Спрощення правил роботи з гривнею для іноземців — це перший крок до конвертованої гривні. Про це йдеться в статті «Мінфіну» Нові правила НБУ для іноземців: що буде з валютним ринком і курсом.
Банкіри розповіли, коли гривня стане конвертованою валютою
Щоб стати конвертованою, національній валюті потрібно пройти довгий шлях. «Необхідно завершити і пройти останні етапи валютної лібералізації: скасування зобов'язань під покупку, зняття обмеження на кредитування нерезидентів у гривні, зняття лімітів (як для фізичних, так і для юросіб) по перерахуванню коштів за кордон», — зазначила казначей Forward Bank Наталя Шишацька.
Також потрібно підвищувати інтерес інвесторів до України, який поки знаходиться на мінімальному рівні.
«Для конвертованості української валюти потрібна більш сильна економіка з потужним експортним потенціалом. Для реалізації таких амбітних планів потрібні роки копіткої роботи», — упевнений аналітик ГК «Фінам» Сергій Дроздов.
Швидко увійти в число конвертованих гривня точно не зможе.
«Говорити про те, що гривня в короткостроковій перспективі стане вільно конвертованою валютою, або про появу котирування гривня/долар, гривня/євро на світових біржах — вкрай передчасно. Для цього потрібно підвищувати інтерес до українських активів, збільшувати інвестиційну привабливість країни і як наслідок — інвестиційну привабливість гривні не тільки як розрахункового інструменту», — заявив «Мінфіну» заступник директора фінансового департаменту Укргазбанку Віктор Пастернак.
Появу нашого котирування на світових біржах (гривня/євро або гривня/долар) чекають не скоро. До цієї мети українська влада і економіка в цілому можуть йти не одне десятиліття.
В кінці цього шляху курс гривні може перестати бути контрольованим і стати ринковим, — вважають експерти. Можливо, до того часу українці стануть менш болісно реагувати на зміну валютних котирувань, а курсові рухи будуть відбуватися в невеликих цінових діапазонах. А, значить, більше не зможуть розорити вкладників і позичальників, і ті зможуть без великих побоювань працювати в Україні у всіх валютах.
Чому іноземці зацікавляться гривнею
Як писав «Мінфін», у лютому Національний банк розширив можливості іноземних банків з купівлі-продажу іноземної валюти за гривню.
Тепер іноземні банки зможуть не тільки укладати договори купівлі-продажу валюти за гривні з українськими банками, але і проводити такі операції між собою.
Будуть розраховуватися через коррахунки в українських банках.
Коментарі - 45
австралийские,
гонконгские,
американские,
канадские,
новозеландские,
сингапурские доллары
британские фунты
датские, норвежские,
шведские кроны
евро
мексиканские песо
новые израильские шекели
южноафриканские рэнды
японские иены
швейцарские франки
южнокорейские воны.
И ВСЁ
Что толку с того , что южнокорейская вона - конвертируемая ? вы за нее что-то можете купить ? нет. сдать ее в обменку ? нет. открыть в ней счет ? тоже нет.
смысл ?
я говорю не о критериях МВФ а о том , что статус «СКВ» никаких преимуществ в реальной жизни не дает.
но преимуществ конвертируемого ранда или воны над неконвертируемым злотым - все равно не вижу.
По факту - тема конвертируемости - это отрыжка совка , который страдал о неконвертируемом рубле.
Так что вопрос , о конвертации советского рубля , тогда не стоял .
И вдвоём не осилили ? Деградирует население ) .
"Отдельно стоял вопрос с иностранной валютой. В разные страны разрешалось обменять валюту на разные суммы. В 1962 г. в 15-дневный тур по Индии разрешали приобрести валюты только на 23 рубля, а в 14-дневный тур по Чехословакии – на 27 рублей. С 1 января 1964 г. для поездок в соцстраны разрешалось обменять 30 рублей и, кроме того, взять с собой за границу еще 30 рублей. Из этих 30 рублей, 10 разрешалось обменять за пределами СССР, а оставшиеся 20 рублей необходимо было предъявить таможенникам при возвращении. Для того, чтобы у туристов не возникало соблазнов обменять советские деньги на валюту, банки соцстран были обязаны брать у туристов только 10-рублевые купюры. Это в свою очередь вело к казусам. Так, руководитель группы пермских туристов писал в отчете, что у него были большие трудности с обменом денег в Румынии. Деньги на обмен – по 10 рублей – он собрал еще в Перми, и обменял их для удобства транспортировки на 50-рублевые купюры. Банк Румынии отказался менять эти купюры на свою валюту. Для поездки в США в 1961 г. пермским туристам разрешено было приобрести только 31,9 долларов (при курсе 1 руб. = 1,1 доллар) или по 2,3 доллара на день пребывания в стране22. В заключении говорилось, что ввоз иностранной валюты в СССР строго воспрещен."
https://www.permgaspi.ru/publikatsii/stati/za-granitsu-iz-istorii-zarubezhnogo-turizma-v-sssr.html
Правда с некоторыми нюансами :)
учи матчасть…
«План за завтра - догнать америку. План на послезавтра - перегнать америку!»
Конвертованість — здатність певної валюти до вільного обміну на валюту інших країн або міжнародно визнані платіжні засоби;
Главное - создать в каждом городе информационные центры ЕС, чтоб население как можно больше знало о всех аспектах жизни в ЕС.
А наша экономика и промышленность..... да кому она там нужна? тем более рыночная.... :)
Старая поговорка приобрела новый смысл и теперь звучит так: «Дурень думкой про ЕС багатiе...»
Нет конечно. Причем здесь бубочка? Я вообще о другом говорил.
экономики Монако , США , Швеции и Китая - кардинально отличаются. Но все они - рыночные. И наша - ничем особым в этом ряду не выделяется.
vs
>> Но все они - рыночные.
Даже не намерен дискутировать по поводу «рынок/не рынок». У вас свое мнение, которое, видимо, не совпадает с моим. :)
мое мнение - рынок существует практически в любой современной экономике (кроме возможно северной кореи , но и там элементы рынка есть).