20 лютого 2020, 17:45 Читать на русском

Зеленський ветував скандальний закон про введення «маржі» на сигарети

Президент Володимир Зеленський ветував закон №1049 про запровадження єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ. Ветована, в тому числі скандальна поправка про врегулювання торгової націнки на сигарети. Про це свідчать дані на сайті ВР.

Президент Володимир Зеленський ветував закон №1049 про запровадження єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ.
Фото: glavred.info

Що законопроект пропонував

Цей законопроект пропонував установити торгову націнку, так звану маржу, на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.

Виробники були б зобов'язані продавати сигарети дистриб'юторам за ціною вище 80% від максимальної роздрібної ціни з урахуванням ПДВ і акцизного збору до 1 січня 2021 року.

Читайте також: Кабмін став на бік «табачників» щодо скасування «маржі»

Передісторія

  • 4 жовтня 2019 року ВР прийняла в цілому законопроект №1049 «Про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

  • За день до голосування група народних депутатів внесла поправку № 8, якою регулюються торгові націнки на сигарети для дистрибуції.

  • Поправка пропонувала встановити торгову націнку (так звану «маржу») на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.

Читайте також: Найбільший виробник сигарет в Україні зупинив виробництво

  • У відповідь на це керівники компаній-членів асоціації «Укртютюн» заявили, що наслідком запровадження торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик і втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.

  • Також керівники компаній заявили, що в разі прийняття поправки підвищать ціни на пачку сигарет на 14 грн з 1 січня 2020 року і збільшать обсяги нелегальної торгівлі тютюновими виробами з 8,4% до 20%.

Читайте також: Сигарети подорожчають до 80-100 гривень у 2020 році — виробники

Коментарі - 5

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
20 лютого 2020, 18:00
#
С учетом недовыполнения поступлений в бюджет - не время сейчас бадаться с сигаретчиками.
+
+56
Elena1997
Elena1997
20 лютого 2020, 20:25
#
А в целом прикольно читать как владельцы фабрик угрожают правительству увеличить долю нелегальной торговли.
Странно, что ещё девушки с низкой социальной ответственностью не ставят ультиматумов правительству )
+
+30
Італій .
Італій .
20 лютого 2020, 20:38
#
Странно, что ещё девушки с низкой социальной ответственностью не ставят ультиматумов правительству )

Так они спокойно работают под крышей мешков с аваковым - чего им ультиматумы ставить?

Я понимаю Фаворит мог бы ... но ему нечем особо шантажировать.
+
+45
Bischof
Bischof
20 лютого 2020, 20:51
#
Пришлось целиком ветировать нужный и полезный законопроект из-за этой бредовой поправки, которая абсолютно не касается темы законопроекта.

Хероев нужно знать в лицо. Поправка была внесена в интересах махрового коррупционера Андрея Холодова – заместителя комитета ВР по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики, который косвенно контролирует обширную сеть розничной продажи сигарет. Хотя после главы комитета Гетманцева удивляться уже не приходится.
+
0
Skpablo17
Skpablo17
20 лютого 2020, 22:06
#
Да лана. закроют- откроют конопельный бизнес, будет работа и поступления в бюджет. И проституция. это ваще полстраны были при деле.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися