Мінфін - Курси валют України

Встановити
28 листопада 2019, 14:56

Нацбанк судитиметься з депутатом Дубінським через наклеп

Солом’янський районний суд міста Києва 12 листопада відкрив провадження за позовом Нацбанку до депутата ВР Олександра Дубінського про захист ділової репутації центрального банку. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Солом’янський районний суд міста Києва 12 листопада відкрив провадження за позовом Нацбанку до депутата ВР Олександра Дубінського про захист ділової репутації центрального банку.
Фото: flickr.com

Про що говорять в НБУ

  • Правління Національного банку України переконане, що через Олександра Дубінського, якого в медіа називають рупором олігарха Ігоря Коломойського, реалізується цілеспрямована інформаційна атака на Нацбанк. За нею, вочевидь, «стоїть» власне сам ексвласник Приватбанку, який із часу націоналізації банку (три роки тому) намагається уникнути повернення коштів, виведених із банку до входження держави в його капітал.

  • Негатив та наклеп, вимоги та очікування «тієї» сторони систематично озвучуються Дубінським або пов’язаними з ним інформаційними ресурсами.

  • Національний банк вимагає від Дубінського спростувати недостовірну інформацію, поширену ним у мережі Інтернет у обліковому записі DubinskyPro на вебресурсах youtube.com та facebook.com.

  • Зокрема, депутат повідомив, що керівництво Національного банку в особі Голови НБУ Якова Смолія та першого заступника Голови Катерини Рожкової нібито організувало «злодійську схему», яка полягає у цілеспрямованому виведенні банків із ринку за хабарі від їхніх акціонерів для подальшої виплати їм компенсації з держбюджету.

Читайте також: Нацбанк заявив про тиск з боку Коломойського

  • Депутат навів приклад виведення Радикал Банку з ринку у 2015 році та нібито здійсненої сплати з боку Нацбанку на користь бізнесмена-втікача Сергія Курченка майнової шкоди у розмірі 128 млн грн.

Що вимагає регулятор

Національний банк вимагає спростування цієї інформації, оскільки:

  • По-перше, звинувачення в організації злодійської схеми з виведення банків з ринку є безпідставними та абсурдними та вводять в оману суспільство. Вони мають на меті очорнити бездоганну ділову репутацію керівництва НБУ, дискредитувати реформу банківського сектору та підірвати довіру до Національного банку.
  • По-друге, не відповідає дійсності інформація, що Нацбанк «допомагає Сергію Курченку, виплачуючи йому з бюджету 128 млн грн». Національний банк не відшкодовував і не допомагає ані Сергію Курченку, ані акціонеру Радикал Банку ТОВ «Промислова інноваційна компанія». Офіційне спростування щодо цього питання Національний банк вже публікував у вересні цього року.

Національний банк вимагає від Олександра Дубінського поширення на вебресурсах youtube.com та facebook.com спростування

«Спростування! Я, Дубінський Олександр Анатолійович, спростовую недостовірну інформацію, поширену в обліковому записі DubinskyPro на веб-сайті youtube.com та в обліковому записі Dubinsky.pro в соціальній мережі facebook.com під назвою „Новая власть решила заплатить Курченко 130 млн гривен“ щодо того, що „Национальный банк Украины до сих пор помогает беглому младоолигарху Сергею Курченко; они сейчас берут оттуда 128 млн гривен и выплачивают их Курченко; воровская схема, во главе которой на сегодня стоят глава НБУ Смолий и настоящий глава НБУ первый замглавы Екатерина Рожкова, которая тогда же еще в 15 году участвовала в этой воровской схеме; должностные лица Нацбанка сознательно выводили эти банки с рынка, получая взятку от акционеров, а потом еще выплачивая им компенсацию“. Така інформація є недостовірною».

Раніше повідомлялося

Правління Нацбанку видало офіційне звернення, в якому повідомило про тиск, який на установу здійснює колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський.

Коментарі - 8

+
+57
AleksandrBank
AleksandrBank
28 листопада 2019, 15:30
#
Пора идти в наступление - и правильно.

«Депутат привел пример вывода Радикал Банка с рынка в 2015 году и якобы осуществленной оплаты со стороны Нацбанка в пользу бизнесмена-беглеца Сергея Курченко имущественного ущерба в размере 128 млн грн.» - этот банк был помойка еще та. очередной карманный банк, который на тот момент управлял другой беглец за границей. Банк использовался для схем. Не вижу ничего плохо в том что прикрыли.
+
+47
yarg
yarg
28 листопада 2019, 16:20
#
Он же депутат.
посмеется и будет дальше врать - толку с ним судится ?
+
+4
Bischof
Bischof
28 листопада 2019, 16:44
#
Увы, каким бы говнюком Дубинский не был, в этой ситуации он антихрупок – он получит лишь выгоду от этой возни. Больше внимания и пиара, больше эфиров, больше узнаваемости и подписоты.
+
+4
AleksandrBank
AleksandrBank
28 листопада 2019, 16:45
#
Молчать - это значит признать свою вину.
+
0
yarg
yarg
28 листопада 2019, 17:31
#
Пусть получает.
когда-нибудь неприкосновенность же закончится. и тогда - тюрьма или Ростов Великий...
+
+24
Kaleb
Kaleb
28 листопада 2019, 18:22
#
Сюрреализм какой-то. Банкопад, пленки рожковой, ОВГЗ и как следствие «обилечивание» экономически активных слоев населения и т.д. И после этого они еще говорят о какой-то репутации.
+
+60
yarg
yarg
28 листопада 2019, 18:26
#
Банкопад - это именно выполнение НБУ своих обязанностей.

овгз - это государственные облигации, а не преступление.

пленки рожковой - это что ? я их слушал, ничего криминального там нет. На фоне имущественных деклараций дубинского или пленок Трубы-Богдана - это вообще детский лепет.
+
0
05974950
05974950
28 листопада 2019, 21:55
#
Ставлю на бородатого ))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися