Редакція «Мінфіну» визначила найкращий відгук місяця. Його автор отримає 5 тис. грн.
Найкращий відгук грудня: Нюанси безкоштовної картки в британських фунтах від ПУМБу
Приз дістався клієнтові ПУМБу під ніком zap7. У своєму відгуку він розповів, як намагався знайти оптимальний спосіб для перерахування грошей із Великобританії в Україну. На жаль, пошуки не увінчалися успіхом.
Можливо, його досвід стане корисним і іншим користувачам «Мінфіну».
Безкоштовний «сир»
Вибір zap7 упав на карту ПУМБу. Порівнявши умови банку з пропозиціями конкурентів, клієнт подумав, що знайшов ідеальний варіант: безкоштовний випуск карти, безкоштовне відкриття рахунку та його обслуговування, жодних комісій на «вході» і «виході» коштів.
«Рахунок відкривається в англійських фунтах. І я можу два рази на місяць зняти готівкою англійський фунт через касу банку без комісії», — поділився користувач.
Крім того, до банківського рахунку можна прив'язати іншу карту. Ця «фішка» здалася дуже зручною автору відгуку. Він на той момент працював у Великобританії і розраховував, що гроші, перераховані з-за кордону, буде знімати його дружина.
Нібито безкоштовна додаткова картка обійшлася zap7 в 50 грн. Наче дріб'язкова сума. До того ж, договір із банком вже був підписаний. Щоб розвіяти сумніви щодо безкоштовності інших послуг, обережний клієнт ПУМБу вирішив спочатку переказати невелику суму і зняти її в касі банку.
Читайте також: Народний рейтинг у листопаді: місяць Приватбанку
Гроші загубилися в дорозі
Автор відгуку відправив 205 фунтів: 5 фунтів — незнижуваний залишок, а 200 були призначені для того, щоб зняти їх з рахунку. Згідно з умовами банку, комісію за відправлення сплачує відправник коштів, а за отримання — одержувач. В даному випадку вийшло, що це одна і та ж особа.
«На наступний день приходить повідомлення — вам зайшли гроші в сумі 192.03 GBP. Десь в дорозі загубилися 12.97 GBP. Тут же роблю запит в свій Англійський банк і отримую звіт — відправлено 205 фунтів, сума комісії (не важливо). Все це у вигляді стэйтмента (офіційного звіту) з усіма деталями», — розповідає клієнт.
zap7 подзвонив на гарячу лінію ПУМБу, щоб з'ясувати, куди зникли гроші. У відповідь — чекайте 14 днів.
Коли нетерплячий користувач прийшов в банк, там спробували у всьому звинуватити відправника грошей і порадили зателефонувати у британський банк, щоб прояснити ситуацію.
Автор відгуку негайно повідомив про те, що він і є відправник. Коли показав офіційний звіт про операції із усіма деталями, аргументи менеджера закінчилися. Начальника відділення на місці не виявилося.
Інцидент трапився ще у жовтні. Але користувач під ніком zap7 досі чекає відповіді на свої запитання. Банк пообіцяв перевірити, що сталося. Але результати перевірки залишилися таємницею.
«Викрадена сума дійсно смішна і не варта уваги, але якщо б я перерахував 205, а 20500 фунтів? Зникло б 1297. А це вже суттєво», — резюмує потерпілий.
Читайте також: Привіт, 2020! Як змінився «Мінфін» за останній рік
Як стати учасником програми «Кращий відгук місяця«
- Зареєструватися на сайті «Мінфін».
- Залишити реальний відгук, який стосується обслуговування в діючому банку.
- Наші модератори перевірять його на достовірність.
- Відгук візьме участь у відборі на звання кращого.
Більше про правила конкурсу на кращий відгук місяця читайте тут.
Коментарі - 18
точно не важно ?
по опыту - там эти 12.97 GBP и сидят. Комиссия банка-отправителя.
клиент в англии мог заплатить комиссию сверх 205 фунтов, а английский банк мог взять и еще комиссию из суммы перевода.
Я бы сказал — это стандартная практика, порождающая кучу проблем, недоразумений и разбирательств. говорю как человек, участвовавший в них :)
По хорошему — нужно запросить у банка получателя копию свифтовки — в ней обычно все видно. Кто снял, и сколько.
Если бы было так ето было бы указано в стейтменте. Для лучшего понимая было бы хорошо если бы автор отзыва дал больше информации о SWIFT-переводе: какой именно тип оплаты был примененем - SHA, BEN или OUR.
То что в украинских банках персонал тотально некомпетентет не удивительно, потому он и не смогли рассказать автору в чем же именно проблема. Возможно там SHA и проблемы нет вообще, никто ничего не крал.
Пардон, не дочитал до конца, тут уже все сказано.
Ведь коррсчет ПУМБа в GBP открыт в одном из банков Лондона — значит конвертация при зачислении на этот коррсчет должна в теории отсутствовать.
BEN – оплата всех комиссий производится из суммы перевода. Сумма перевода, которая придет получателю, будет меньше отправляемой суммы, поскольку из перевода вычитаются комиссии всех задействованных банков.
OUR – оплата всех комиссий производится за счет отправителя, перевод приходит получателю в полном объеме. А средства для оплаты комиссий списываются со счета отправителя, сверх суммы перевода.
SHA – оплата комиссий производится совместно, отправитель перевода оплачивает комиссии своего банка, а комиссии остальных банков оплачиваются за счет получателя (вычитаются из суммы перевода). Сумма перевода, которая придет получателю, будет меньше отправляемой суммы, поскольку из перевода вычитаются комиссии банков.
Я так понимаю клиентом был выбран тип комиссии SHA, поэтому эму и пришла сумма перевода меньше отправлено (перевод идёт через банки посредники которые и взымают комиссии).
Только не понятно почему эту информацию не смогли предоставить автору отзыва в ПУМБе