У листопаді 2019 року загальна сума податкової заборгованості фізичних осіб-підприємців скоротилася на 2 мільярди гривень, а з реєстру ФОПів-боржників зникло 50 тисяч спрощенців. Про це повідомляє Opendatabot.
Податкові борги ФОПів несподівано знизилися. З реєстру боржників зникло 50 тисяч спрощенців
Що призвело до скорочення заборгованності
-
В організації зазначають, що скорочення заборгованості стало несподіваним та різким, оскільки порушило тенденцію до зростання боргів ФОПів за податками.
-
«До листопаду загальний податковий борг підприємців регулярно зростав. За останній місяць відбувся різкий стрибок по зменшенню боргів як на місцевому, так і на національному рівнях», — повідомляють в Opendatabot.
Читайте також: Рада ввела єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ
-
Там відзначають, що близько 15% всіх погашених боргів у листопаді сплатив один ФОП — Волчков Валерій Миколайович. Його податковий борг становив 281 мільйон гривень. Після погашення боргів, дані цього ФОПа зникли з реєстру боржників.
Пояснення ДПС
-
У Державній податковій службі причину різкого падіння заборгованості ФОПів за податками пояснити не змогли, відзначивши, що її розмір непостійний та змінюється щоденно.
Читайте також: Опендатабот почав попереджати ФОПів, які ризикують «злетіти» з єдиного податку
-
«Протягом жовтня 2019 року 92,7 тис. платниками податків погашено податковий борг. Водночас протягом зазначеного періоду у 46,4 тис. суб’єктів господарювання виник новостворений податковий борг. Кількість боржників, як і сума податкового боргу, є змінною величиною, тому стан розрахунків платників з бюджетом може змінюватись щоденно», — прокоментували у ДПС.
Раніше повідомлялося
Серед компаній на загальній системі оподаткування зафіксували 14% боржників. Серед платників єдиного податку — всього 4%.
Статистика Опендатабот
В Україні єдиний податок сплачують 174 297 компаній (15%) і 1,3 млн ФОПів (70%).
Найбільша кількість ФОПів перебуває на другій групі платників єдиного податку — 581 тисяча підприємців (44,5%). До платників єдиного податку 3 групи належать 523 тисячі підприємців (40%), до першої — 200 тисяч (15%).
Читайте також: Боргу, який Зеленський хоче списати ФОПам, немає — Опендатабот
Найбільша кількість компаній на єдиній системі оподаткування займається операціями з нерухомим майном (14%). На другому місці — оптова торгівля (7,8%), сільське господарство (7,5%) і діяльність у сфері права та бухгалтерських послуг (5,7%).
Коментарі - 12
За 2018 рік кількість підприємців зросла майже на 100 тисяч.
В минулому 2018 році за період з січня по вересень кількість ФОП збільшилася на 40 тисяч, тоді як у цьому — лише на 28 тисяч. Якщо така динаміка буде зберігатися, то до нового року буде зареєстровано вдвічі менше підприємців ніж у попередньому році.
Правила регулювання малого бізнесу в Україні весь час переглядається й стають дедалі жорсткішим, це змушує людей не спішити відкривати новий бізнес.
От тобі і зе-ініціативи…
это все что нужно знать о наших ФОПах.
если информация верна - то у этого ФОПа оборот был какой ? миллиарды гривен ? десятки миллиардов ? По сравнению с ним Кока-Кола - просто букашка …..
а если информация - ошибочка (дописали шесть нулей к долгу) - то можно ли вообще верить данным из госреестров.
Просто таких чудес не бывает, а долг такой не слабый на физ.лице предпринимателе. Думаю минимум половину налогов он еще скрыл от государства, если не 90+%.
Чувак повинен був з лімітом 5 млн на 3 групі ганяти через фопа суми по кілька десятків мільйонів на рік, у що слабо віриться.