До 1 січня 2030 року ціна продажу паю не може становити менше її нормативної грошової оцінки. Така норма міститься в законопроекті про землю. Про це повідомив голова комітету з питань аграрної політики Микола Сольський, передає РБК-Україна.
У Раді озвучили мінімальні ціни для продажу землі за новим законом
Від чого залежатиме ціна
«Мінімальна ціна, за якою може продаватися земля, не може бути меншою, ніж нормативно-грошова оцінка», — заявив Сольський.
«В умовах відсутності прозорої ринкової ціни, ця норма буде захищати власників та місцеві бюджетіи на етапі відкриття ринку від штучного заниження ціни. Але в умовах обігу переважних прав викупу земель ця мінімальна ціна фактично і стане єдиною ціною на ринку», — зазначав раніше старший радник з питань управління земельними ресурсами проекту Prindex, США — Великобританія Денис Нізалов.
Читайте також: Закон про ринок землі. Експерт назвав всі плюси і мінуси
Середнє значення НГО
Під час презентації законопроекту про землю до другого читання було озвучено, що за даними Держгеокадастру з нормативної грошової оцінки сільгоспугідь, середнє значення НГО (нормативно-грошової оцінки — ред.) ріллі в Україні становить 27 499,72 гривні.
Зокрема, залежно від регіону НДО коливається від 21 411 гривень у Житомирській області до 33646 гривень у Черкаській.
Ринок землі і газу: яким буде курсом валют (відео)
Також в уряді повідомили, що після введення ринку земель сільськогосподарського призначення придбати земельний пай можна буде лише в безготівковий спосіб.
Читайте також: В НБУ пояснили, як банки будуть кредитувати фермерів після відкриття ринку землі
Раніше повідомлялося
- 28 грудня 2019 року профільний комітет Ради рекомендував парламенту прийняти закон про ринок землі у другому читанні. Попередньо було внесено близько 4 тисяч поправок.
Читайте також: Законопроект про ринок землі затвердили до другого читання. 5 ключових положень
- Раніше, 11 листопада, президент Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу в першому читанні.
- Найбільше дискусій викликали положення законопроекту про купівлю землі іноземцями та ліміт землі «в одні руки».
- У версії законопроекту до другого читання ліміт був зменшений з 200 тисяч га до 10 тисяч га, як і запропонував президент після протестів.
Коментарі - 21
Ну тогда нужно «большинству» на выборы ходить и голосовать против кандидата, который в своей предвыборной программе в первых рядах видел открытие рынка земли. Ну или перестать голосовать за морду и начинать учиться читать :)
Выходит, если вы против рынка земли, то у вас не было кандидата.
Во втором туре - возможно. Но то, что во второй тур попали только кандидаты выступающие за открытие рынка говорит что в целом рынок люди поддержали. Ну или снова за морду голосовали не читая... :)
Дуже печально, що не всі це розуміють. Тепер зацікавлені лобісти (ОПЗЖ, Юлька і т.д.) будуть зі шкіри лізти, лиш би не дати можливість людям продати (або здавати) за хорошу ціну, і щоб могти продовжувати знімати в оренду тисячі гектарів за копійки (ну або за декілька мішків зерна).