Пошук компромісу з екс-акціонерами Приватбанку. Підпал будинку екс-глави НБУ Валерії Гонтарєвої. Ці події в нашій країні привернули увагу світових ЗМІ і розчарували інвесторів. Хоча вони все ще не готові відмовитися від роботи з Україною, але медовий місяць закінчився.
Фактор Коломойського, міцна гривня і любов інвесторів
Про головні події тижня, що минає, розповів в колонці для НВ фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.
Суперечливий світ
Ключові події для світових ринків були рознесені в часі і просторі. З одного боку, найочікуванішою новиною тижня було рішення Федеральної резервної системи США про ставку. І ФРС знизила її, пішовши на друге зниження поспіль. Але зробила це без поваги до Трампу, який вимагав більше і радикальніше. Ставка знижена на 0,25%, що не сильно порадувало і ринки, що давно перетворилися на наркомана, якому треба ще і ще, без дози він вже не може.
У той же час, якщо Трамп, судячи з Твіттеру, прийшов у відчай, то вербальний супровід від регулятора заспокоїв ринки, які нехай і не росли, але і не падали. І продовжують перебувати поблизу біля історичних максимумів. Індекс S&P500 відкриється в п'ятницю з рівня 3006 пунктів.
З іншого боку, на іншому кінці світу, і здається в іншій часовій епосі, спочатку прилетівші дрони терористів вивели з ладу половину нафтових потужностей Саудівської Аравії, а потім бородаті мужики почали кричати один на одного, і заодно деякі з них на США, що викликало побоювання війни, що наближається. У підсумку, нафта спочатку зросла на 10%, завдяки новинам про підрив, причому це було викликано ще й шоком від того, що так можна було, а потім ще на 5% на тлі кричущих один на одного бородатих дядьків.
Читайте також: Торгові війни США і Китаю: Наслідки для світової економіки
У підсумку, нафта торгується на рівні $65 за барель брента. А світ чекає, чи обмежиться Саудівська Аравія і разом з ними США мочиловом терористів, які сидять десь в горах і беруть на себе відповідальність за супертехнологічний теракт, що стався на іншому кінці півострова, або ракети полетять і у бік Ірану. Війна в затоці — чим вам не чорний лебідь.
Фактор Коломойського
А український сегмент єврооблігацій продемонстрував значне зниження. І драйвером продажів тут стали локальні події. На тлі візиту місії МВФ в Україні розгорнулися неймовірні події, що налякали і наших західних партнерів та інвесторів. Двічі за тиждень ми побачили критичні статті у Financial Times, а світ облетіли фотографії згорілого будинку Гонтарєвої.
Фактор Коломойського почав грати, і він ознаменував собою кінець медового місяця Зеленського та іноземних інвесторів. Зачарування пройшло, все переходить до звичайної побутовості. І ні, це не означає, що вони зберуть всі свої речі і забудуть про Україну. Інвестори адже знають, що купують країну з високою дохідністю, розвивається ринок і звикли, що там відбувається якийсь треш. Зрештою, ніхто б в Україні не здивувався, якщо б в Африці влада домовилася дружити з якимось людоїдом, а в Пакистані підірвали б якогось реформатора. Так і люди з лондонського Сіті розуміють, що вони прилітають не в Париж, а в Київ.
Фонд залишається з нами
Поки в країні буде МВФ, поки є підтримка, ніхто не стане влаштовувати панічних розпродажів. Але хвилюючих покупок теж більше не буде. Ралі пройшло, чутки про потенційний компроміс з Приватбанком остудили гарячі голови. Нічого особистого, тільки бізнес. І поки дохідність залишається високою, а шанси на дефолт мінімальні, інвестори будуть залишатися в українському борзі.
Інвестиції в ОВДП: до 16% річних + бонус від «Мінфіну»
МВФ поки що не розвернувся і не полетів, парламент з рідкісними збоями продовжує голосувати за корисні закони, і навіть президент прийшов в оселю противників земельної реформи, щоб розповісти їм, що реформа буде. Мешканці цієї оселі засмутилися і почали голосно кричати. Але тепер їх надії теж пов'язані з тим самим Коломойським, який підтримує ринок землі без конкуренції, тобто без іноземців (принаймні, одна його третина, яка з українським паспортом, це точно підтримує), пам'ятаючи про солодку пору приватизації 90-х, коли ніхто не плутався під ногами і не заважав скуповувати за безцінь.
Гривня продовжує залишатися сильною, розганяючи будь-які розмови про сезонність. Тим більше, медовий місяць з іноземними інвесторами закінчився, але ось всередині країни всі закохані по самі вуха. І на курс гривні тисне, в позитивному сенсі, ця сама закоханість. У підсумку, національна валюта вже зміцнилася до рівня 24,5 грн за долар, викликаючи стогони у експортерів. Так і іноземні гравці продовжують купувати ОВДП, нехай вже не в такому авральному режимі. Наступного тижня, у вівторок, ми знову побачимо п'ятирічний папір, а отже, і продаж доларів з боку покупців цього паперу.
Коментарі - 18
Чекає доля Березовського або Лазаренка/Фірташа..
Тобто те, що вона ВЖЕ резидент Великої Британії вас не хвилює :))
Тобто по вашому вона сама собі дім спалила, аби її самій собі не видали?
Якщо дім палив не Коломойський, навіщо Гонтарєвій політичний притулок?