Минулого тижня стало відомо, що найбільший банк країни — Приватбанк — формально змінив власника: 100% акцій банку перереєстрували з Мінфіну на Кабмін. Однак цей крок аж ніяк не гарантує перемогу держави у судовому процесі з денаціоналізації банку з його колишніми акціонерами — Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.
Нові факти в справі Приватбанку. Чим закінчаться суди
Нове слухання справи має відбутися 19 грудня: Шостий апеляційний адміністративний суд розгляне апеляційну скаргу держави на рішення Окружного адмінсуду про скасування націоналізації Приватбанку від 18 квітня.
Кому тепер належить Приват
Важливим моментом при розгляді справи в суді стане нова формулювання щодо власника акцій Приватбанку: де-юре ними володіє «держава Україна в особі Кабінету Міністрів України». Раніше акціонером був Мінфін.
«З юридичної точки зору власником є навіть не Кабмін, а «держава Україна». Тобто, в цілому, власником банку залишається держава, але так як це ефемерне поняття, тому повинен бути якийсь представник. І в даному випадку цей представник — Кабінет Міністрів. Чому він — зрозуміло. Це найвищий орган виконавчої влади.
Але те, що представником держави, з юридичної точки зору, став Кабмін, а не Мінфін — нічого не змінює. Просто додасться ще один крок, якщо влада програє судовий процес старим власникам», — пояснив «Мінфіну» ситуацію керуючий партнер АО «Suprema Lex» Віктор Мороз.
Зміна власника дає одну сттєву перевагу. Якщо влада програє процес, у неї буде більше часу.
«Після зміни акціонера повинна буде відбутися заміна сторони в судовому провадженні. Тепер точно. Так, це виграш в часі. Ще, можливо, акціонер змінився, щоб Кабмін зміг задіяти додаткові механізми. У нього більше повноважень», — сказав «Мінфіну» керуючий партнер юридичної фірми «Можаєв і партнери» Михайло Можаєв.
Втім, все це не сильно підвищить шанси держави на перемогу. Юристи вважають, що для вирішення проблеми раз і назавжди треба прийняти відповідний закон. Тим більше, що це збиралися зробити.
«У чиновників була здорова ідея, як можна захиститися: вона, звичайно, знаходиться на межі з нормами Європейської конвенції з прав людини, але тим не менш. Вони хотіли прийняти закон, що забороняє повертати колишнім власникам банки, які були визнані неплатоспроможними. Як відомо, у Приватбанку був такий статус нетривалий час. Якби такий закон був прийнятий, то повернення банку Коломойському можна було б заблокувати», — вважає Віктор Мороз.
Коломойський виграє на процедурах
Мало хто вірить, що точка в судовому спорі з націоналізації Приватбанку буде поставлена 19 грудня. Експерти не сумніваються, що рішення буде оскаржуватися до кінця, і точно дійде до Верховного суду. Шанси на виграш Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова оцінюють як високі.
«Якщо справа буде розглядатися саме з точки зору правильного дотримання всіх процедур і формальностей, дійсно шанси колишніх акціонерів на виграш досить високі», — припустив у розмові з «Мінфіном» керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.
Юристи підтверджують такий прогноз.
«Те, що націоналізація Приватбанку була проведена з порушеннями було очевидно ще в кінці грудня 2016 року. Тому колишні власники цілком можуть виграти», — спрогнозував Віктор Мороз.
МВФ — проти
За різними спорами з Приватбанком зараз йдуть десятки судових спорів, однак справа щодо денаціоналізації вважається однією з ключових. У разі виграшу, держава зможе посилити свою позицію за іншими судовими процесами, а в разі програшу — отримати нові проблеми. Не тільки з самим банком, але і побічні.
В першу чергу, проблема виникне в переговорах з Міжнародним валютним фондом і підписання з ним нової кредитної програми розширеного фінансування. У цьому випадку Україна може не отримати транш, якого буде потребувати з 2020 року. Адже країні потрібно виплатити 423,6 млрд грн за держборгом, і $9 млрд — безпосередньо в американській валюті.
Тому наша країна буде потребувати валютних вливань, як з боку МВФ, так і інших іноземних кредиторів, які орієнтуються на співпрацю України з Фондом. У їх числі Європейський банк реконструкції і розвитку, Світовий банк, Європейські інвестиційні банки тощо.
Все це розуміють західні інвестори, тому судові новини можуть впливати на наші боргові папери.
«Вартість українських облігацій прив'язана до очікувань за МВФ. Якщо держава виграє суд, реакція ринку буде нейтральною, але котирування негативно відреагують у разі програшу влади», — вважає Олександр Паращій.
Як будуть повертати кредити
МВФ та інші зацікавлені особи будуть пильно стежити за всіма ключовими позовами Приватбанку. І тими, що стосуються виплат за рефінансуванням. І судами щодо погашення компаніями Коломойського і Боголюбова кредитів Приватбанку. Мова йде про чималі суми.
Нацбанк нещодавно уточнив розмір боргу за своїми кредитами рефінансування — 7,7 млрд грн. А розмір боргів за іншими позиками, частина з яких була виведена з країни і частина, що залишилася на підприємствах в Україні, оцінювався просто в гігантську суму — понад $2 млрд.
Читайте також: Нацбанк порахував, скільки йому винні олігархи за банкрутство банків
Колишні акціонери Приватбанку намагаються оскаржити всі заборгованості. У рамках справи щодо рефінансування намагалися визнати нікчемною особисту гарантію Ігоря Коломойського, а за іншими справами взагалі все — як видані в країні кредити, так і ті, що надавалися закордонним компаніям. Останні лише формально прив'язувалися до Коломойського і Боголюбова. Угоди укладалися з офшорними компаніями, і від них тепер намагаються відхреститися.
«Думаю, колишні акціонери будуть судитися до кінця за кожен актив. Мирові угоди і реальні погашення кредитів, швидше за все, будуть у випадках з українськими кредитами. Підприємства Коломойського будуть зацікавлені в поверненні своїх застав. Тому, після переговорів і, можливо, після реструктуризації кредитів, думаю, почнуть платити. Історія із закордонними компаніями, які дуже складно безпосередньо прив'язати до колишніх власників Приватбанку, буде набагато складнішою. Можливо, доведеться йти в міжнародні суди, збирати доказову базу і вигравати процеси. Кошти, виведені на іноземні компанії, буде повернути набагато складніше», — вважає Паращій.
Держава заплатить державі
Чим активніше влада буде переслідувати Коломойського і Боголюбова в судах, тим сильніше може загострюватися політична ситуація. Багаторазово можуть повторюватися мітинги під Нацбанком, на зразок тих, що були розгорнуті минулого тижня. І продовжать лунати гучні заяви в інтерв'ю Коломойського у ЗМІ про те, що він має намір повернути собі банк або отримає за нього величезну компенсацію.
Читайте також: Нацбанк заявив про тиск з боку Коломойського
І далеко не завжди мова буде йти тільки про виступи за гроші. На підприємствах колишніх приватівців можуть і далі підігрівати негативні настрої. Як, наприклад, було в історії з виступами робітників Нікопольського заводу феросплавів. Цілком ймовірно, що їх привезли за рахунок підприємства і оплатили їм перебування в Києві. Однак до цього на заводі виникли затримки із зарплатами, і у них були справжні матеріальні проблеми.
Читайте також: Коломойський запевнив, що Приват йому повернуть найближчим часом
Вони з'явилися після того, як з рахунку НЗФ списали борги за кредитом Приватбанку, який Коломойський визнав у мировій угоді з рефінансування Нацбанку. Кредит, колись наданий Нацбанком Привату, тепер виплачується частинами з рахунку заводу. Це створює фінансові проблеми для підприємства.
У даній ситуації завод виступає в ролі поручителя за кредитом. Це означає, що підприємство має право на регрес. Після того, як поручитель розрахується за банк, він може зажадати гроші безпосередньо від Привату. Тож можна розраховувати ще на низку судових процесів.
«Кредити брав Приватбанк. Але він більше не належить приватним акціонерам. Держава відібрала у них банк, відібрала з усіма активами і зобов'язаннями. За цими кредитами повинен відповідати саме Приватбанк. Коли Коломойський був його власником — він поручався за нього. Однак тепер він їм більше не є. Тому тут також можуть бути зустрічні позови», — підтвердив Олександр Паращій.
Хоча в цілому ситуація виходить заплутана, і навіть десь дивна. Екс-акціонери (поручителі за кредитом) через свій завод можуть відсудити у Приватбанку (фактичний позичальник) все, що заплатять Нацбанку за кредитом рефінансування. У підсумку вийде, що НБУ заплатив Кабмін (власник Приватбанку). Обидві структури державні.
Звідки суди і мітинги
Зараз ніхто не сумнівається в тому, що націоналізація Приватбанку — була єдиним можливим варіантом для порятунку найбільшої в країні фінансової структури, у якій сконцентрована левова частина всіх депозитів населення в країні. Це дійсно потрібно було зробити.
Розмови про це і підготовка йшли як мінімум рік, а можливо і того більше. Проте в результаті допущених помилок сталося дві речі:
- Приватні власники змогли вивести з банку капітали до націоналізації, і їх дії ніхто не зупинив/не заблокував. Хоча ретельний щоденний контроль за системоутворюючим банком, тим більше в аховому фінансовому стані, — це робота і першорядний обов'язок банківського регулятора.
- Колишні акціонери можуть чи не нескінченно заперечувати націоналізацію, в ході якої були допущені помилки і помилки. Якщо б їх не було — не було б правових підстав для суперечок. Позови б просто не брали до розгляду в судах.
Ці помилки можуть заощадити Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову багато грошей. По-перше, завдяки відстрочкам: навіть якщо вони і повернуть частину виведених коштів, то зроблять це не відразу, а через деякий час — протягом нього зможуть користуватися ними. По-друге, у разі виграшу позовів можуть серйозно скоротити борги.
Звичайно, всі ці списання та відстрочки можуть мати негативний суспільний резонанс. Але цей фактор теж врахували. Саме тому напередодні судів організовуються демонстрації ображених робітників під Нацбанком і звучать гучні заяви депутатів на їх захист.
Наприклад, член парламентського комітету з фінансів Олександр Дубинський регулярно говорить про корупцію в Нацбанку. Чиновники відповіли на них минулого тижня — подали позов про захист честі і гідності і зажадали спростувань. Тільки після розгляду в суді стане ясно, чим закінчиться ця історія. Однак те, що Дубинський влаштує із судових засідань та постанов справжнє шоу — можна не сумніватися.
Все це повинно відволікати суспільство від головних судових процесів — за боргами Приватбанку і його колишніх власників.
«Картинка складається саме така: виступи під Нацбанком і заяви Коломойського — це створення грунту для суду», — констатує Віктор Мороз.
Десь на Заході такі дії могли б розцінити як тиск на суддів. Але тільки не у нас.
«Це, швидше, психологічний тиск. Не знаю жодного випадку, коли юристи в Україні змогли довести тиск на суддів, і притягнути когось до відповідальності. І навряд чи це зараз станеться», — зізнається Михайло Можаєв.
Чим закінчиться війна за Приватбанк
Головне питання — чим в підсумку може завершитися історія з судами Приватбанку? Версії є різні. Хтось каже, що влада затягне процеси на роки, але переможе і Приватбанк залишиться у держави.
Хтось — що колишні акціонери все ж таки зможуть оскаржити націоналізацію.
Проте всі сходяться в головному — Приватбанк не потрібен його колишнім акціонерам. Він їм просто не по кишені. Адже якщо уряд забере свої гроші, то капітали будуть потрібні просто колосальні.
Бо реального повернення банку ніхто не чекає. Всі кажуть, що Коломойському потрібні інші активи і угода з державою на правах переможця.
«Головне питання: чи хоче Коломойський насправді повернути Приватбанк? Моє внутрішнє переконання, що йому не банк потрібен. Думаю, він хоче розміняти його на акції підприємств, які його цікавлять, — скажімо, «Укрнафти» або інших. Типу бюджет я не грабую і грошей не прошу, але акції віддайте мені. Такою може бути мирова угода за результатами всіх судів», — припустив Віктор Мороз.
Вважається, що такий варіант може стати компромісним. Звичайно, якщо буде економічно вигідним усім сторонам.
Ірина Тимофєєва
Коментарі - 88
Такой себе ментальный парадокс: от любви до ненависти один шаг. :)
"При попередній владі,, беня олігарх втік з України і повернувся тільки зі своєю зе-владою"
1. Какое отношение Високий суд Англії имеет к пепередній владі от которой он «втік» или к "зе-владі" при которой он вернулся, там что в решении прям было написано: «на время президентства порошенка»?
2. Какое отношение Високий суд Англії имеет к украинскому уголовному кодексу? У нас ни один заключенный не сидит не сидел и сидеть не будет по решением Високого суда Англії. Зато человека легко можно обьявить в международный розыск по решению Хацапетовского поселкового суда, и по решению этого же суда реально конфисковать имущество.
3. Почему ТО рукоовдство Украины не исполнило упомянутый Вами «наказ» и не арестовало хотяб Никопольский или Запорожский ферросплавный завод? Они покрывали вора, или Ваша «новость» перекрученный предвыборный фейк?
Суди продовжуються.. Нагадаю що останній суд в Лондоні теж був не на користь Коломойського і Боголюбова..
Януковоща теж судили довго і нудно але все ж осудили. Дочекайтесь суду над бенею..
Все решта це тільки ваш флуд матроскін..
17:57 Високий суд Англії 19 грудня 2017 видав наказ про всесвітній арешт
19:07 Дочекайтесь суду над бенею
===========================
17:57 Високий суд Англії 19 грудня
19:07 Наші суди всім відомі своєю продажністю
Суди продовжуються. Що ти не зрозумів троль матроскін?
