Мінфін - Курси валют України

Встановити
29 листопада 2019, 18:08

У Мінфіні пояснили, чому передали Приватбанк Кабміну

У Міністерстві фінансів пояснили передачу 100% акцій Приватбанку з Мінфіну до Кабінету міністрів вимогами законодавства. Про це повідомили в Мінфіні, передає Інтерфакс-Україна.

У Міністерстві фінансів пояснили передачу 100% акцій Приватбанку з Мінфіну до Кабінету міністрів вимогами законодавства.
Фото: today.ua

Причина передачі банку

У Міністерстві зазначили, що передача Приватбанку Кабміну відбулася 25 вересня 2019 року згідно з вимогами законодавства.

Згідно з українським законодавством функції з управління корпоративними правами в державних банках виконує Кабінет Міністрів.

Оформити кредитну картку «Універсальна Gold» Приватбанку

«Міністерство фінансів відповідно до вимог закону „Про банки і банківську діяльність“ передало повноваження з управління цінними паперами АТ КБ „Приватбанк“, облік яких ведеться на рахунках в цінних паперах на ім'я держави, Кабінету Міністрів від 25 вересня 2019 року», — повідомили в Мінфіні.

У міністерстві уточнили, що ця стаття закону почала застосовуватися до Приватбанку з 30 квітня 2019 року.

Передісторія

  • 19 грудня 2016 року Приватбанк перейшов в повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником.
  • Коломойський і підконтрольна йому кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів і колишніми акціонерами Привату в процесі націоналізації.

  • На момент націоналізації Коломойському належало 41,7% від загальної кількості випущених акцій, а Triantal Investments — 16,6%.

Читайте також: Хто отримає Приватбанк

  • У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним». НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Привату.

  • Коломойський заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він почав вимагати назад акції банку.

Читайте також: Коломойський запевнив, що Приват йому повернуть найближчим часом

  • Також олігарх заявляв, що у нього є ряд вимог щодо Приватбанку: відкликати звинувачення і покарати «відповідальних за націоналізацію», повернути йому $2 млрд, які він вважає своїми, або укласти мирову угоду, що включає в себе «правову оцінку» націоналізації.

Коментарі - 1

+
0
QGS
QGS
29 листопада 2019, 19:30
#
Всё по кругу на этом Круг и замыкается.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися