Курс валют, який закладають при плануванні бюджету України на наступний рік, не є орієнтиром для Нацбанку. Про це заявив керівник проектів і програм департаменту відкритих ринків Нацбанку Емаль Бахтарі, повідомляє пресслужба НБУ.
Закладений у бюджет курс долара не є орієнтиром для Нацбанку
Що це значить
«Курс, який закладається в державний бюджет, — не є орієнтиром Національного банку. Це розрахунковий показник, необхідний для розрахунку доходів і видатків державного бюджету. Реальний курс може відхилятися як в одну, так і в іншу сторону», — зазначив Бахтарі.
За його словами, прогнозувати курс із сьогодні на завтра не має сенсу, оскільки на курс впливають настрої покупців і продавців валюти, а також попит і пропозиція валюти на ринку.
Читайте також: НБУ рекомендує українським компаніям хеджувати валютні ризики
«У довгостроковій перспективі динаміка курсу визначається загальним станом справ в економіці: її конкурентоспроможністю, бізнес-кліматом тощо», — наголосив Бахтарі.
Отримайте + 25% до першого депозиту на AMarkets
Читайте також: Долар знову зростає: експерт НБУ назвав причини
Що відомо
-
У перший тиждень жовтня 2019 року спостерігалася різка девальвація гривні. Курс впав більш ніж на 3% за два дні, через що НБУ вперше з липня довелося продавати валюту з резервів. За цей період регулятор продав 200 млн доларівдля згладжування тимчасових коливань курсу.
- Загалом з початку року офіційний курс гривні зміцнився на 12,5%.
- У проекті держбюджету на 2020 рік, який Кабмін вніс у Раду, розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 28,2 грн/долар.
- У свою чергу бізнес очікує в 2020 році курс 28 грн/дол.
Читайте також: Ворожіння на валютній гущі. Хто найточніше прогнозує курс
Коментарі - 20
Оно конечно понятно,что НБУ - орган независимый,но независимость не делает его НЕответственным .
Как-то такие заявления не вяжутся ,а даже противоречат обязанностям НБУ по обеспечению стабильности национальной валюты,возложенной на него Конституцией Украины и другими Законами.
И как же недавно подписанный с Кабмином меморандум о сотрудничестве?
Год назад 28, месяц назад 24, а сейчас 25 — это НЕ стабильность.
Коридор йена/доллар - 9%.
Но Украина открытая, развивающаяся экономика, мы же не печатаем резервную валюту, и очень зависим от внешнего финансирования. У нас просто не может быть как у США с ЕС.
Когда гривна в прошлом году укреплялась? В каком периоде?
Будьте любезны, конкретнее задайте вопрос или объясните, что Вам непонятно.
А я финансовыми спекуляциями не занимаюсь,у меня есть другие места ,куда я могу приткнуть свободные средства.
Диагноз - Проверить не родственник ли Дубинского.
«И политика НБУ по постепенному укреплению гривны сыграла тут важную роль...»
Елена Белан, главный экономист Dragon Capital
https://biz.nv.ua/experts/nerezidenty-na-rynke-ovgz-pravda-i-mify-novosti-ukrainy-50046070.html
«На самом деле и жесткая монетарная политика, которую мы проводим, политика высоких процентных ставок по национальной валюте, способствует возвращению доверия к национальной валюте" (зачеркнуто) снижению курса.
Олег Чурий, замглавы НБУ
https://minfin.com.ua/2019/10/06/39283601/
Если бы НБУ держал курс на 26, и позволил бы ему снизиться только тогда, когда появятся фундаментальные причины для этого — рост конкурентоспособности экономики, улучшение бизнес-климата, структуры импорта-экспорта и т.д. — вот тогда снижение курса было бы постоянным, долгосрочным и уверенным. Только в таких условия и может возникнуть доверие, то есть уверенность в дальнейшем и долгосрочном направлении движения курса, а значит и мотивация снижать цены/продавать доллары/замораживать гривну на длинном депозите/и т.д.