Вы пишите полную чушь, давайте я напишу, что bonv втік від мене і постійно тікає.
При чем тут троль я или нет, даже если я агент кремля или сам кремль, это же не отменяет уголовное дело которым Коломойского обьявлено в розыск и он был вынужден бежать.
Єдиний шлях для Коломойського тепер – отримати контроль над Приватбанком і відкликати позов. Під будь-яким приводом. Навіть порівнювати високий суд Лондона зі сліпими футбольними арбітрами з Англії. Кричати про патріотизм і про те, що українці повинні розбиратися самі. Без буржуїв. Все, лише б не отримати фінальний вердикт і не віддати всі свої активи.
А тепер ще цікавіше послухати про те, що в України слабка юридична позиція. І про те, що треба шукати компроміс з олігархом і прощати йому 5,5 млрд доларів, які платники податків влили в Приватбанк, щоб врятувати його від банкрутства, а фінансову систему України від колапсу.
Цей суд дає для української влади чіткий орієнтир. Орієнтир правосуддя - Фурса.
А вот почему влада в 2017 не сочла это за «чіткий орієнтир», и положила на готовый наказ, это большой вопрос.
Лично я считаю, что злочинцем Коломойский стал исключительно тогда когда Порошенко узнал, что Зеленский будет баллотироваться в президенты. Не балотировался б Зеленский, Коломойский бы был как и владелец Дельта-банка или VAB-«несчастным банкиром, которому путин обанкротил банк и украл деньги вкладчиков»
Суд Лондона обязал Коломойского оплатить расходы ПриватБанка.
https://finance.liga.net/bank/novosti/sud-londona-kolomoyskiy-i-bogolyubov-oplatyat-rashody-privatbanka
Там вобще то Коломойский подавал в Лондонсий суд на приватбанк прчем суд выиграл и приват ему заплатил 11млн, а потом всего лишь Приват подал апелляцию, которая установила, что «ему не подсудно это дело», и Коломойский должен вернуть те 11млн которые ему банк выплатил по решению суда 1 инстанции. И ВСЁ !!!! Вы же всё перекрутили *** знает во что.
matroskin
И прочим защитникам Коломойского посвящается.
Четыре дня назад Лондонский суд официальным решением (хотя и частично закрытым ДО ОКОНЧАНИЯ процесса) объявил Коломойского, Боголюбова и Зеленского преступниками, участвовавшими в хищении и отмывании денег из Приватбанка.
Возможно и поэтому пару суток на всём информационном пространстве страны стали публиковать материалы, обличающие НБУ во всех смертных грехах и обеляющие махинаторов и мошенников да ещё и с рекомендациями либо вернуть добровольно Приват Бене либо отсыпать ему акций Укрнафты и прочих стратегических украинских предприятий.
Кстати, ещё 20 октября 2019 года по запросу Канцлерского суда штата Делавер министерством юстиции США в Вашингтоне (округ Колумбия), по исполнительной процедуре акта «Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act» задержан и препровожден в суд для дачи показаний фигурант дела RF02. Перед заседанием фигуранту объявлен тридцатидневный превентивный арест в рамках акта «RICO».
Согласно акта RICO фамилии участников процесса шифруются под номерами, но скорее всего это владелец компании с «анонимной регистрацией» на счета которой поступали деньги и через которую покупалась недвижимость.
Уголовное дело о «преступной ассоциации» набирает обороты.
Вы бы не поленились дочитать комменты до конца, где я писал: что его нужно посадить вместе с порошенком гонтаревой луценком и владельцами остальных пропавших банков, пусть сидят и вспоминают где деньги и сидят пока не вспомнят. Относительно судов Лондона, штата Делавер и т.п., повторюсь у нас есть ГПУ, НБУ, отдел СБУ прямые функции которых следить и недопускать того что случилось с Приватом и другими банками. Но к сожалению ГПУ «ничего не заметило», а НБУ ещё и на дорожку дало своих денег, потом все развели руками и поехали жить в Лондон, откуда теперь рассказывают что Коломойский вор а они тут ни при чем, они всего лишь «не заметили, дали денег НБУ на дорожку, разрешили их вывод за границу, ну и за 4 года не успели хотя б открыть дело против этого вора.»
Напруженість між бізнесменом Ігорем Коломойським і президентом України Володимиром Зеленським зростає, від результату цього конфлікту залежать відносини з Міжнародним валютним фондом (МВФ) й очікування іноземних інвесторів, заявив аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Ослунд.
«Ситуація між Коломойським і Зеленським - надзвичайно важлива подія, результат якої ми побачимо вже дуже скоро. Якщо не найближчим часом, то через два-три місяці. І від цього залежить і доля угоди (України - ІФ) з МВФ, й очікування іноземних інвесторів. Я не став би інвестувати в Україну до вирішення цієї ситуації», - сказав Ослунд під час круглого столу «Економічний стан і виклики в Україні» у Києві у четвер.
На його думку, інтерв'ю Коломойського для New York Times є «обурливим», проте «ставки зроблено».
«Напруженість між Коломойським і Зеленським зростає. Я читав учорашнє обурливе інтерв'ю Коломойського для NYT. Ставки зроблено», - сказав експерт.
«Потрібно було ще в 2016 році все зважено і по закону зробити з нацвоналізацією, а не тяп-ляп на швидкоруч.»
Если вас не очень затруднит - озвучьте дату и номер закона «О национализации банков», согласно которого надо было провести национализацию Приватбанка.
Справочно - в Украине нет закона «О национализации» ни банков ни частных компаний, поэтому смешно читать о нарушении закона, которого нет.
Но вы, как знаток и банковской деятельности и специалист по национализации - можете и сами озвучить перечень конкретных нарушений прямо в этой ветке форума.
У НБУ нет таких полномочий.
Я не защищаю Коломойского, просто из того что видел все эти 5 лет (полное бездействие власти), склоняюсь к тому что Приват как и куча других банков были штучно обанкрочены при обоюдном согласии и полной поддержке НБУ как правовой так и финансовой. А вором сделали только Коломойского лишь по причине балотирования Зеленского в президенты.
Спецом для Qwerty1999 повторите, плиз.
Хотя ему не до комментов на МФ. Он сайты по вакансиям в НБУ мониторит
AAAA2000
Ребятки, ну вы такие приколисты что диву даюсь - президентов, премьеров, генпрокуроров и глав НБУ готовы пачками сажать в тюрьму за просто так, как принятого говорить у Зеленского «по-приколу», а вот когда доходим до фамилии Коломойский у вас сразу и правописание хромает и языки в нёбу прилипают и рука не подымается написать что-нибудь, чтобы не дай бог не обидеть уважаемого бизнесмена.
Ну так Коломойский только в Украине уважаемый бизнесмен - а в США и Англии он уже подследственный по вопросам отмывания денег в особо крупных размерах.
А через пол-года или максимум год, глядишь, и будем лицезреть его красивую фотку в списке разыскиваемых Интерполом.
Но вы не стесняйтесь - пишите и дальше - для внутреннего потребления лозунги «посадить» и «отобрать» прокатят на ура.
В Укриане нет закона о национализации банков - поэтому не надо вешать лапшу о нарушении законов, которых нет...
А может пора уже знатоку" Qwerty1999 озвучить все законные пидставы для национализации ПРЯМО НА ЭТОЙ ВЕТКЕ ФОРУМА - а мы, некоторые, «слабоумные» скопипастим да через bonv передадим как доказательную базу правомочности подобных действий тогдашнего бамонда нашего несчастного государства.
А то Вы тут топите и топите за правомочность - а банк, сцуко, ускользает и ускользает в судах (и не надо рассказывать за продажность - если, мля, все ТАК законно шо аж-аж-аж) - так ссылки в студию и посмотрим кто тут звиздабол.
«В Укриане нет закона о национализации банков»
1. Значит национализация Привата проведена не законно. Логично?
2. Кто мешал ВР 8-го созыва в «турбо режиме» принять соответствующий закон?
А может подать иски на таких владельцев банка по месту размещения их активов, купленных за выведенные из банка средства — в Швейцарии, Англии и США и выиграть там суды и наказать воров а не бояться даже упоминания из фамилий вслух…
«1. Значит национализация Привата проведена не законно. Логично?»
Нет — не значит.
Ведь согласно украинского законодательства: что не запрещено — то разрешено.
Нет закона, регламентирующего процедуру национализации, значит национализация не может считаться проведенной незаконно или с нарушением закона.
«2. Кто мешал ВР 8-го созыва в «турбо режиме» принять соответствующий закон?»
Никто не мешал принять такой закон все 28 лет существования страны.
Но это не значит что такой закон нужен вообще и по Привату в частности.
Есть законы «О банках..» и «О ФГВФЛ»- их достаточно для введения ВА в банк
и затем либо его санации, либо его ликвидации либо его продажи инвестору.
Например, первым банком, проданным инвестору был ПАО «АСТРА БАНК»,
который после покупки переименовали в «АГРОПРОСПЕРІС БАНК».
Непонятно, почему для продажи частному инвестору хватает существующего
законодательства, а для продажи государственному инвестору нужен какой-то отдельный закон.
Elena1997 — можно у вас уточнить — вы случайно не уроженка города Одессы,
которую ветром перемен занесло на Донбасс.
Вы не ведёте дискуссию в общепринятом смысле этого термина, высказывая свою личную позицию.
Вы постоянно своих оппонентов засыпаете массой дурацких вопросов, не отвечая по существу ни на один, заданный вам.
И, напомню Вам, бросающего камни в сторону Одессы, что когда нужно было изменить закон для того, чтобы поставить на должность генерального прокурора человека без профильного образования и с судимостью — ВР 8-го созыва приняла нужный закон в суперэкстратурбо режиме. Из чего можно заключить, что если бы хотели честной и законной приватизации Приват банка, то могли бы принять соответствующий закон очень быстро. Как ни как речь о 40% банковского рынка Украины. Но не сделали этого. И теперь Украина стала заложником непродуманных и непрофессиональных действий власти Порошенко.
И напоследок. Нет закона, запрещающего мне бросить кирпич из моего личного окна на улицу, и случайно попасть в голову прохожего. Но я буду нести ответственность за это, скорее всего уголовную. Если приведенный пример и намёк Вам не понятен, то я бессильна Вам помочь и не собираюсь тратить своё время, ограничусь только тем, что предложу перечитать первый абзац этого комментария.
Нет закона, регламентирующего процедуру национализации, значит национализация не может считаться проведенной незаконно или с нарушением закона." - значит из этого идет логический вывод, что это было рейдерство.
Ре́йдерство (в Україні) — вилучення майна на нібито законних підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини в законі або системні недоліки функціонування державних інститутів (судової та правоохоронної систем, системи реєстрації юридичних осіб тощо).
«Есть международные нормы правовых актов, как ведётся хозяйственная деятельность.»
Согласно именно международных норм суд в Англии и суд в США рассматривают
иски против Коломойского и почему-то находят там состав преступления.
Насколько я понимаю, то у вас нет ни экономического ни юридического образования
именно по международному праву — поэтому не надо распускать слухи и выдвигать надуманные обвинения.
Потерпите ещё немного, не спешите судить — вы ведь не судья…
Предлагаю дождаться решения именно международных судов по претензиям к Коломойскому — если его оправдают и в США и в Англии — значит он чист по международному праву, а в Украине против него и так все силовики боятся возбуждать уголовные дела.
Конечно есть данные и они предоставлены в соответствующие суды.
Подтверждение этому - два идущих судебных процесса в разных юрисдикциях.
И суд штата Делавер и суд в Лондоне приняли иски Приватбанка к рассмотрению и теперь проводят рассмотрение этих дел по существу.
В США суд уже провёл первый арест подозреваемого.
Верите что Коломойский невиновен и его оклеветало ненавистное всем НБУ - нет проблем, дождитесь решения Канцелярского суда штата Делавер, в котором Коломойский будет признан невиновным и невинно оклеветанным руководством Национального банка Украины.
Ну а потом подождите аналогично решения суда из Лондона, которое подтвердит ваше личное мнение о том, что Коломойский жертва происков НБУ и лично Гонтаревой вместе с Порошенко и Турчиновым.
Есть мнение - ничего хорошего ни для себя ни для Бени вы не дождётесь.
Его признают виновным по нескольким статьям - начиная с незаконного вывода денежных средств и заканчивая сокрытием доходов от налогообложения.
Но вы можете продолжать и дальше ради достижения меркантильных целей Коломойского сами становиться на колени перед Россией и тянуть в эту позу всю страну Украину.
А против кого из олигархов не боятся? Можно хоть один пример?
«А против кого из олигархов не боятся? Можно хоть один пример?»
Коломойский сам себя не относит к олигархам (хоть иногда почитывайте его интервью, перед тем как становиться на его защиту) - он обычный бизнесмен, который благодаря своей близости к президенту является в нашей стране персоной, не подлежащей ни задержанию ни осуждению.
Поэтому не надо уводить тему обсуждения в сторону...
Кстати, уголовные дела возбуждают за конкретные нарушения конкретных законов а не за количество и качество активов в собственности или наличие ярлыка «олигарх».
Elena1997
Какие-то вы совсем беспомощные стали - всё вам расскажи, покажи да в ротик положи.
Разучились читать новости самостоятельно.
Только после принятия закона об уголовной ответственности собственников банка за доведение до банкротства появилась возможность предъявлять претензии к владельцам контрольных пакетов акций частных коммерческих банков.
Совсем недавно на уважаемого бизнесмена Жеваго возбудили уголовное дело и даже объявили в розыск.
