Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розробив низку законодавчих ініціатив, мета яких – повернути кошти вкладникам 200+. Про це повідомляється на сайті відомства.
ФГВФО вирішить проблему виплат вкладів 200+
Що відомо
- З деяких банків продовжували виводитися активи навіть в процесі їх ліквідації після визнання таких фінустанов неплатоспроможними. При цьому зазначається, що ніхто з банкірів не поніс відповідальності за скоєне.
Представники Фонду підкреслили, що відомство «всі ці роки не припиняє боротьбу за повернення, відновлення вартості активів в інтересах кредиторів».
Для досягнення цих цілей ФГВФО виступив ініціатором змін у законодавство.
Розроблений проект змін в Закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Що це дасть
-
Фонд, зокрема, отримає можливість продовжити ліквідацію банку до тих пір, поки всі його активи не будуть продані, а кошти спрямовані на розрахунки з кредиторами.
-
Так, якщо після продажу активів залишилися непогашеними вимоги кредиторів, у тому числі вкладників 200+, Фонд фіксує збитки і вживає заходів для стягнення шкоди з колишніх власників, пов'язаних з банком осіб і керівників — після його вилучення з Єдиного державного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань.
-
В документі також зазначено можливість позасудового досягнення домовленостей з пов'язаними особами за відшкодування ними збитків вкладникам.
Коментарі - 39
Ну и не ты ли критикуешь идею изменения закона который позволит фонду участвовать в защите вкладчиков как раз таки из группы 200+?
Кредитори мають право заявити Фонду про свої вимоги до банку після прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
На підставі поданих кредиторами заяв, первинних документів банку та відповідно до даних балансу банку Фонд або уповноважена особа Фонду (у разі делегування відповідних повноважень) складає реєстр акцептованих вимог кредиторів, що затверджується виконавчою дирекцією Фонду.
ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ КРЕДИТОРІВ БАНКУ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ за рахунок коштів, одержаних в результаті реалізації майна банку, У ТАКІЙ ЧЕРГОВОСТІ*:
4) вимоги вкладників – фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб - підприємців), які не є пов’язаними особами банку, у частині, що перевищує суму, виплачену Фондом;
Джерело: http://www.fg.gov.ua/dlia-kredytoriv-bankiv
и видим что прямое. Фонд не только выплачивает 200т.грн. но и выплачивает кредиторам четвертой очереди 200+ суммы после реализации имущества банка в процентном соотношении от реализации.
На підставі пункту 2 частини п’ятої статті 12, частини першої статті 35, частини п’ятої статті 44, частини третьої статті 48 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон) виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 23 вересня 2019 року №2417 про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» (далі – АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ») строком на один рік з 18 грудня 2019 року до 17 грудня 2020 року включно.
Джерело: http://www.fg.gov.ua/not-paying/temporary/145-at-bank-finansy-ta-kredyt
Думайте головой, а не ass.
Обличитель Гонитаревой уже в Раде и вместо защиты вкладчиков придумал псевдоналог на валюту для воровства денег из карманов украинцев.
Банківська система почищена бо вже немає 29-30% річних…
Так ФГВФЛ так и работает: банки вносят залоговые сумму которые потом идут на компенсацию вкладчикам.
> при получении лицензии внеси в НБУ или ФГ залоговую сумму
Нам постоянно выдают на-гора всякие суперпланы, гиперлупы, молочные реки и кисельные берега. Потом... Скоро... Планируется... Подготовили инициативу...
Это чтобы отвлечь обывателя от полного отсутствия реальных действий здесь и сейчас.
То, что я написал есть истина в последней инстанции.