Інтервенції Національного банку з продажу валюти цього тижня становили 200 млн доларів для згладжування тимчасових коливань курсу, зумовлених, насамперед, психологічними факторами. Про це повідомили «Інтерфакс-Україна» в Нацбанку.
Підтримка гривні: НБУ за три дні витратив 200 мільйонів доларів
«Пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не зумовлені появою нових фундаментальних факторів і спричинені насамперед психологічними факторами», — прокоментував ситуацію НБУ.
Нацбанк зазначив, що, незважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку загалом, в окремі періоди протягом цього року курс гривні також коливався в бік ослаблення.
Читайте також: Курс на початку жовтня: буде новий обвал котирувань
Зокрема, така ситуація спостерігалася в березні, потім наприкінці травня – на початку червня, після чого розпочинався зворотний тренд.
У центробанку наголосили, що обсяг міжнародних резервів, який останніми місяцями коливається в межах 21-22 млрд доларів, є достатнім для згладжування поточних коливань на валютному ринку.
«У режимі гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці та світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги, й відбувається зворотний тренд», — зазначив регулятор.
Інвестування з заставними гарантіями від Cronvest під 16% річних
Нацбанк нагадав, що його роль на валютному ринку — згладжувати значні коливання (як в один, так і в інший бік), які можуть бути шкідливими для економіки.
НБУ зазначив, що сприятлива ситуація на валютному ринку у вересні дозволила йому поповнити міжнародні резерви на 930 млн доларів завдяки валютним інтервенціям із купівлі валюти. Від початку цього року чиста купівля валюти становила близько 3,7 млрд доларів, що майже в 1,4 разу більше, ніж за 2017-2018 рр. загалом.
Читайте також: Курс долара: розворот або тільки корекція
Водночас валютні інтервенції Нацбанку не протидіяли ринковим тенденціям, і курс гривні від початку року зміцнився більше ніж на 10%, зазначили в центробанку.
У ньому пояснили, що можливості для збільшення купівлі цього року зумовлені появою нових фундаментальних факторів: насамперед стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий держборг і рекордним зростанням урожайності зернових в Україні.
«Макрофінансова ситуація в Україні є досить стійкою. Цього року спостерігається стабільне зростання експорту та приплив інвестицій нерезидентів у державні цінні папери на противагу поміркованим обсягами імпорту та репатріації дивідендів», — зазначається у відповіді.
Читайте також: Четвер: чи очікувати нових валютних ралі і що буде з курсом
НБУ зазначив: темпи зростання експорту навіть перевищують темпи зростання імпорту, якщо не враховувати в статистичній звітності пільгове розмитнення «євроблях», успішно пройдені періоди пікових зовнішніх виплат за держборгом у травні та вересні, а зважена фіскальна та жорстка монетарна політики поступово наближають інфляцію до цільового рівня в 5%, якого, за прогнозами Нацбанку, буде досягнуто вже наступного року.
Що відомо
-
Аналітики інвестбанку Morgan Stanley очікують, що до кінця 2019 року курс гривні знизиться до 26,5 гривень за долар.
-
З початку року офіційний курс гривні зміцнився на 12,5%.
-
На кінець 2019 року експерти агентства S&P очікують курс 27 гривні за долар. На кінець 2020 року S&P очікує 27,5 гривні за долар, 2021 — 28 гривні за долар, а 2022-го — 28,5 гривні за долар.
-
У проекті державного бюджету на 2020 рік, який Кабмін вніс у Раду, розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 28,2 грн/долар.
Коментарі - 70
Неожиданно было для многих с точки зрения суммы.
как укреплялась гривна, то они выкупали в среднем 50 млн $ в день.
а как пирамидка овгз начала накрываться, так сразу 150 млн $ за один день ввалили.
инфляция в 5%? а почему с такой низкой инфляцией и таким низким курсом доллара цены на продукты только идут вверх?
что за маразм?
захода валюты в том же объеме от нерезов уже нет, соответственно соотношение спроса и предложения изменилось.
самое интересное и не приятное нам будет, когда эти нерезы начнут выводить бабки в баксах, с нашим объемом торгов на межбанке каких-то лишних 50-100 млн $ могут нормально качнуть курс.
Могут качнуть, тут опять будет все в руках НБУ.
Резервов он норм настриг, сейчас скинул 200 по курс выше на 70-80 коп. чем брал. Сейчас на понижении 10-20 млн. откупать будет в обычные дни.
Сгладить спекуляции — создавая 100-150 копеек разницы между межбанком и наличным рынком? Только НБУ виноват за это. Это никак не может исправить долю ОВГЗ в руках украинских юр и физ-лиц, а создаёт возможность арбитраджа для некоторых участников.
Ситуативный разогрев - слово понимаете?
Вы смотрите только на курс, а стабильность значит стабильность курса + кэрри, не только курса! С этими процентами, стабилность = постепенная девальвация, а не «неожиданные» прыжки вверх каждые пару лет
Кроме этого, важно девальвировать долю нон-резидентов и вернуть контроль украинским юр- и физ-лицам.
Большая часть средств народа во валютах.
Только недавно была статья, сколько денег физлиц сейчас ещё под матрасами.
Большая часть средств народа во валютах.
рассмешили)
За словами трейдера, першою причиною, через яку інвестори почали розпродаж євробондів України була новина про відставку Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО. «Данилюк сприймається інвесторами як прозахідний реформатор, і його несподіваний відхід неприємно здивував інвесторів», — сказав Сівач. — По-друге, з’явилася інформація, що узгодження нової програми МФВ відкладається на грудень. Це означає, що якщо щось піде не так, то програма може бути відкладена і на 2020 рік. Інвестори очікували, що процес переговорів з МВФ буде рухатися динамічніше. Затримка з новою програмою МВФ — один з ключових ризиків для інвесторів".
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/10707231-nacbank-poyasniv-shcho-stalosya-z-grivneyu-i-prodav-200-milyoniv-dlya-jiji-pidtrimki.html
Не рахуючи цього тижневі - $200 млн