюра, як прапор нової України, така величезна, що можна навпів розірвати, та двічи підтертися!
Вывод: так что всё ясно, если учесть размеры купюр и коронавирус здесь не причём! Ну если ещё вспомнить исчезнувшие 1, 2, 5, 25, 50 копійки, то ....точно, что только для подтера зада, но не себе, а КОЗЕЛам - КОманде ЗЕЛенского!
Даже то что правительство хочет распродать землю за копейки это капля в море, и Зе принялись молить МВФ о транше 5 миллиардов как о спасиельном круг на этот год а что дальше чем спасаться будут