Вам этого хватит или надо перечислить все фамилии, против кого и когда возбуждались уголовные дела. - ведь самим вам лень искать информацию...
Уверен, что фанатам Зеленского она понравиться — ведь основной посыл новой команды, лишь бы не так как при Порошенко.
Ну а я с bonv подожду решений международных судов (американского Канцелярского суда штата Делавер и английского Лондонского суда).
А потом сравним решения украинских судов и международных.
Председатель Совета Национального банка Богдан Данилишин официально обратился к руководителю Офиса Президента Андрею Богдану с просьбой отозвать из Совета НБУ одного из его членов — Николая Каленского, который в ноябре оказался под домашним арестом по постановлению Высшего антикоррупционного суда по делу о разворовыванию кредита рефинансирования НБУ проблемного VAB Банка на 1,2 млрд. грн. Средства не были возвращены.
ВАС избрал ему меру пресечения в виде круглосуточного домашнего ареста с ношением электронного браслета.
Каленский был назначен по президентской квоте, когда главой государства был Петр Порошенко. Решение о его отзыве будет приниматься в Офисе Президента. https://m.antikor.com.ua/articles/344949-arestovannogo_doma_kalenskogo_prosjat_iskljuchitj_iz_soveta_natsbanka_iz-za_isporchennoj_reputatsii
Возможно вас тоже заинтересует…
Детективы НАБУ задержали директора департамента обеспечения доступа к публичной информации Офиса Президента Светлану Кондзелю сразу после получения взятки размером $150 тыс. Это был лишь первый транш неправомерной выгоды: всего чиновница надеялась получить от физического лица $300 тыс. за содействие в назначении на высокую должность в руководстве НАК Нафтогаз Украины.
https://nv.ua/ukraine/politics/chinovnicu-ofisa-prezidenta-poymali-na-ogromnoy-vzyatke-svetlana-kondzelya-novosti-ukrainy-50053223.html
Специализированная антикоррупционная прокуратура (САП) открыла дело из-за публикации разговоров нардепа от «Слуги народа» Юрия Корявченкова с полицией Кривого Рога. Об этом сообщает «Радио Свобода» со ссылкой на информацию ГПУ.
Сообщается, что дело открыли по признакам предложения или обещания неправомерной выгоды должностному лицу.
https://www.rbc.ua/rus/news/sap-otkryla-delo-zapisey-razgovorov-nardepa-1575305602.html
На них дела открыли при действующем президенте Зеленском. Если бы Петя остался президентом, хищения через ВАБ и др. банки при посредничестве и преступном сговоре со ставленниками Порошенко в НБУ, никогда бы уже не расследовались, уйдя в историю.
«На них дела открыли при действующем президенте Зеленском.»
Напомню беспамятным, Светлану Кондзелю на работу в Офис Президента брал Зеленский или его ближайшие соратники (Богдан и его замы) - её задержали после получения взятки размером $150 тыс.
О возможных коррупционных действиях дружбана Зеленского артиста Корявченкова, а ныне депутата ВРУ шум подняли СМИ и только под их давлением пришлось сначала оправдываться - мол ничего такого не было, просто пообщались в неформальной обстановке, ну а потом формально начать расследование, чтобы уменьшить накал страстей.
Хищение в ВАБе на 1,2 млрд - всего один эпизод хищений в банковской сфере и он не сравним с огромной суммой хищений из Привата.
На риторический вопрос - почему не расследуют хищения из Привата и не задерживают Коломойского и Боголюбова ответ очевиден - Беня не виноват.
Будучи кандидатом, Зеленский обещал посадки предыдущей власти - вот он и пытается под любым предлогом посадить главного своего оппонента - Порошенко, но там с доказательной базой очень слабовато.
Беню трогать нельзя, а своему лохторату надо показать активную борьбу - вот и будут трусить Жеваго, Лагуна и прочих банковских, хотя там тоже перспектив никаких - Жеваго лично не подписывал никаких документов, так что всё развалится в суде, если конечно судить будут по закону а не по указанию из ОПУ.
«непонятно: какая корреляция между судом в США и Украиной, ведь там рассматриваются разные дела»
Конечно разные - там об отмывании денег, неуплате налогов и создании преступной группы для этих целей.
А в Украине для прекращения более 140 открытых дел против фирм Коломойского на общую сумму в миллиарды гривен надо всего-лишь вернуть под контроль Бени Приватбанк - вот он и судится.
После возврата Приватбанка Коломойскому он всегда сможет либо отозвать все иски из украинских судов либо тупо проиграть все суды, если представители банка не будут являться на их заседания.
