Рада Нацбанку визнала валютно-курсову політику НБУ в 2019 році неефективною і зазначила, що вона не відповідає викликам сучасного розвитку України. Про це написав глава Ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці в Facebook.
Рада НБУ визнала валютно-курсову політику регулятора неефективною
Що Рада НБУ рекомендувала
«Задіювати всі засоби і методи грошово-кредитної політики з метою пом'якшення монетарної політики Національного банку України», – написав Данилишин.
Читайте також: Рада НБУ затвердила кошторис Нацбанку на 2020 рік
Рада також порадила Нацбанку оновити стратегію управління золотовалютними резервами і графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.
Читайте також: Рада НБУ затвердила принципи грошово-кредитної політики на 2020 рік
Раніше повідомлялося
- Рахункова палата провела перевірку виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку та зобов'язань по перерахуванню коштів до Держбюджету України за 2018.
-
14 листопада Рада НБУ вдруге обрав своїм головою Богдана Данилишина.
-
12 листопада Верховна Рада схвалила призначення членом ради НБУ Віталія Шапрана.
-
13 листопада члена Ради НБУ Миколи Каленського посадили під цілодобовий домашній арешт у справі ВіЕйБі Банку, через що він втратив право брати участь у засіданнях Ради.
Коментарі - 60
Задіяти всі засоби та методи грошово-кредитної політики з метою пом’якшення монетарної політики Національного банку.
Оновити стратегію управління золотовалютними резервами та графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.
Підготувати та надати сценарій розгортання ситуацій на валютному ринку внаслідок можливого виходу власників-нерезидентів ОВДП з України та план дій НБУ щодо політики курсоутворення та валютного регулювання у разі його реалізації.
Здійснити оцінку ефектів від приєднання до мережі Clearstream та ситуації на міжнародних фінансових ринках у збільшенні попиту нерезидентів на ОВДП.
Здійснити/актуалізувати дослідження щодо впливу зміни обмінного курсу на споживчу інфляцію в Україні.
Надати оцінку реального обмінного/реального ефективного обмінного курсу відносно розрахункового рівноважного рівня.
Проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції.
Нівелювати вплив корегування відкритої короткої валютної позиції в банківській системі через використання індексованих цінних паперів.
Готуються пожинати наслідки...
1. От лопнувшего пузыря ОВГЗ - очень болезненные. Как на России в 1998. Но в дальней перспективе - ОВГЗ выпущены на разные сроки и в ближайшие полгода не выстрелят.
2. От ревальвации на 10% - экспорт станет неконкурентноспособным и сократится одновременно в количественном и денежном выражении, импорт будет только расти, Торговый баланс станет резко отрицательным. Как у нас уже было в аналогичной ситуации в 2008 и 2013. Потом выстрелит девальвацией на 50-100%. Но не в ближайшие полгода, т.к. инерция экономики достаточно велика.
Вывод - пока что можно пировать во время чумы.
Тобто девальвація до курсу 15 UAH/USD у 2014 насправді лише скомпенсувала попередню реальну ревальвацію. Потім у 2015 курс виріс до 23-24 і це справді дало допомогу експортерам. Торгівельний баланс навіть став позитивним.
У 2016-2018 інфляція та девальвація були співвідносні і експортерам вдавалося підтримувати штани. Але ніякої «допомоги» вже не було і торгівельний баланс потрохи знижувався.
У 2019 інфляція та девальвація пішли у протилежними курсами. Це неминуче призведе до дисбалансів які поки що компенсуються нарастаючими боргами ОВДП.
Про ФОТ ви щось плутаєте. В умовах девальвації — це не козир, це тягар. Бо ФОТ росте у гривні (бо інфляція), і подвійно росте — у валюті (бо девальвація). Собівартість товару експортера росте пришвидшено — конкурентоспроможність падає такими ж темпами.
5 років «доларповісім» ви згадали, то потрібно було за 6 згадати - коли гривня девальвувала на 60%!
І як країни що не девальвують так стрімко свою валюту умудряються на експорт працювати?:)
Ну а падіння ЗВР було по банальній причині злодійства тих хто в Ростові нині.
А про Германию и немецких экспортеров — это ПЯТЬ. Вы знаете, что Германия в ЕС и там нет процедур затомаживания и растамаживания товаров как минимум? Я уж не пишу про всякие проверки ото всех возможных контролирующих органов. Это тоже характерно для Германии, правда?
Как резюме, еще немного таких вот перемог гривны над долларом и весь экспорт и реальное производство станут, разорятся, разрушатся. А потом будем кушать ОВГЗ, подтираться еловыми веточками, и слушать такие вот сентенции про немецких экспортеров
И еще про пресловутых немецких экспортеров. Мой товар, который я экспортирую в Европу ничем не хуже чем аналоги, произведенные в странах ЕС. Только местные ресселеры и агенты даже близко не допускают, что я могу сравниться с этими товарами в цене, потому что он сделан в Украине — для них это воспр
а если подумать что кроме экспорта - есть еще и производство для своего рынка.
и ревальвация гривны удешевляет закупки импортного сырья и оборудования, а рост доходов населения - увеличивает обьем внутреннего рынка.
или это слишком сложно ?
Вы хотите еще 20 лет ездить на экспорте , который сидит на игле низких зарплат ?
забывайте. эта тема ушла в прошлое.
А Гнрмании есть и растаможка и огромные налоги и проверяющие , которые вам и не снились. Там за нарушение пожарной безопасности сажают , а не берут 100 гривен на лапу.
Не умеете работать на Европу - есть Азия. Есть Америка. Весь мир перед вами. Но нет. Вы требуете курса 50 , чтобы платить рабочим 50 евро , чтобы маржу ныкать в оффшоре....... Это понятно.
И напоследок - Вы знаете емкость и платежеспособность украинского рынка? Как думаете он эквивалентен Европе? Есть Америка и Азия - что Вы говорите, считали транспортные расходы?
Не нужно по себе судить об о окружающих, молодой человек.
Мне снились, еще и как снились. Я многое делаю наяву, и реально работая, в отличие от сидящих здесь диванных теоретиков, которым что-то снится. Только пожинать плоды своих снов эти эксперты будут наяву, рассуждая, какие же дураки-экспортеры у нас здесь, которые «еще 20 лет хотят ездить на экспорте» и как же круто у немецких экспортеров. Только эти самые экспортеры там, а реальность здесь.
«Яков ! прикрой лавку с облигациями. Скоро сдачу давать будет не чем.»
2. Прекратите подготовку продажи земли, в условиях когда ее не могут купить 97 % украинцев.
3. МВФ пошлите на ***, еще не одному государству МВФ не помогло, а только загнало в дефолт.
И всё будет если не хорошо, то хотябы стабильно.
После прекращения сотрудничества с МВФ идиоты начинают брать в деньги в долг под 10-15% у спекулянтов вместо 3-5% от МВФ. Что заканчивается полным банкротством через 2-3 года.
После этого идиоты начинают рассказывать другим идиотам что во всем виновато МВФ.
сотрудничество с мвф - сигнал, что страна готова делать все что прикажут в ущерб своим интересам ради еще одного ярда.
то есть по факту нет никакого уменьшения в валюте, это фейк!
низька % ставка
відсутні гарантії ФГВФО
Не бачу сенсу в злитках золота так як велика маржа між купівлею-продажем фізичного золота.
Я б розглядав варіанти накопичення в доларах, як це я і роблю. Не з метою заробляння а з метою зберігання і перестраховки від курсових падінь грн. З переведення накоплених коштів в нерухомість.
разработать меры... предоставить программы.... а недоволен-то чем?
Так они и так уже смягчили... для доллара.:)
Валютная либерализация называется.
А гривну зажимают, https://minfin.com.ua/blogs/igor68/125092/
никакого сокращения обращения нет и близко.
И монетарная политика НБУ, направленая на снижение инфляции это совсем не про сокращение обращения.
он при росте курса - критикует НБУ за рост , при падении - за падение , при стабильности - за стабильность.