У 2019 році українці у Польщі витратили рекордну суму грошей — сума витрачених коштів за рік зросла у два рази, тоді як перекази до України майже не зросли. Про це повідомляє аналітичний департамент Міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal», пише ЕП.
Українці в Польщі витратили рекордну суму грошей (дослідження)
Скільки було витрачено у 2019 році
- За 2019 рік загальна сума витрачених українцями коштів у Польщі сягає $2,14 млрд, тоді як у 2018 році — вона була лише $1,05 млрд.
«Якщо орієнтуватися на офіційні дані Нацбанку України, то українці перерахували з Польщі до України в 2019 році — $3,8 млрд, а у 2018 році — $3,6 млрд. Тобто бачимо стрімке зростання в 2 рази видатків українців саме на території Польщі, тоді як перекази до України майже не зросли», — йдеться у дослідженні.
Читайте також: Статистика помиляється. Скільки валюти заробітчани привозять в Україну насправді
Вплив на економіку України
Це негативна тенденція для економіки України. Вона потерпає не тільки від нестачі робочої сили, але й від того, що українці все більше надають переваг польським товарам, а не збільшують переведення грошей до України, де б вони витрачались на придбання товарів українських виробників.
Скільки переказали заробітчани в 2019 році
За підсумками 2019 року українські трудові мігранти переказали близько $12 мільярдів грошових переказів.
За три квартали 2019 року трудові мігранти переказали до України $8,74 мільярда, з яких $2,82 мільярда склали перекази з Польщі.
Читайте також: Зарплата в Польщі зараз в 3,5 раза вище, ніж в Україні — Милованов
Як грошові перекази вплинули на курс гривні
-
Обсяги грошових переказів дозволили суттєво зменшити курс іноземних валют у 2019 році. Так, у грудні курс долара опустився до 23,2 гривні — на 5 гривень від початку минулого року.
-
Разом з тим, на початку 2020 року курс валют почав навпаки зростати. Девальвацію гривні у Нацбанку пояснюють попитом на валюту серед імпортерів та низьким обсягом продажу валюти експортерами через отримання бюджетного відшкодування ПДВ.
Коментарі - 21
Статья базируется на данных справочника Стеля. Очень достойно. Наконец то это авторитетное издание появилось и на Минфине.
Поки немає — це стеля, та сама історія як Адвокат права розповідав про новий податок на перекази на карти, а теперь розповідає що самокати зроблять учасниками дорожнього руху.
Почему-то современные СМИ взяли этот принцип на вооружение и используют для публикации новостей.
Для справки: я нашел сайт GUS и не нашел там данных которые приводятся в статье.
У заробитчан в большинстве карты польских банков — их расходы неотделимы от расходов поляков.
Переводять гроші практично тільки заробітчани. Замість переводів - витрачають гроші в Польщі і тим підтримують їхню економіку. Хоча туристи роблять те саме - крім переводів.
Может по движениям на счетах,заробитчане ведь тоже кушают и в магазинах картами расплачиваются.
Только ета информация банковская тайна.
Но ето будут туристы и просто жители соседних областей ездящие «на закупы», а не заробитчане. Для платежной системы что заробитчанин, что поляк — совершенно одинаково выглядят, если карта выпущена польским банком.
Обыкновенная статистика.