Уряд планує за п'ять років збільшити ВВП України на 40%, створити понад 1 млн робочих місць і залучити $50 млрд прямих іноземних інвестицій. Про це йдеться в Економічній стратегії, яку представило Мінекономрозвитку.
Стратегія на 5 років. У МЕРТ розповіли, як будуть нарощувати ВВП на 40% (інфографіка)
Що кажуть у МЕРТ
«Саме інвестиції є наріжним каменем цієї стратегії. Інвестиції – це нові робочі місця… Ми працюємо, щоб допомогти людям знайти легальну роботу з білою зарплатою. А якщо людина хоче працювати на себе і мати власний бізнес – створити умови для його успішного ведення», – сказав міністр економіки Тимофій Милованов.
Мінекономіки прагне залучати інвестиції не тільки в основні засоби і технології, а й у людський капітал.
Читайте також: Милованов назвав чотири найуспішніших сектори української економіки
«До 2024 Україна повинна перейти до топової групи індексу людського капіталу, а середня тривалість життя — зрости до 75 років», – сказав Милованов.
Як планують нарощувати інвестиції
Для нарощування інвестицій уряд має намір:
- створити ефективні ринки – землі, капіталу, праці, університетів і медичних установ, залізничних перевезень та енергетики;
- направляти держінвестиції в інфраструктуру – дороги, розширення доступу залізниці до портів, електрифікація залізниці, річковий транспорт;
- залучати приватних інвесторів в інфраструктурні проекти та концесії;
- повноцінно запустити приватизацію;
Читайте також: Велике будівництво. Гончарук анонсував старт програми для областей з 1 березня
- розвивати індустріальні парки, які принесуть $5 млрд інвестицій і 50-100 тисяч робочих місць;
- стимулювати банківське кредитування;
- посилити верховенство права, створити комерційний арбітраж;
- провести податкову реформу, знизити податок на інвестиції, активність і працю за рахунок додаткового навантаження на негативні ефекти (забруднення, алкоголь, тютюн) і активи.
Читайте також: Як зросте реальна зарплата в 2020 році. Підрахунки МЕРТ
Раніше повідомлялося
- За підсумками 4 кварталу 2019 року українська економіка зросла лише на 1,5%. У порівнянні з 3 кварталом, з урахуванням сезонного чинника, зростання ВВП склало 0,1%.
- У попередніх кварталах темп зростання був вище: у першому — 2,5%, другому — 4,6%, у третьому — 4,1%.
Читайте також: Чому інфляція падає, а життя дорожчає. І що буде далі
Як зазначають в Мінекономіки, в четвертому кварталі 2019 року економіка сповільнилася через тенденцію на зовнішніх ринках, теплу погоду і проблем з логістикою.
Прогнози зростання ВВП
- Мінекономіки на 2020 рік підготувало два прогнозу. Згідно з першим ВВП зросте на 3,7%. Згідно з другим — на 4,8%, за умови впровадження реформ, які повинні поліпшити бізнес-клімат.
- Національний банк очікує інфляцію близько 5% і економічне зростання на рівні 3,5-4% в 2020-2022 рр.
Коментарі - 14
Для себе — зарплати і премії непомірно підняти. Для народу — штрафи збільшити, податки збільшити, тарифи підняти — зе-ініціативи.
Законы до конца не работают, суды те же с интересными решениями, контрабанда почти на том же уровне, вывод ЗП с тени затормозился (начало осени 2018 был прогресс), права инвесторов не защищены, права кредиторов также...... можно продолжать.
Иностр.инвестору есть куда в мире деньги вкидывать, что мы сделали чтобы привлечь аж 50 млрд.дол.? Инвестиций а не ОВГЗ?! Мало, потому как для захода ОВГЗ мы сделали гораздо лучше инвест.почву для спекулянтов, а не для производств, ИТ компаний и т.д.
Из какой сферы бизнес, как его буду создавать, как развивать, чтоб увеличить свое состояние - не важно.
Так и тут, мы планируем поднять производство путем поднятия инвестиций и приватизации. Но только проблема в том, что инвестиции в Украину никто не хочет нести, не потому, что мы не разрешаем, и не из-за отсутствия приватизации, а из-за того что слова «законно» и «незаконно» очень размытые понятия в нашей реальности.
Но это не про «величайших лидеров современности»...
https://www.youtube.com/watch?v=rIrripjiJzU
Підписуйтесь на youtube-канал Мінфіну і залишайте коментарі під відео;)
Интересно,как они собираются создавать 1 млн. рабочих мест,если они от этих самых рабочих мест хотят избавиться путём приватизации?
И не факт,что частные инвесторы будут как-то об этом заботиться, а вдруг будут всё роботизировать и автоматизировать.!?)))