Європейський банк реконструкції та розвитку планує інвестувати в Україну один мільярд євро в 2020 році. Про це заявила заступник глави ЄБРР в Україні Леся Кузьменко на конференції Attractive Ukraine: Checkpoint 2019.
Інвестиції в Україну: ЄБРР планує виділити один мільярд євро у 2020 році
«Україна завжди входила в топ-5 країн за обсягом операцій ЄБРР. У цьому році Україна вийшла на перше місце для нас», — зазначила Кузьменко.
Читайте також: Зеленський очікує, що ЄБРР збільшить інвестиції в Україну
За її словами ЄБРР в Україні фінансує проекти в секторі енергетики, інфраструктури і в тому числі кредитує приватний сектор через надання кредитних ліній та гарантій спільно з українськими банками.
Точки зростання співробітництва
За її словами, поштовх розвитку банківського сектора додасть відкриття ринку землі в Україні.
Читайте також: ЄБРР виділив незалежній Україні 13,5 мільярдів євро
«Навіть якщо 10% землі буде виставлено на продаж — на це знадобиться $4 млрд. Фінансування ЄБРР або IFC буде недостатньо. Банкам потрібно буде довге фінансування. Зі свого боку ми готові надавати фінансування для кредитування купівлі землі», — заявила вона.
Контекст
- Раніше повідомлялося, що ЄБРР виділить 149 млн євро на модернізацію системи електропередач.
- Також в ЄБРР заявляли, що планують збільшити інвестиції в економіку України в два рази.
- ЄБРР – один з найбільших інвесторів в економіку України. Він фінансує близько 400 проектів.
Коментарі - 11
Теперь ещё понятнее почему они хотят рынок земли.
Кто-то писал, что нам стоит развивать наше собственное экспортное кредитное агентство. Теперь кажется, что нас хотят эксплуатировать кредитом, чтобы мы импортировали.
Это увеличит заимствование Украины. Как будем возвращать этот долг?
А качать воду нужно будет годами: миллионы, миллионы и.т.д.
Так это самый неэффективный проект, причем откачка например и реконструкция выливается в электричество, а электричество в уголь, уран — за доллары, оборудование — за доллары и.т.д.
Взять любую дорогу построенную за кредит ЕБРР — это экономия по топливу (бензин импортный, т.е. экономия долларов), экономия по ремонтам авто по убитым дорогам.
Тут вопрос всегда кому отдавать — импортерам угля, топлива, запчастей, электричества доллары (валюту) имея убитую дорогу и/или недостроенное аварийное метро или платить ЕБРР имея хорошую инфраструктуру — да, тоже доллары/евро.
Проехал летом от Геническа до Чернигова - все земли вдоль дороги в обороте, использованы на 100%.
Урожаи в последние годы рекордные .
Какое дело ЕБРР и этой кривоглазой женщине до украинских чернозёмов?
Як свідчать дані на сайті Національного банку України, з урахуванням останнього аукціону обсяг вкладень нерезидентів в державні папери, у порівнянні з початком року, зріс на 93,2 мільярда гривень, або майже у 16 разів.
Частка нерезидентів на ринку ОВДП України зросла до 12,3%, тоді як на початок року цей показник був менш як 1%.