Мінфін має намір припинити випуск п'ятирічних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца на Українському фінансовому форумі у Києві, організованному ICU, пише liga.net.
Мінфін припинить випуск п'ятирічних ОВДП
«Ми більше не буде розміщувати цей інструмент. Вже дуже великий обсяг залучених коштів», — сказав Буца.
Він зазначив, що інвестори вже вклали в п'ятирічні ОВДП 1,5 млрд грн. При цьому ставка по таких паперах з початку року знизилася з 15,85% до 14,75%.
Читайте також: Мінфін буде позичати лише гривню
«Весь попит інвесторів концентрується на довгих інструментах. Якщо на початку року середньозважений термін розміщення становив шість місяців, то тепер це два роки. Майже весь попит нерезидентів концентрується на двох-, трьох — і п'ятирічних паперах», — уточнив Буца.
Оформити заявку на купівлю ОВДП з бонусом +0,2% від «Мінфіна»
Що відомо
-
24 вересня Мінфін залучив до держбюджету від продажу ОВДП понад 13 млрд грн, основна частина коштів надійшла від п'ятирічних облігацій — 12,9 млрд грн. Загальний обсяг п'ятирічних ОВДП досяг 33,9 млрд грн.
-
У серпні Мінфін скоротив обсяги розміщення ОВДП і почав знижувати ставки прибутковості по ним.
-
30 липня були залучені рекордні у цьому році 17,2 млрд грн.
Коментарі - 34
ОВГЗ не наш единственный способ для привлечения денег, лучше обсуждать двусторонные договора с торговыми партнерами, но уже привлекли кучу долга по бешеним процентам.
Теперь только девальвация спасет нас
А народ нехай розгрібає знову..
Ти, він, вона - всі користуються і отримують вигоду з Землі, але всі Землю НЕ ЗАПУСКАЛИ!
После этого отпадает лозунг, что Зе-власть брала на 5 лет, чтобы потом не отвечать.
Это ответственность КабМина.
Toxa David 27 сентября 2019, 13:55 #
В начале года — около 300 миллионов долларов. до конца года — около 5 миллиардов долларов (120 миллиардов грн.), а оно нам точно нужно под 15-16,5% годовых? Не слишком ли большие темпы набрали? МВФ под 3-4% не нужно, а ОВГЗ под 15-16,5% нужно?
Или услышали или во мне проснулся дар экстрасенса. Чудеса.
НБУ на словах (и на бумаге) независим, а на деле полностью подконтролен внешним кредиторам. Поэтому портфель ОВГЗ «нерезов» будет пока расти.