Мінфін - Курси валют України

Встановити
25 лютого 2020, 8:59

Через «тютюнову правку» бюджет недоотримав 3 мільярди

Поправка до законопроєкту №1049 щодо регулювання націнки для оптових і роздрібних структур, які продають цигарки, спричинила обурення виробників тютюнової галузі і призвела до недоотримання бюджетом близько 3 млрд грн акцизного податку. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Поправка до законопроєкту №1049 щодо регулювання націнки для оптових і роздрібних структур, які продають цигарки, спричинила обурення виробників тютюнової галузі і призвела до недоотримання бюджетом близько 3 млрд грн акцизного податку.
Фото: vsim.ua

«Нині цей законопроєкт повернуто до Верховної Ради з пропозиціями президента. Причиною тому — поправка, яка була внесена у текст законопроєкту на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики.

За своєю суттю дана поправка ніяк не пов'язана зі змістом законопроєкту. Вона не стосувалася єдиного рахунку, а мала на меті регулювати націнки для оптових і роздрібних структур, що здійснюють продаж цигарок», — йдеться у повідомленні.

Що відомо про поправку

19 лютого президент Володимир Зеленський ветував закон №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, який також регулює встановлення торговельної націнки на сигарети.

Читайте також: Кабмін став на бік «табачників» щодо скасування «маржі»

4 жовтня 2019 року ВР прийняла у цілому законопроект №1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

За день до голосування групою народних депутатів було внесено поправку № 8, якою регулюються торговельні націнки на сигарети для дистрибуції.

Суть поправки зводиться до встановлення торговельної націнки (так званої, «маржі») на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.

Читайте також: Найбільший виробник сигарет в Україні зупинив виробництво

Керівники компаній-членів асоціації «Укртютюн» заявляли, що наслідком введення торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик та втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.

Коментарі - 8

+
0
Богдан Перчук
Богдан Перчук
25 лютого 2020, 9:19
#
За своєю суттю дана поправка ніяк не пов'язана зі змістом законопроєкту. Вона не стосувалася єдиного рахунку, а мала на меті регулювати націнки для оптових і роздрібних структур, що здійснюють продаж цигарок»

Это разве не шулерство? Отвлекать внимание от важного. Топорно правда, но все же. И ответственности никакой. 
Ну, ждите ребята иностранных инвестиций после этого.
+
+63
Італій .
Італій .
25 лютого 2020, 9:31
#
Слуги Нелоха
+
+69
bonv
bonv
25 лютого 2020, 10:36
#
Топ-3 статті, за яким бюджет недоотримав прогнозовані надходження: імпорт - недоотримали 36 млрд 583,5 млн грн (привіт, Нефьодову); табачка - недоотримали 14 млрд 351 млн грн (привіт, Дубінському і Холодову і їхнє намагання перерозподілити ринок); рента - недоотримали 11 млрд
І це дані на листопад 2019 року.
+
0
bonv
bonv
25 лютого 2020, 11:12
#
Перед тем, как вложиться в Украину, любой иностранный инвестор поговорит с бизнесменами, которые уже здесь работают. Это и определит его аппетит.
В первую очередь важно понижать уровень рисков в глазах инвесторов и улучшать имидж страны.
Для того чтобы в Украину пришли новые инвестиции, государству необходимо:
1. Обеспечить верховенство права и единые правила игры.
2. Вести последовательную и прогнозируемую фискальную и монетарную политику.
3. Создать, озвучить и придерживаться отраслевых стратегий развития страны.
Все остальное бизнес сделает сам.
https://tech.liga.net/technology/opinion/50-mlrd-investitsiy---ne-predel-ukraina-togo-dostoyna-no-nujno-snizit-riski

+
0
eliaua
eliaua
25 лютого 2020, 11:17
#
Так «BAT Прилуки» снова заработают или нет? А то я не могу решить что делать: бросать курить или переходить к продавцам контрабандных сигарет моей любимой марки? Пока что еще попадаются «легальные» сигареты, но все реже и реже...
+
0
bonv
bonv
25 лютого 2020, 11:20
#
Не новина, що в Україні дефіцитний бюджет. Тобто на наші потреби ми витрачаємо більше, ніж заробляємо. А тут ще слуги типу народу палки в колеса бюджету вставляють..
+
0
tvd4
tvd4
25 лютого 2020, 11:29
#
Мужик продает на базаре петуха.
- Почем?
- $1000 000-????????— А что так дорого-то?
- Да деньги очень нужны...
+
0
PAVLO2
PAVLO2
25 лютого 2020, 12:18
#
)))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися