В опалювальному сезоні 2019-2020 років субсидії не зменшаться. Всі, хто потребує допомоги, її отримає. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Кабмін розширив коло отримувачів субсидій
Нововедення Кабміну
-
Кабінет міністрів передбачив з 1 травня 2020 року підвищення з 15% до 20% базової норми комунальних витрат від середньомісячного сумарного доходу домогосподарства при встановленні розміру обов'язкового відсотка платежу для одержувачів субсидій.
На кого вплине зміна відсотка
-
Зміна відсотка матиме наслідки для одержувачів з найвищими доходами, оскільки їх розмір субсидії зменшиться.
-
Вивільнені кошти будуть направлені на розширення програми допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають доходи менше прожиткового мінімуму. А це означає, що в дію вступає ще один принцип – адресність, перенаправлення підтримки на тих, хто її справді потребує.
Наприклад: в опалювальному сезоні 2018-2019 років середній розмір платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоч в формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7%, а ще 30% сімей — 10% доходу, тобто зміна у формулі з 15% до 20% не означає такий відсоток сплати.
Зміни в формулі нарахування субсидій відбудуться з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону.
Читайте також: Як оформити субсидію онлайн (покрокова інструкція)
- Принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально: що менші доходи домогосподарства, то менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.
Кого стосуватимуться зміни
- Допомога стане більш адресною, і її отримають саме ті, хто дійсно потребує.
«Ми хочемо, щоб більше коштів в програмі субсидій залишалось для найменш заможних категорій. Наприклад, дитячих будинків сімейного типу, які раніше не були в програмі, і сімей з низькими доходами», — наголосив Гончарук.
Читайте також: Монетизовані субсидії тепер видають 38 банків
За його словами, в наступному опалювальному сезоні 2020-2021 років ніякого погіршення для субсидіантів нова постанова не передбачає.
Що планував Кабмін
-
Кабмін планував виплачувати фінансову підтримку тим українським сім'ям, які витрачають на оплату комунальних послуг більше 15% своїх доходів.
-
В законопроекті про держбюджет на 2020 рік, який Рада прийняла в першому читанні, передбачено зменшення видатків на субсидії на 8 мільярдів гривень, або 14,5%.
-
За розрахунками уряду, цих коштів має вистачити для всіх, хто звернеться за субсидією.
-
З 1 жовтня 2019 року набули чинності нові правила нарахування субсидій. Згідно з правилами, функція виплати житлових субсидій одержувачам переходить з центрального рівня на місцевий. Тепер одержувачі субсидії самостійно обиратимуть, куди їм будуть перераховуватися кошти державної допомоги. Такий же принцип виплати передбачається застосувати і до порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі.
Коментарі - 15
https://censor.net.ua/blogs/3155502/libertarianism_vs_leviathan