Співзасновник monobank Михайло Рогальський провів соціальний експеримент. Він «загубив» на вулицях 5 міст України 50 гаманців з грошима, щоб перевірити, скільки з них йому повернуть.
Експеримент. Що буде якщо «загубити» 50 гаманців в 5 містах України
Про те, як проходив експеримент та про його результати повідомляє портал ain.ua. Також автор експерименту поділився результатами на своєму youtube-каналі.
Підготовка до експерименту
Михайло Рогальський придбав 50 однакових гаманців. У 40 з них він поклав по 50 грн, а в останні 10 — по 500 грн. Також в кожен гаманець вклали карту monobank і невелику стопку візиток на одне ім'я. Таким чином, людина, що його знайшла, могла зв'язатися з власником гаманця. В кожному гаманці були візитки на унікальне ПІБ, що дозволяло визначити, в якому місці знайшовся конкретний гаманець.
За допомогою волонтерів ці гаманці «загубили» в 5 українських містах: Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі.
На картах monobank не було грошей і вони не були прив'язані до реальних рахунків. Але за їх номерами можна було перевірити, чи була спроба зняття грошей з конкретної карти. До того ж, у кожен гаманець підклали записку з PIN-кодом від карти.
Тестовий експеримент
Для початку, в якості тесту, провели експеримент в малому масштабі — 10 гаманців «загубили» на столичному фестивалі «Кураж Базар».
«Моя гіпотеза була такою, що на благодійному заході люди будуть більш схильні повернути гаманець власнику», — пояснив Рогальський.
Припущення справдилося. Всі 10 гаманців, загублених на фестивалі, повернулися «власнику». Люди або намагалися зв'язатися з власником за номером телефону на візитці, або залишали знахідку на інфо-стійці. Щоправда два гаманця повернулося без готівки.
Доставка грошей
В ході основного експерименту 10 волонтерам з 5 міст посилки були відправлені з гаманцями поштою. Волонтери, як ми вже знаємо, повинні були ці гаманці «загубити». Цікаво те, що втрати почалися вже на етапі пересилки. Одна з посилок приїхала до волонтера без грошей. Спочатку Рогальський подумав, що це випадковість, але потім виявилося, що посилки з обчищенными гаманцями доставили ще двом волонтерам. При цьому, обчистили саме ті гаманці, в яких лежали купюри у 500 грн. Довелося відшкодовувати втрати.
Результати експерименту
Гаманці «губили» в локаціях з найбільшим потоком людей. Перш ніж їх підбирали, тривало не більше 15 хвилин.
Тримай гроші на депозит у надійному банку і не бійся загубити гаманець
З 50 «втрачених» гаманців в первозданному вигляді — з грошима і картою — повернулося всього 15. І лише один — з 500-гривневою банкнотою всередині.
33 гаманця так і не повернули, а в 14 випадках люди, що їх знайшли, спробували тим чи іншим способом зняти гроші з картки.
«Вдумайтеся, кількість людей, які повернули гаманець, майже дорівнює кількості тих, хто ще й гроші з картки спробував зняти. Для мене ця цифра стала найбільш шокуючою», — каже співзасновник monobank.
Рогальський зробив кілька висновків з результатів свого експерименту:
- Чим менше грошей у вас в гаманці, тим більше шансів, що вам його повернуть.
- Ні в якому разі не носіть PIN-код разом з карткою в гаманці. Якщо ви втратите гаманець, велика ймовірність, що у вас спробують вкрасти гроші з картки.
- У місцях, де є охорона або адміністрація, люди навіть не заглядають в гаманець і відразу несуть його представникам місцевої «влади».
Читайте також: 13 шахрайських схем, які дозволили вкрасти в українців 362 мільйона
Коментарі - 38
500 грн деньги, бггг
чужой новенький кошелёк с неизвестным содержимым…
Исходя из вашего пространного комментария, скорее всего прошли бы мимо, от греха подальше…
И возможно так поступали многие, кто видел лежащий кошелёк, но проходил мимо,
ведь в людном месте 15 минут — это довольно большой промежуток времени.
Хотя вопрос был короткий и конкретный, так что ожидалось получить тоже короткий и простой ответ…
Ну, а то, что нечистых на руку хватает - посмотрите, сколько ваших соседей магнит на водяной счетчик пристроили, и вопросов не останется
Связались с человеком, чтобы вернуть...
Так потом был наезд «вы украли телефон, отдавайте»
Чуть лицо не набили, благо нас было больше...
После этого, даже найдя что-то, никогда не возвращаю.
Выводы каждый может сделать сам…
В жизни пару раз находил кошелек, оба раза проигнорировал. Кто его знает, что там случилось, может хозяина убили, кошелек выкинули. В 90-е даже были разводы с такими кошельками на дороге.
Если кошелек/телефон лежит - значит ждет тебя . Если есть как найти собственика - ищи это его. Если вариантов нет - значит ждало тебя.
Є розробка утилізатора побутових відходів у вигляді газифікатора з розмірами приблизно висота 2 м, площа основи 3 кв. м.
Продуктивність переробки відходів 100 кг/год в пальний газ (СО + Н2) з подальшим спалюванням і отриманням теплової енергії. Температура в газифікатори 1250-1700 С, глибина переробки по вуглецю — 99%, шлак в обсязі 1% йде до будівельної промисловості. Тобто, пропонуємо 100% утилізацію. Газифікатор можна ставити навіть в дворах між будинками і приєднувати до теплової мережі. Наступні версії газифікаторів передбачають переробку 200, 400 і 1000 кг/год. Україні щорічно формує до 20 млн. тонн побутових органічних відходів (їжа, дерево, картон, пластик, мул, відходи і послід тваринництва і т.д.). Все це разом перероблене в газифікаторах в теплову енергію замінить до 12 млрд. куб. м природного газу. Зокрема, Київ може заробляти на власних відходах 3 млрд. грн. щорічно. Подальші можливості: 1) генерація електрики; 2) переведення енергетики всієї України на енергію отриману з біомаси і відходів (біомаса з енергетичних рослин зібраної щорічно з 10 млн. га с/г земель); 3) заміна загальної енергомережі країни на локальні мережі, що заощадить рівно вдвічі енергетичні і грошові ресурси. Вже 10 років, як оббиваємо пороги.
P.S. Щоб краще зрозуміти написане, вивчайте економіку і фінансову діяльність нацистської Німеччини 1933-1939 р.
Здесь кошельки теряют…
Передав кошелек в нашу полицию, его ждет 2 судьбы:
1) его просто заберут себе менты.
2) если в отделении нужен показатель, то скорее всего Вы останетесь в полиции вместе с кошельком и будите подвешенным в противогазе давать чистосердечное признание как Вы его украли.
Находку заактируют, опишут содержимое с указанием ФИО, адреса регистрации и контактного номера телефона нашедшего и его подписью под актом о передаче находки полиции.
Прилетят марсиане и через телепорт доставят кошелек владельцу.
Они грабежи не успевают актировать (ну или по крайней мере так говорят).
Вчера статью читал, что 200 тыс баксов вещдока не успели заактировать, так в прокуратуре и пропали безследно.
А Вы о кошельках. :)
1. возле аптеки: время реакции несколько минут, кто-нить да подходит, интересуется, может помощь нужна.
2. возле алкомаркета: никто не реагирует, минут через 20 подбежал парень, свиснул меховую шапку и убежал...