Попит на валюту формують резиденти - українські компанії, які працюють з експортно-імпортними операціями та у яких є боргові залучення у іноземній валюті. Попит від нерезидентів невеликий. Про це під час монетарного брифінгу заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.
НБУ розповів, хто розхитує ринок. Валюту купують українські компанії, нерезиденти ні до чого
Хто формує попит на валюту
«Попит на валюту формують резиденти - українські компанії, які працюють з експортно-імпортними операціями та у яких є боргові залучення у іноземній валюті. Фізичні особи, як ми бачимо, готівковий ринок дуже сильно відреагував. Ми це все пояснюємо перш за все психологічними факторами, пов'язаними з глобальною ситуацією у світовій економіці та з вірусом», - зазначив Чурій.
Стосовно попиту нерезидентів, то він насправді дуже невеликий.
«Загалом з початку місяця нерезиденти купили близько $160 мільйонів. Це невеликий об'єм, враховуючи те, що тільки за цей тиждень Нацбанк продав вже $700 мільйонів, враховуючи сьогоднішні інтервенції, і минулого тижня нетто-продаж складав $160 мільйонів. Тобто $860 мільйонів, з яких $160 мільйонів - попит від нерезидентів. Основний попит формують українські компанії», - пояснив він.
Читайте також: Іноземці не тікають. Експерт пояснив, чому «худне» портфель ОВДП нерезидентів
Чи вводитимуть валютні обмеження
«Національний банк на сьогодні має достатній об'єм резервів. Ми не збираємося змінювати нашу політику, яка полягає в згладжуванні коливань. Коли гривня зміцнювалася, Нацбанк активно викуповував валюту згладжуючи зміцнення, коли нацвалюта послабилася - Нацбанк продає валюту. Це та політика, яку ми вже продовжуємо, починаючи з 2015 року», - прокоментував Чурій.
За його словами, наразі ніяких планів немає вводити валютні обмеження.
Що відбувається з ОВДП
-
Як писав «Мінфін», 11 березня в Національному банку спростували інформацію про те, що іноземні інвестори виводять свої інвестиції з державних боргових облігацій України.
-
За даними НБУ, за останній місяць портфель ОВДП у власності нерезидентів істотно не змінювався і коливався в межах 125-129 млрд грн.
-
На Інститутській погоджуються, що паніка на світових фінансових ринках знизила попит на державні облігації України, проте нерезиденти не поспішають виводити свої кошти з країни.
Читайте також: Як низькі ставки за ОВДП позначаться на курсі гривні та економіці України
Що нам з цього
-
Ревальвація гривні в 2019 році відбувалася, в тому числі, завдяки припливу грошей нерезидентів в українські ОВДП.
-
Нагадаємо, що за 12 місяців іноземні інвестори наростили обсяг вкладень в українські боргові папери у 18,5 разів — з 6,349 млрд грн до 117,72 млрд грн (на 2 січня 2020 року).
-
Якщо тенденція розгорнеться — іноземці почнуть скидати боргові папери і купувати валюту, щоб вивести її з України, на нас чекає різкий обвал курсу гривні.
Коментарі - 31
Это даже далеко до Валерии Гонтаревой .
Это сигнал юрлицам и населению : снимайте гривну со счетом с мизерными процентами и покупайте себе валюту...
откуда у резидентов столько гривны чтоб выкупить 700 млн дол за 3 дня?
напоминает прямой вывод денег кем то из стран, только пути напоминают отечественых аналитиков
а когда нерезиденты таки начнут свои ОВГЗ? Сразу дефолт?
Всем должно быть - а какая разница?
хочу новых прогнозов о том, сколько не будет
P.S. Твёрдо и Чётко! Девальвации не будет...
И что самое главное — вот уже 2 года, дефицит бюджета закрывается только через заём средств, чем сейчас закроют 40% дефицита ??
Я уже давно говорю, что единственный способ стране выжить, это возврат похищенных капиталов, любыми методами, самыми жестокими и грязными, потому что люди ограбившие страну до нитки, должны быть признаны вне закона…
Кипиш творят местные олигархи, банки обналичивают депозитные сертификаты. Подобное было в августе 2018. Сейчас резервов больше и сертификаты большие, паритет.
То что нбу снизил ставку пока дает спрос на валюту. Теперь население снимет депозиты