У наступному році депутати мають намір розпочати підготовку до податкової реформи. В першу чергу вирішили взятися за реформування оподаткування доходів громадян. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Податкова реформа-2020: ПДФО, ЄСВ та військовий збір об'єднають в один податок
Три в одному
«Ми поки обговорюємо ядро податкової реформи – зміну оподаткування доходів. Найголовніші моменти – це об'єднання ПДФО (податок на доходи фізичних осіб), єдиного соціального внеску (ЄСВ) та військового збору в єдиний податок», — повідомив депутат.
Читайте також: Верланов вважає, що податок на доходи фізосіб потрібно зменшувати
Зараз діє єдина ставка податку на доходи громадян у розмірі 18%. За словами Гетманцева, замість неї планують ввести декілька: базову, підвищену і знижену.
Точні розміри ставок поки не відомі. Остаточні розрахунки зараз роблять в Міністерстві фінансів. «Можу сказати лише, що шкала не буде плоскою, буде пропорція. Мінімальна ставка становитиме 15%», – уточнив Гетманцев.
Фіналом податкової реформи має стати запровадження в Україні загального декларування. Воно не буде обов'язковим для всіх, але українці самі будуть у ньому зацікавлені.
«Якщо ви платите податок за звичайною, базовою ставкою, можете не подавати декларацію. Але якщо ви подасте, вам перерахують податок за мінімальною ставкою і держава поверне вам розписку про податок і, можливо, виплатить кешбек. Ми також хочемо використовувати практику, яка є в зарубіжних країнах. Віднімати з доходу витрати на оренду житла, лікування, утримання літніх батьків старше 80 років, на відпочинок в Україні. Наше завдання – максимально наблизити дохід до чистого доходу, тобто реального об'єкта оподаткування», – пояснив голова податкового комітету.
Передісторія
Раніше голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов заявив, що ставки податку на доходи фізичних осіб потрібно зменшувати і залишати більше грошей громадянам.
Про можливості зниження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) говорила також міністр фінансів Оксана Маркарова. За її словами, передумови для цього в 2020 році створить перевиконання державного бюджету.
А як зараз?
ПДФО — основний податок на доходи фізичних осіб в Україні. Розміри ставок ПДФО визначені у ст. 167 ПКУ. Основною ставкою є 18%. Вона застосовується майже для всіх видів доходів громадян.
ЄСВ — консолідований (зведений) страховий внесок. Його збір здійснюється в системі загальнообов'язкового держстрахування в обов'язковому порядку та на регулярній основі. В Україні з січня 2016 року основна ставка ЄСВ становить 22%.
Військовий збір — податок, введений в 2014 році для фінансування Збройних сил України, яким обкладаються доходи фізичних осіб на території України. Ставка військового збору становить 1,5% від нарахованої заробітної плати.
Коментарі - 52
копеек. Звери в удивлении. Как так? В чем обман?
Лиса обменяла, все нормально. Не кинул косой. Деньги настоящие, вот
рубль и 20 копеек. Потянулись звери. Волк, олень, даже ежик приходил.
Думают, когда же Косой разорится. А он все меняет и меняет. Дошла
наконец весть до Медведя. Пришел разобраться что к чему:
— Косой, меняешь?
— Меняю!
— Рубль на рубль двадцать?
— Да!
Обменялись, деньги настоящие… Медведь не в понятках.
— Косой, а в чем бизнес то?
— Ну видишь, беру рубль и меняю на рубль двадцать
— Не держи за дурака, вижу. Косой, ты хоть рентабельность считал?
— Да нафиг мне эта рентабельность, ты посмотри зато какие обороты!!!
Іншими словами простіше стригти)
Чим більше в кориті - тим більше можна осваювати)
Ми і нині по формату життя від росії не далеко втікли.
Не розумію в чому у вас така ненависть до Західних цінностей, при тому що ви ніколи при них не жили... Те що ми і нині маємо - це наслідок співіснування з мордорянами, яке з нас ще буде виходити десятиліттями. А з декого до кінця життя так і не вийде...
В чём, что касается европейских ценностей? Кстати, а что такое эти ценности?
Так, Путлер заважає бо тримає Україну в своєму полі впливу і не дає можливості відірватися від ординського формату, коли основою державоутворення є корупція.
Головною такою європейською цінністю є демократія та верховенство права. Все інше - похідні від цього.
Верховенство права — чем мешает Путин? Путин мешал расследовать убийство Шеремета? Или рейдерство возглавлял Путин в Украине?
Или это Путина вчера взяли на Артемсоли в Бахмуте?
Что ещё по ценностям?
Ці всі бардаки, корупція і т.д. прийли до нас з азіатської росіїі, і викоринити його вже не так легко і не так швидко. Моісей не даремно євреїв 40 років по пустелі водив. Як ви гадаєте, чому так довго?
Якщо брати аналогію, то ви те покоління (за віком я теж десь там, але за світоглядом на щастя ні — в мене відсутній «стокгольмський синдром») яке Моісей водив по пустелі 40 років, щоб вони позбулися (вимерли по віку) рабської ментальності по відношенню до єгиптян.
Это интересно, каким они путём пришли? Они появились в том виде уже после незалежности. Опишите нам механизм, какими диверсантами из ФСБ нам «подбросили» нашу коррупцию.
А уж если мы научились плохому - «попали под дурное влияние соседского мальчика» - то можно смело сказать, что это тот случай, когда ученик намного опередил учителя.
нет задекларированных денег накопленных? Купил авто? Пожалуйста лови повидомлення-ришення от дпс к уплате 5% в бюджет с покупки или поясни где бабки взял)
Суть в том что «благодарочку» платят в том случае когда это выгоднее чем официально.. Никто не заставляет.. Можете заплатить 100к официально или 30к благодарочки и штраф «забудется» Если б штрафы не «забывались», то у чиновников тоже есть семьи, родные и т.д. Поэтому сравнение не очень уместное, да и на руках у пипла оружия много, благо оно редко стреляет..
Это НДФЛ платиться в местный бюджет, а мы сейчас придумаем новый налог, и пропишем его распределение как нам удобно. И счет казначейский тоже сделаем один, чтоб удобнее всем же было...
А то придумали тут держать деньги местных бюджетов в банках на депозитах, когда в держбюджете дыра. Не-не-не, мы теперь сами будем решать кому когда и сколько выделять...
В единый налог?
Такое впечатление,что страной управляют какие-то недоучки,не различающие субъектов экономики,которые занимаются ТРУДОВОЙ и ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ деятельностью,а в ракурсе налогов различаются на две группы - ФИЗ-лица и ЮР-лица.
Ну давайте ещё не будем делить людей на МУЖЧИН и ЖЕНЩИН,а сделаем всех единым - ОНО.
Коронний номер: дістає лимон і стискаючи його у кулаці,
видавлює у склянку соку на півсклянки. ведучий:
- Хто може повторити?
На сцену вибирається миршавий чоловічок, слабенького виду,
бере з рук силача вичавлений лимон, і не напружуючись
вичавлює у іншу склянку соку до самих країв.
Всі в захваті, силач - в шоці.
ведучий:
- Ви де працюєте?
Чоловічок:
- У податковій інспекції!
Для сравнения: Во Франции всего 48 вузов. В Украине 850 вузов.
Франция - 60 млн населения, Украина - 30млн?
Во Франции и наука, и промышленность сопоставима с Украиной?
В прошлом году забрал сына к себе, который до этого работал в банке. Его патрон (по нашему руководитель) в шоке что человек с высшим образованием, опытом работы в фин сфере согласился по крышам лазить за «какие-то» 1.5-2 тыс евро:)
И у нас есть чему поучиться, и россиянам и европейцам. Не смотря на то, что врачи вынуждены подрабатывать, чтобы заработать.
Те що було здобуто раніще за рахунок відтоку до Москви кращих світил медицини совка - вже давно проср@но. Це видно тим, де лікуються самі російські топ чиновники та багатії - в США, Ізралії, Німеччині, і ніяк не на росії.
Ідеальних систем не буває в приницпі, але страхова медицина західного світу - на порядок вище ніж наша соціальна чи москальська псевдострахова.
Навіть в «прокрятому піндостані» більше шансів бомжу отримати якісну допомогу в хоспісі, ніж у росіяньскій страховій медицині тому хто має страховку.
Втікати від дискусії повісивши безапеляційно на опонента ярлики - признак сили та об"єктивності:).
Десь я таку модель поведінки вже бачив:)