Верховна Рада призначила новий склад Кабміну наприкінці серпня. Перші 50 днів роботи урядовців – нагода підвести попередні підсумки.
50 днів уряду. Що встигли зробити
Про те, що зроблено за цей час, та про ключові напрями роботи розповів на своїй сторінці у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. «Мінфін» пропонує ознайомитись із ключовими тезами.
Головні два результати: розпочата реформа ринку землі і приватизація. Переданий законопроект в ВР по обігу землі. Сформований перелік 800 підприємств на приватизацію, а також (важливо!!!) розпочата робота над створення фонду національного багатства, який буде якісно керувати державною власністю.
Більш детальні результати роботи Мінекономіки:
Приватизація
Приватизація потрібна для того, щоб на держпідприємствах перестали красти і з’явився справжній господар. Критично важливо провести приватизацію правильно, а не так як завжди. Щоб підприємства почали розвиватись, зарплати зростати. Одночасно ті підприємства, які сьогодні існують тільки на папері і продовжують тягнути гроші платників податків з бюджету, мають припинити існувати.
Що зроблено. Затвердили етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств. У держави повинні залишитися об’єкти, що забезпечують її безпеку, які є природними монополіями, мають життєво важливе значення для суспільства та підприємства, чиї послуги/товари не можуть виконуватися ринком.
Читайте також: Уряд планує залучити 6 мільярдів від малої приватизації
Закупівлі
Державні закупівлі мають відбуватись ProZorro, через електронні аукціони, де кожний українець може побачити хто, що і по якій ціні купив. Таким чином суспільство бачить як витрачаються державні гроші і стає складніше красти. Також прозорі та відкриті аукціони дозволяють маленькому та середньому бізнесу приймати участь у закупівлях і продавати товари та послуги державі. Це створює робочі місця та розвиває економіку.
За підтримки Верховної Ради ми перезавантажили Prozorro. Була прийнята нова редакція Закону про публічні закупівлі, завдяки якій додаткова економія може скласти до 9 млрд грн на рік. Також через ПроЗорро буде відбуватись оренда державного майна та концесії (це коли уряд утворює спільні інвестиційні угоди з приватним сектором для розвитку критичної і стратегічної інфраструктури)
Оборонна галузь
Ми оновлюємо Укроборонпром. Зайшла повністю нова команда. Раніше закрите підприємство тепер проводитиме закупівлі відкрито — з використанням Prozorro. Про кожну закупівлю від 25 тисяч тепер можна буде дізнатися в онлайн-режимі. Також оновлюються кадри та розробляється стратегія розвитку галузі. В оборонній промисловості культура залишається дуже старою. Тут майже немає прозорості і конкуренції. Це буде змінено.
Аграрний напрям
Ну про ринок землі, боротьбу за права власників землі і боротьбу з корупцією з тіньовими продажами та орендою державної землі знають всі. Але багато робиться в інших напрямках.
Наприклад, почалась реформа галузі спирту. Підготовлений законопроект про демонополізацію, а державні спиртові підприємства готуються на приватизацію. В цій галузі багато бандитів і вона має бути реформована.
Розпочали реформу Держгеокадастру, зокрема відкриття всіх рішень територіальних органів держгеокадастру. Люди мають змогу бачити всі рішення які навмисно приховувалися роками, всі клопотання, всі накази Держгеокадастру. Фактично стало неможливим, щоб ваша заява десь загубилась у начальника в столі, а земельна ділянка перейшла іншому в цей час.
Поєднання інформації з різних кадастрів створило принцип «єдиного вікна» для людей, коли не потрібно ходити в різні органи, щоб співставити інформацію та прийняти рішення щодо земельної ділянки.
Міжнародна торгівля та експорт
Багато прогресу досягнуто в напрямку промислового без візу з ЄС та у виконання угоди про асоціацію з ЄС. Але також є спрощення економічних стосунків з рядом інших країн, приміром, Китаю. Проведені переговори в США про повернення нас до списку країн, яким надають торгівельні преференції, а також про посилення прав захисту інтелектуальної власності. Наступна торгівельна комісія між США та Україною відбудеться в Києві 1-го листопада.
Кадрові зміни
Звільнено і замінено всіх заступників міністерств та звільнено держсекретарів. Звільнено більше десятку керівників державних підприємств — там, де були сигнали про корупцію та проблеми. Звільнено більше 10 керівників геокадастру. Кадрове перезавантаження продовжується.
Інвестиції
Проведена надзвичайна велика кількість приватних зустрічей з інвесторами. Їх проблеми вирішуються швидко і конкретно, якщо це можливо. Одночасно, ми захищаємо державну позицію.
Заробляй на ОВДП до 16% річних та отримуй додатковий бонус від «Мінфіну»
Ринок праці
Розроблена нова концепція, яка дозволить людям набагато краще і швидше шукати роботу, і отримувати кращу роботу з більш високою зарплатою. Це буде включати тренування і навчання людей сучасним навичкам потрібним на ринку праці. Законопроекти у розробці.
Читайте також: Заробітчани: свої поїхали, запрошуйте чужих
Аналітичність міністерства
Зроблено новий макропрогноз. Два сценарії. Прогноз бере до уваги всі реформи, які планує зробити уряд. Змінено регламент Кабінету Міністрів. Тепер міністерство економіки буде оцінювати всі дії уряду з точки зору впливу на робочі місця, рівень цін, інвестиції, додану вартість, тощо.
Міжнародна робота
Проведені успішні зустрічі з МВФ, Світовим банком, ЄБРР, та іншими міжнародними фінансовими організаціями. Ключове досягнення — повернення місії МВФ до Києва через пару тижнів. Вдалось переконати міжнародних партнерів, що ми серйозний і професійний уряд. Також вдалось знайти шлях вперед стосовно питань банківської системи, зокрема Привату та інших банків, де є неповернення кредитів.
Читайте також: Про що Україна домовляється з МВФ
Захист прав інтелектуальної власності
Це критично важливий напрямок. Перезавантажуються відповідні комісії. Буде відбуватись реформа всієї галузі. Незабаром призначимо радника, який буде вести цю реформу.
Що поки що не вдалось?
Потрібно перезавантажити та вичистити багато критичних державних підприємств в агро та економіці, реформувати наглядові ради державних підприємств, створити фонд чи фонди національного багатства для керування державними підприємствами, та реформувати державну продовольчу службу та службу праці.
Коментарі - 4
Откровенное вранье.
По половите, если не больше, пунктов не сделано ничего, лишь «мы работаем, мы думаем». Зачем было их сюда включать?