На сьогодні обсяг проблемних кредитів в українських банках становить близько 50%, або 566 млрд грн. Про це заявив голова Нацбанку Яків Смолій під час наради з президентом Володимиром Зеленським.
Смолій назвав обсяг проблемних кредитів в українських банках
За його словами, Національний банк, оздоровивши банківський сектор після кризи, заклав фундамент для його повноцінної роботи, однак багато проблем ще є актуальними, і головна з них – непрацюючі кредити.
«Україна – світовий лідер за цим показником. Сьогодні обсяг проблемних кредитів в українських банках становить близько 50%, або 566 млрд грн. Це – один із системних ризиків для нашої фінансової системи. Якби боржники відповідальніше ставилися до власних зобов’язань та повертали кошти, банки змогли б розформувати резерви, сформовані на випадок неповернення кредитів, та спрямувати цей ресурс на кредитування реального бізнесу, який працює», – зазначив Смолій.
Він зауважив, що ситуація з Приватбанком є найскладнішою, адже весь портфель проблемних кредитів – це позики колишнім власникам.
«Держава намагається повернути ці кошти через суди різних юрисдикцій: в Україні, Великій Британії, США та Швейцарії», – підкреслив голова НБУ.
В свою чергу, президент наголосив, що обсяги портфелів кредитів, наданих бізнесу, на жаль, не демонструють відчутного зростання.
Порівняти умови кредитів в банках України
«Це означає, що бізнес не має ресурсу для розширення діяльності, економіка України залишається без «пального»»,- зазначив Зеленський.
За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, Україні довелось витратити величезну кількість коштів – майже 300 млрд грн, щоб захистити вкладників банків та зберегти стабільність фінансової системи.
«Плюс у нас понад 500 млрд грн проблемних кредитів. Зокрема, більше 400 млрд грн у державних банках. Це гроші, які втратили звичайні люди просто тому, що хтось із боржників відмовився виконувати свої зобов’язання та не повернув гроші. Ми про цю проблему знаємо та працюємо над її вирішенням», – прокоментував ситуацію Гончарук.
Дізнатися свій кредитний рейтинг безкоштовно
Прем’єр-міністр зазначив, щоб повернути кошти платників податків, зберегти фінансову стабільність та відновити активне кредитування, держава має активно працювати над стягненням боргів з позичальників та екс-власників.
Що відомо
- У першому півріччі банки державного сектору зменшили прострочену заборгованість на 3,5 млрд грн та здійснили реструктуризацію на 10,6 млрд грн. Обсяг непрацюючих кредитів скоротився на 22 млрд грн.
Коментарі - 18
Да, это было странно для для нарида, привыкшего по любому поводу бить челом царю. Но теперь у них есть все, что им нужно.
- Перепрошую, що ви сказали?
- Я кажу, розпишіться тут і кредит ваш.
Государству приходится «национализировать» частные банки в которых и ОБРАЗОВАЛИСЬ такие кредиты. В итоге у вас вывод с искажением. Смотрите шире уважаемые читатели «лайкающие» Михаила Запорожца.
у тебя есть друг/родственник в банке, который решает выдавать кредит или нет.
делаешь фиктивную фирму на подставное лицо.
покупаешь фирмой сарай за копейки.
башляешь оценщику, он оценивает сарай в пару миллионов.
твой человек выдает кредит этой фирме пару миллионов под залог этого сарая.
фиктивная фирма оплачивает фиктивные услуги на эту сумму у реальной фирмы.
фиктивная фирма банкротится.
итого:
у реальной фирмы белые пару миллионов
у банка «проблемный кредит»
думаю эта схема широко распространена в узких кругах знающих людей, у которых есть определенный связи