За підсумками 2019 року міжнародні резерви України зросли на 22%. На 1 січня 2020 року вони сягнули $25,3 млрд (в еквіваленті). Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Семирічний максимум. Міжнародні резерви України зросли на 22%
Статистика Нацбанку
Такий обсяг резервів не лише перевищив останній прогноз НБУ - $23 млрд в еквіваленті (згідно з Інфляційним звітом за жовтень 2019), а й сягнув семирічного максимуму. Зазначається, що востаннє ще більший обсяг міжнародних резервів було зафіксовано у грудні 2012 року.
Причини рекордного збільшення резервів
Як зазначають у Нацбанку, збільшити міжнародні резерви загалом на $4,5 млрд за рік вдалося завдяки збереженню сприятливої ситуації на валютному ринку, яка зумовлювалася подальшим прискоренням економічного зростання і стійким припливом іноземного капіталу в країну.
Нарощування міжнародних резервів відбулося в рік проведення подвійних виборів та здійснення пікових виплат за зовнішнім державним боргом, що є додатковим свідченням зміцнення макрофінансової стабільності в країні.
Читайте також: Більше $4,5 мільярдів. Нерезиденти збільшили вкладення в ОВДП в 18,5 разів за 2019 рік
Упродовж року пропозиція валюти на міжбанківському ринку значно переважала попит. Високий рівень пропозиції забезпечували українські компанії-експортери, передусім, аграрії. Навіть попри певне погіршення умов торгівлі на світових ринках, вони нарощували обсяги продажів.
Посприяли й іноземні інвестори, які продали $4,3 млрд для купівлі гривневих державних облігацій (ОВДП).
Надійні інвестиції в ОВДП. До 14% річних + бонус від «Мінфіну»
Крім того, зовнішнє фінансування активно залучали державні та приватні компанії. Водночас попит імпортерів на валюту був помірним, зокрема завдяки зниженню світових цін на енергоносії. Також меншими були обсяги репатріації дивідендів бізнесу за кордон.
Скільки валюти Нацбанк викупив з ринку
Як зазначають в НБУ, регулятор діяв відповідно до Стратегії валютних інтервенцій і викуповував сформований надлишок валюти для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи ринковому тренду на зміцнення національної валюти.
Нагадаємо, за підсумками року чиста купівля валюти Національним банком сягнула 7,9 млрд дол. США, що є найвищим показником за останні 14 років.
Читайте також: Абсолютний рекорд: В останній тиждень року НБУ викупив з ринку $1,5 мільярда
У помісячному вимірі міжнародні резерви найбільше зросли у грудні на тлі незначних виплат за зовнішнім боргом і збільшення пропозиції іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку – на 15,4% або $3 370,5 млн.
Як зазначають в НБУ, поточний обсяг міжнародних резервів покриває 3,9 місяця майбутнього прогнозованого імпорту. Його достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.
Раніше повідомлялося
- У 2019 році українці продали на $179 млн більше, ніж купили.
Коментарі - 102
Я навпаки купував валюту по цьому курсу.
Зрозуміло чому Ви соплі пускаєте та ниєте - бо ваш дохід в валюті і вам хотілося б щоб була чергова девальвація і курс виріс до 50 чи до 100. Але більшість українців мають дохід у грн, і для них ревальвація - це значно краще ніж девальвація.
Тому, мені ваше ниття що когось там з пересічних «кинули» - визиває сміх.
Иностранные инвестиции же идут. Инвесторы вкладывают сюда деньги, несколько миллиардов в год, но здесь им нужны не деньги, а импортные (и немного местные) товары и услуги, предлагаете им сидеть и ждать пока Украина экспортирует? Кроме того, люди работают на заграничные компании по прямым контрактам и работают за рубежом присылая деньги сюда родным. Торговый баланс в таком случае никак не может быть нулевым.
Вот когда в результате этих инвестиций вырастет экспорт — тогда можно будет делать гривну дороже.
Я пытался объяснить почему для курса важен платежный баланс, а не торговый. Инвестор покупает за свои деньги нужные ему товары, это импорт, экспорта под него нет, деньги инвестор привез с собой. Долларов в банковской системе меньше не стало, значит они не должны стать дороже, но импорт превышает экспорт. Потому курс должен балансировать не торговый баланс, а весь платежный баланс. Если платежный баланс (в котором учтены инвестиции) нулевой, тогда курс не должен меняться.
ЦБ Китая или ЦБ Швейцарии — ослабляют юань или франк чтобы не навредить экономике, а украинская экономика — слишком сильная? Мы можем себе позволить заменить приток валюты от экспорта притоком спекулятивного капитала в сверхдоходные облигации? (сверхдоходные для них, сверхдорогие для нас)
Юань недооценен в 2 раза, гривна в 2.5 раз. Гривна очень сильно недооценена. Фактически покупая доллар за 24 платится около 10 грн за его покупательную способность и еще 14 просто из недоверия к гривне.
Мы не заменяем приток валюты от экспорта. Экспорт растет. Вы вообще различаете карманы? В стране миллионы субъектов экономики и миллионы интересов. Экспортеры зарабатывают себе. Кабмин выполняет госпрограммы. От того что кабмин больше занимает, экспортеры не экспортируют меньше (тем более, он не больше занимает, а как обычно).
