Рівень тіньової економіки в Україні складає 23,8% ВВП. Про свідчать результати дослідження, яке провели Національний банк, уряд, платіжна система Mastercard та аудиторська компанія Ernst&Young.
Майже чверть ВВП України перебуває в тіні (дослідження)
Скільки грошей «в тіні»
За даними дослідження, у «тіні» перебуває близько 846 мільярдів гривень. Це кошти, які ніде не обліковуються та перебувають в обігу поза банками та бюджетом.
Значна частина тіньової економіки породжена готівковими розрахунками. 19,7% ВВП України або 702 мільярди гривень становить готівкова тіньова економіка. Решту складає негрошова тіньова економіка.
Як планують долати тіньову економіку
Побороти тіньову економіку у Нацбанку планують, перш за все, за допомогою розвитку безготівкових розрахунків.
«На зменшення тіньової економіки може впливати запровадження здійснення соціальних виплат виключно у безготівковій формі, податкових пільг, встановлення торговельних POS-терміналів представниками малого та середнього бізнесу, а також додаткове стимулювання торговців та споживачів до проведення безготівкових розрахунків», — йдеться у дослідженні НБУ.
Читайте також: НБУ: 8 з 10 операцій з платіжними картками в Україні — безготівкові
За попередніми даними уряду, рівень тіньової економіки в Україні складав 30%.
Як розраховують рівень тіньової економіки
Зазначимо, що рівень тіньової економіки розраховують різними методиками. Тому цей показник може різнитись залежно від організації, яка його розраховує. Залежно від методики розрахунку, тіньова економіка в Україні складає від 25% до 60%.
До тіньової економіки зараховують неофіційні доходи громадян, тіньові операції з купівлі та продажу, приховані прибутки компаній тощо.
Читайте також: Що заважає бізнесу вийти з тіні
Раніше повідомлялося
- У 2018 році рівень тіньової економіки в Україні становив 47,2% від загального обсягу ВВП і 46,8% у 2017 році. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Коментарі - 24
Скажімо, депутати, орієнтовані на олігарха Ігоря Коломойського,грошей не отримали.
«Їх окремо курирує, а найімовірніше фінансує Коломойський через Ігоря Палицю. Вони за своєю програмою. За якою - мені невідомо», - розповідає джерело, близьке до керівництва партії.
За його словами, до переліку депутатів, які отримали зарплату в конверті, не були включені також депутати, керовані так званою «антиколомойською коаліцією», орієнтованою на Іллю Павлюка - одного президента, який зараз веде боротьбу з Коломойським за контроль над потоками.
«Точна кількість людей, які отримали зарплату в конвертах, назвати складно. Ці конверти лунають по заступниках голови фракції, а ті розподіляють по групах. Все робиться в режимі секретності», - розповідає джерело.
«Мені зараз розповіли, що я пропонувала по 3 тисячі доларів (хабарів - ред.). Тут зарплати по 5 тисяч доларів в конвертах, а ви кажете - 3 тисячі доларів за рішення в комітеті», - сказала Скороход.
Радуцький пранку Джокеру підтвердив.
Народный депутат Николай Тищенко перепутал пранкеры Джокера с генпрокурором Русланом Рябошапкой и случайно «слил» в интернет разборки внутри фракции, в частности, о его противостоянии с коллегой Александром Ткаченко, а также о выплате денег в конвертах для депутатов президентской фракции.
Предатель на предателе, — характеризует Тищенко ситуацию во фракции и отдельно затрагивает тему выплат зарплат в конвертах.
Ты понимаешь уровень п***сов. После того, как им дали бабуку (деньги в конвертах — «Ракурс»), человек 20 ушло сливать инфу и стукачить, — сетует нардеп.
Ссилки дати чи сам знайдеш?
Я знаю, что европейцы и МВФ требуют другого: но у них свои цели — под красивыми лозунгами им нужно избавляться от конкурентов. А до евроинтеграции Украина была именно таким конкурентом…
- ось так щоразу Сємьон хитрим кульбітом виводить з-під удару обговорення кремлівської сліду в своїй слизькій діяльності на Мінфіні :)
Какая ещё дияльнисть??? Вы по сути можете хоть что-нибудь сказать? Не можете. Тогда скажу я: в ЕС коррупции намного больше чем здесь, и говорить о том, что это причина всех наших бед — полнейшая безграмотность…
Согласно официальным данным ЕС, экономика 28 стран её составляющих, каждый год по причинам коррупции теряет 120 млрд. евро!!!
http://www.lavanguardia.com/economia/20140203/54399854443/la-ce-celebra-medidas-en-espana-para-luchar-corrupcion-y-pide-vigile-partidos.html
«в ЕС коррупции намного больше чем здесь… каждый год по причинам коррупции теряет 120 млрд. евро!!!» #SemenBalabol
— 120 млрд євро наче дуже багато (хоча джерело сумнівне, та нехай).
Згадаємо, що ВВП ЄС 15.5 трлн євро. Тобто втрати від корупції в ЄС всього 0.77% від ВВП. Вже не так страшно виглядає.
А тепер порівняємо з Україною. Мінімум чверть економіки в тіні!
Тільки на «неефективному» управлінні країна втрачає $8 млрд щороку або 6.6% ВВП. І це без врахування земельної корупції.
То як, Сємьон, будете і далі розказувати, що в ЄС більше корупції, ніж у нас, чи покаєтесь у брехні і погодитесь з законом математики, що 0.77% в ЄС це на порядок менше ніж 6.6% у нас :)
Чим більше економіки в тіні, тим більше хабарів, а значить більше корупції.
«От теневой экономики страна не теряет, а выигрывает»
- можете якось пояснити цю свою думку?
Де тут виграш країні, якщо бюджет міг отримати, але недоотримав ~25% податків?
І що корисного для країни в тому, що тіньова економіка фактично підтримує корупцію, живить її структуру?
Чекаю на просту конструктивну відповідь, а не мутну відмазку чи посилання на іспанський сайт.
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/107468/
— це Ваше особиста, оманлива думка, яку Ви ніяк не аргументуєте.
Я просив Вас пояснити свою заяву:
«От теневой экономики страна не теряет, а выигрывает»
— а натомість отримав посилання, де нема жодного слова про тіньову економіку.
Своє почесне звання #SemenBalabol Ви впевнено доводите своїми відповідями.
Ахахахахахаха!!!!