А вот с международными судами всё сложнее - в Лондоне теоретически банк может отозвать свои иски или начать мировое соглашение, а вот с Канцелярским судом штата Делавер дела совсем плохи - они стали рассматривать дело по акту «RICO», а значит даже если Приват откажется от всех своих претензий - суд продолжит допросы свидетелей и аресты подозреваемых и значит будет вынесен в той или иной степени, но обвинительный приговор господам Коломойскому и Боголюбову.
Как карты лягут по Зеленскому и его обнальной офшорке никто сейчас ничего сказать не сможет - но в дерьмо он влез по самые уши.
«Только нюанс: её по личной квоте Зеленский не брал на должность.»
Она работает в его офисе и если не лично Зеленский отбирал к себе на работу в ОПУ руководителей директоратов, напомню, что взяточница не уборщица в Офисе Президента, а директор департамента, то его правая рука Богдан.
Последние несколько лет все поливали дерьмом Порошенко за то, что какой-то из директоров госпредприятий что-то украл из бюджета либо какой-то чиновник взял взятку.
Так почему при Зеленском вы сразу начинаете писать противоположное — Зеленский сам по себе и он ни за кого из своих назначенцев не отвечает даже морально, как и за то, что его непосредственные подчинённые берут взятки у него под носом.
Будьте честным хотя бы с самим собой и применяйте ко всем президентам одинаковые требования и стандарты.
Ваши комментарии стали из разряда «кто метче Петину какашку кинет ». Это без меня.
Только одна ремарка — сумма украденного Бахматюком более 1 млрд долл ( в гривне по курсу на то время ). Но для Вас же это не повод для расследования :)
«мистер Кубив, который позволил Коломойскому безразмерный рефинанс получать и одобрял всячески его действия, до сих пор на свободе»
Ни один здравомыслящий банкир не будет предъявлять претензии к главе НБУ, который раздавал рефинанс налево и направо и не требовал его возврата.
А вот к главе НБУ, которая требовала возврата кредитов, требовала внесения ликвидных залогов и письменных обязательств - конечно будут претензии у всех банкиров, а у Коломойского так в первую очередь.
«Странно что до сих пор его не тронули, ведь есть за что.»
Если Кубива сейчас тронуть, он может сдать Коломойского по вопросу получения кредитов за откаты и взятки и что тогда прикажете делать Зеленскому - садить в СИЗО Коломойского - не дождётесь.
Вот Кубив и не под следствием.
«сумма украденного Бахматюком более 1 млрд долл»
Сумма украденного Коломойским минимум в 5 раз выше.
Почему бегают за Бахматюком а Беня тусуется в президентских кабинетах.
«И не вижу связи Коломойского и Зеленского.»
Это ваше право ничего не видеть и не знать.
Но это не значит, что надо всем остальным вешать свою лапшу на уши.
«шо, таки прям в кабинете? Ссылочку можно? »
Меня уже не удивляет, что вы очень хорошо осведомлены о Порошенко,
но даже не следите за новостями о Зеленском.
Ну тогда читайте и изучайте фото, сделанные в кабинете Президента Украины.
https://news.liga.net/politics/news/u-zelenskogo-ne-mogut-pokazat-stenogrammu-vstrechi-s-kolomoyskim
или
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2019/09/13/7226182/
«Вот у порошенка- коломойский был в кабинете, с подачи коня,
а вот у зели- увы, ваши влажные фантазии.
Вы стали очень похожи на семёна вексельберга, тот еще пустомеля.»
Если чего-то не знаете — не спешите обвинять в этом своих оппонентов.
https://112.ua/politika/ofis-prezidenta-soobshhil-chto-protokola-stenogrammy-i-video-so-vstrechi-zelenskogo-i-kolomoyskogo-net-508301.html
Если не верите мне, поверьте хотя бы Зеленскому…
https://112.ua/politika/zelenskiy-obsudil-s-kolomoyskim-otmenu-monopolii-i-snizhenie-tarifov-na-kommunalnye-uslugi-507253.html
А за пустомелю предлагаю извиниться...
в постоянно обновляемой теме Хроника одного Президента ...
На днях Скабеева дозвонилась до Зеленского и даже поговорила с ним.
Наш президент открыт для общения с российскими журналистами
в любое время дня и ночи.
https://korrespondent.net/ukraine/4167995-zelenskyi-pohovoryl-so-skabeevoi
Желающие могут вместо псевдонима «Паниковский» поставить реальную фамилию «Коломойский» и радоваться жизни…
Ну а мне вместо псевдонима «Паниковский» почему-то тянет поставить фамилию действующего президента.
я ссылаюсь на классику жанра «Золотой Телёнок» Ильфа и Петрова.