Кількість IT-фахівців в Україні має збільшитися втричі. Про це заявила перший заступник комітету ВР з питань цифрової трансформації Кіра Рудик, передає Укрінформ.
23 лютого 2020, 14:27
Дохід IT-галузі склав $5 мільярдів у 2019 році
Потенціал IT-галузі
За даними Рудик, за підсумками 2019 року дохід галузі склав близько $5 млрд.
«IT-галузь швидко зростає, і на минулий рік, це була вже друга, за експортом, галузь в нашій країні. Ми аграрна країна і у нас є всі шанси, щоб через деякий час стати з аграрної країни технологічною. Що потрібно зробити щоб цього досягти? По-перше, збільшити дохід від експорту до $13 млрд на рік », — заявила нардеп.
Читайте також: Депутати пропонують створити 5-ту групу ФОП для стартапів: умови
За її словами необхідно збільшити кількість фахівців з 160-250 тисяч до 650 тисяч осіб. А також влада повинна всіляко стимулювати компанії, а не збільшувати IT-податки.
Читайте також: Держстат порахував, скільки Україні приніс експорт ІТ-послуг
Раніше повідомлялося
- Уряд не збирається підвищувати податки для ФОПів в IT-сфері з 2020 року, як заявляли раніше. Про це повідомляла депутатка Кіра Рудик.
- 4 вересня 2019 року, під час зустрічі з представниками IT-індустрії прем'єр-міністр Олексій Гончарук запропонував ввести окрему 5групу спрощеної системи оподаткування для IT-індустрії.
- 13 листопада на сайті президента з'явилася петиція про скасування окремої групи для ФОП в IT. Вона не зібрала необхідної кількості голосів.
- У лютому 2020 року депутати «Слуги народу» запропонували створити окрему, п'яту, групу ФОП для стартапів і надавати їм податкові канікули.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 18
Как на счет начать финмониторить рестораны (где 99% не платят налоги и за сотрудников и тд), и все остальные компании где денег в сотни раз больше?
Дуже спірне твердження
>ещё и не заносят никому взяток
І це теж
«IT-отрасль быстро растет и на прошлый год, это была уже вторая, за экспортом, отрасль в нашей стране. Мы аграрная страна и у нас есть все шансы, чтобы через некоторое время стать из аграрной страны технологичной. Что нужно сделать чтобы этого достичь? Во-первых, увеличить доход от экспорта до $13 миллиардов в год», — сказала Кира Рудик.
Как из этого можно написать «сама отрасль должна приносить в бюджет $13 миллиардов в год» знает только редакция
— тут треба уточнювати, що №2 в експорті послуг, а не взагалі.
«через некоторое время стать из аграрной страны технологичной… увеличить доход от экспорта до $13 миллиардов в год»
— по-перше, зараз офіційний експорт ІТ складає $2.5 млрд. Але Кіра мабуть сплутала експорт з доходом, бо разом з експортом говорила про дохід в $5 млрд. Збільшити експорт в 5 раз (до $13 млрд.) займе точно не пару-трійку років.
— а по-друге, збільшення експорту ІТ навіть до $13 млрд не перетворить Україну на технологічну, бо зараз експорт агропродукції складає $22 млрд.
У мене сумніви, що Кіра дійсно розуміє.
ИТ нужно развивать, это и доходы немалые самих сотр-в, которые тратят деньги в стране. Конечно не должно быть все бесплатно, нужны «мягкие условия».
«Мягкие условия» нужны и тем отраслям, которые имею потенциал, а не фантазии.
и печальные айтишники сидят на протекающих унитазах и думают «где же ошибка ? »
туповатые , беспомощные , забюрократизированные.... создающие «рабочие группы» и «проектные офисы» , требующие «создать тикет» на элементарный вопрос и «сделать скриншот экрана» при жалобе на неработающий комп.. в случае любой проблемы - «это не мы. это бизнес-аналитики , тестировщики , младшие тимлиды и компания мелкософт...»
долго говорить. ИТ - отрыжка человечества.