Минулого тижня, з 9 по 13 грудня, Нацбанк викупив з міжбанківського валютного ринку $424,1 млн. Про це свідчать дані регулятора.
Другий тиждень поспіль Нацбанк викуповує з ринку понад $400 мільйонів
Результати валютних інтервенцій
Вже другий тиждень поспіль Нацбанк викуповує з ринку понад $400 млн. Минулого тижня було куплено $436,6 млн.
Цього тижня НБУ купив $170 млн за процедурою найкращої ціни, а $254,1 млн — використовуючи процедуру інтервенцій за єдиним курсом.
З початку року Нацбанк викупив на міжбанку $6 340 млн грн, а продав всього $479,23 млн.
Оформити заявку на купівлю ОВДП від ICU
Раніше повідомлялося
-
Минулого тижня (з 2 по 6 грудня) Нацбанк збільшив купівлю валюти на міжбанківському валютному ринку в 2,4 раза до $436,6 млн порівняно з попереднім тижнем ($184 млн).
-
Національний банк збільшив планові обсяги інтервенцій з купівлі валюти на міжбанку до з $30 до $50 млн на день. Така норма буде діяти до кінця цього року та 1 кварталі 2020.
Читайте також: Нацбанк пояснив, чому на ринку надлишок валюти. Нерезиденти — не головне
- Останнім часом на ринку занадто багато валюти. НБУ поступово збільшує щоденний ліміт покупки. З початкових $20 млн він зріс до $30 млн, а тепер і до $50 млн.
- Таким чином регулятор забезпечує собі можливість викуповувати велику суму валюти і тим самим дає зрозуміти ринку, що готовий підтримувати долар на міжбанку від подальшого падіння.
Коментарі - 25
Да. Очевидно, что те, кто имеет большие капиталы, получая информацию о действиях НБУ на каждый день торгов, используют момент, чтобы спекулировать на курсе. Сейчас дешевле скупить иностранную валюту, чтобы потом ее продавать – когда будет опять целенаправленно достигаться девальвация гривны. Продав валюту по совсем другому курсу, они могут заработать «из ничего», за счет украинцев, сверхприбыли.
Эксперты говорят, что существует порочный круг: инвесторы скупают ОВГЗ, что укрепляет гривну, в итоге доходность облигаций делается выше. Сколько этот «замкнутый круг» может просуществовать?
Я бы сказал иначе: история с нашими ОВГЗ с космической – более 16% — прибыльностью все больше напоминает «МММ» государственного масштаба. А сколько это будет продолжаться? Столько, сколько спекулянты от власти посчитают нужным на этом зарабатывать. Тут государственной финансово-экономической политикой, к сожалению, и не пахнет.
И все же – что будет с курсом гривны к Новому году и после него?
Думаю, что всколыхнуть валютный рынок может даже информация о том, что новой программы сотрудничества с МВФ не будет или она будет отложена на неизвестный период времени. Такое у нас уже не раз бывало.
https://aif.ua/money/andrey_novak_rasskazal_o_skachkah_kursa_grivny_i_ee_dalneyshey_sudbe?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
Доходность падает с начала года, уже 11.хх%, какие 16%?
Как же достали некомпетентные люди в сми, набрасывающие на вентилятор по заказу
https://coinspot.io/people/izvestnyj-televedushhij-rasskazal-pochemu-on-vlozhilsya-v-bitcoin/
Одним прекрассным утром сервера битка могут стать недоступными и никто ничего никому не предьявит) Кто сильно умный пусть попытаются предьявить требования как жертва разводняка типа «бинарные аукционы», «мнимые форексы» которых расплодилось чуть ли не сотни серваков и т.д.)
Удачных инвестиций) Любой проект держится пока он кому-то выгоден)
А в случае ухудшения ситуации – причем, даже не конкретно в Украине, а на глобальных рынках – псевдо-инвесторы начнут массово сбрасывать отечественные ценные бумаги, что сделает их уже не столь ценными, и тогда валютный курс не только быстро отыграет к 28 гривнам годичной давности, но и устремится к новым рубежам.
В течение первых трех месяцев 2020 года инфляционные процессы в Украине будут происходить под влиянием сезонного подорожания продуктов питания. Кроме того, возможно также временное ослабление гривны.
1) Варіант некерованої кризи - дефолт. Наслідки зрозумілі, розписувати немає сенсу.
2) Варіант керованої кризи. Зараз НБУ «гребе» валюту лопатою. Коли почнеться зворотня курсова динаміка, НБУ може тупо допустити просідання гривні до планових 28-30 грн за долар, після чого зробити все можливе, використовуючи усі методи - від інтервенцій (благо за час зростання гривні створюються немалі запаси) до адміністративних - щоб стабілізувати ситуацію. Чи вдасться? Чи вистачить професіоналізму і ЗВР? Цікаво, в якій позиції при цьому будуть «інвестори» в ОВДП під 12%, які зливали долар по 23,5, а відкупатимуться по 29+? Це ж, напевно, класно з точки зору держави, спочатку позичити у «інвестора»-нерезидента, наприклад, 10 млрд доларів у гривні (при доларі по 23), а потім повернути йому «з процентами» умовно аж 9 млрд? А заодно трохи «розкуркулити» довірливе населення, у кого не витримають нерви і хто зіллє свої валютні заощадження по курсу 23-).
Ще раз повторюю, усе залежить від того, хто керує цим концертом і яку кінцеву мету він собі ставить.