У 2018 році офіційний обсяг операцій обміну готівкової валюти в обмінниках вперше перевищив аналогічний показник у банках. Про це «Мінфіну» повідомили в прес-службі НБУ.
Рекорд: Обмінники обійшли банки за обсягом обміну готівкової валюти
В 2018 році громадяни здійснили валютообмінні операції в банках на суму $10 121 млн. В небанківських обмінниках — на $11 490 млн. Для порівняння: у 2017 році ці показники становили $6 975 млн і $6 280 млн відповідно.
Цього року тенденція продовжилася. За результатами 9 місяців 2019 року обсяг валютообмінних операцій у банках становив $13 053 млн, у небанківських компаніях – $13 909 млн.
Таку тенденцію в НБУ пояснюють різким збільшенням гравців на цьому ринку. На сьогоднішній день ліцензії на обмін валют мають 32 небанківські компанії. При цьому, ще в жовтні 2015 року лише 7 небанківських установ мали право здійснювати валютообмінні операції.
Крім цього, на початку 2019 року НБУ прийняв черговий пакет змін, який спростив доступ на ринок обміну валют і дозволив збільшити кількість його учасників.
Депозити в іноземній валюті від топ-банків: вигідні ставки + бонус від «Мінфіну»
Чому обмінникам стало легше жити
- НБУ знизив вимоги до мінімального розміру власного капіталу для небанківських компаній, які планують обмінювати валюту, в 2 рази — до 5 млн грн. Компанії з таким обсягом капіталу мають право відкрити до 50 пунктів обміну валют.
- Щоб збільшити мережу обмінників ще на 50 одиниць, треба збільшити капітал ще на 5 млн грн. Раніше цей «крок» становив 10 млн грн.
- Регулятор також спростив процес видачі ліцензій. Зокрема, скасував вимогу про обов'язкову наявність у компаній на момент отримання ліцензії не менше 5 готових до роботи пунктів обміну валют. Тепер учасники ринку можуть обладнати свої «точки» вже після отримання дозвільних документів.
Що буде далі
В майбутньому обсяги валютообмінних операцій в небанківських обмінниках ще зростуть.
- По-перше, з 5 листопада НБУ скасував добовий ліміт на купівлю валюти фізособами, який становив 150 тис грн.
- По-друге, після набрання чинності закону про спліт, небанківські компанії зможуть здійснювати валютообмінні операції онлайн.
- По-третє, НБУ і далі планує пом'якшувати вимоги до небанківських обмінників і скорочувати кількість перевірок.
Крім того, після прийняття закону про боротьбу з відмиванням брудних грошей, порогову суму, яка підлягає фінансовому моніторингу, піднімуть з нинішніх 150 тис грн до 400 тис грн. Це також позначиться на обсягах валютообмінних операцій.
Коментарі - 17
Непонятно, с какой целью.
В соседней России уличные обменники вне банков закрыли несколько лет назад, а банкам запретили вывески на улице с курсами валют.
Свободные деньги населения должны работать на экономику, а не храниться или складироваться под матрасом в иностранной валюте .....
Но почему НБУ, развивая и пропагандируя обменники, работает против экономики государства?
Рахують власний народ тупим бидлом, і в принципі не далекі від істини.
У нас НЕ гривна укрепляется,а идёт долларизация экономики,когда доллары потихоньку вытесняют из обращения национальную валюту.
Нічого вам за долари зараз не продадуть. Навіть зберігати заощадження в USD найближчі пару років не вигідно
Зазвичай після таких заяв доллар укріплюється рази в два.
а взагалі знаєте які тут заяви уже звучали і 30 і 35 і 50грн за бакс до кінця року, а віз і нині там
звичайно ще є інший важливий плюс у $ - відсутність ризику, тому в usd все ж щось та варто тримати