НБУ — эмитент гривны. У него ее анлим. Ес-но, не под проедание (кредитование правительства), что привело бы к инфляции, а под пополнение ЗВР можно напечатать сколько угодно гривны, если за нее готовы платить твердой валютой. Это не вызовет инфляции вообще. «Напечатать» тут условно, это вполне может быть безналичная гривна, а не банкноты.
Попит та пропозиція формує курс. Якщо є бажаючі продавати по 24 і ті хто готовий купувати по такому курсу - то це і є ринковий курс.
Вам можу продати по 28, це ж на вашу точку зору об"єктивний курс:)
Девальвація в рік на 3% то дійсно користь для економіки та експортерів, але точно що не на 350% як було у нас!
вы же, наверное не хотите аналогичной «коррекции» своей гривневой зарплаты в сторону снижения?
Может вопрос и не ко мне. Но инфляция возьмется из возросшей денежной базы, очевидно же. Траты НБУ, это даже не денежная масса, это денежная база - самое то для разгона инфляции.
10 января 2020, 18:02
#
Доверия к НБУ нет с 2015-го года - как только он перестал выполнять свои конституционные обязанности и вместо обеспечения стабильной гривны для функционирования экономики начал обеспечивать валютных барыг прибылями.
По вашій логіці при Януковичу НБУ чи не найякісніше працював, забезпечуючи курс «всегдаповосем» спалюючи всі резерви?
Вам в Квартал 95 виступати з такими «перлами»:)
> Вот если бы он примерно в 2012-ом опустил гривну до 10
А вдруг в 2012 нужно было до 14? А в 2013 обоснованный уже 12? Мы не знаем. Знает только рынок.
У нас же за рахунок попередньої девальвації, пільгового оподаткування (фіктивні ФОП, хоче де-факто звичайні наймані технічні виконавці) - «кормильцы», які платять менше прямих податків ніж найманий працівник з офіційним середнім рівнем ЗП по країні...
У минулі роки у нас було помірне зростання ВВП порядка 3%. У 2019, напевно, піймали кураж і маємо усі 15%?
Вот пока недофинансировали, до тех пор и нет дефицита.
В 2015 збиток банківської системи 50+ мільярдів гривень, величезні прибутки НБУ, падіння валового зовнішнього боргу, девальвація (найшвидша в світі), вища за прогноз інфляція, підвищення облікової ставки.
В 2019 прибуток банківської системи 50+ мільярдів гривень, збиток НБУ, збільшення валового зовнішнього боргу (помітного зібльшення давно не було), ревальвація (найшвидша в світі), нижча за прогноз інфляція, зменшення облікової ставки.
Зараз влада знову концентруєьться швидкими темпами. Парламент, НАБУ, ДБР, ЦВК, верховний суд, на все це громадськість раніше мала вплив, а зараз це підкоряється президенту. Не потрапляє в руки президента тільки те, що в руках іноземних політиків: Нафтогаз, НБУ і частково мінфін. Іноземні політики захищають свою владу, а населення України не захищає і радо віддає її всю в одні руки. Тому-то активна громадськість (всякі асоціації і громадські організації) так ненавидять президента. Бо він забирає в них владу спираючись на підтримку простих людей (які взагалі не знають що таке влада і ніколи не хотіли самі керувати своїм життям).
Чи ви вважаєте опір бандиту який у вас хоче забрати ваші цінності це злочин? Це реалізація права на захист.
І не потрібно путати коллаборантів та пропагандистів з країни-ворога з журналістами. Вони рядом біля журналістської діяльності і не стояли!
І ви путаєте порядок дій. Хто спочатку бив студентів та вбивав протестувальників?
Кум Путина Медведчук, Портнов чи баба-бомба Савченко теж мають такі посвідчення. Вони журналісти?
Про посвідчення журналіста, це питання до того органу хто їх видає, але аж ніяк до людини яка його отримала. Якщо в нього є це посвідчення то він журналіст, подобається він вам чи ні. Мені теж не подпбаються працівники поліції, які мене штрафують на дорозі, чи означає це що для мене вони НЕ працівники поліції і я маю право їх бити і обливати? Ви пишите абсурдні речі! Якщо не подобається президент, в демократичній країні для цього є вибори, це єдиний законний шлях або імпічмент. Інші - незаконні!!! А про журналістів ви мене здивували. Я був про вас кращої думки (без образ).
З тих 11 млрд. $, що ввезли заробітчани в гривню перейшло всього 179 млн.
Ці доллари в гривню не переходять, а зберігаються. Ніхто нікого не трусив.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gini_coefficient
За 2019
+96 мільярдів гривень,
-2.5 мільярдів доларів.
І це я ще не маю даних за доларовими боргами у грудні. Там погасили ще якийсь мільярд. В результаті борг зріс ледве щоб перекрити знецінення цього самого боргу через інфляцію.
а підніметься інфляція, задушимо її обліковою ставкою.
Трохи додрукуємо гривні, щоб довести фактичні показники до закладених
https://www.youtube.com/watch?v=I6Vqcije_lI
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео
Чим відрізняється забрали і мало дали?
У нас же це називається «політичне замовлення», бо наших «нема за що» садить, вони ж за державу та ідею, а не власне збагачення працювали...