Повне перезавантаження кадрового складу митниці може стати системним рішенням для зупинення контрабанди. Таку думку висловив заступник голови Офісу президента України (ОПУ) Олексій Гончарук, передає Економічна правда.
Кандидат на посаду прем'єра розповів, як побороти контрабанду
Масштаб проблеми
«Точних цифр про масштаби контрабанди сьогодні немає ні в кого. Порахувати її просто неможливо. Впевнено можна сказати, що загальний обсяг бюджетних втрат досягає мільярдів доларів щорічно. Скільки цих мільярдів — п'ять, сім або десять — покаже час», — сказав Гончарук.
Читайте також: В Україну за рік завезли контрабанди на мільярд доларів
За його словами, зараз контрабанда призупинилася через сигнал Офісу президента про старт боротьби з нею.
Як пропонують вирішувати
Гончарук вважає, що першим і головним кроком у цій боротьбі має стати зміна кадрів.
«Якщо на окремих митницях одна й та ж людина десять років керує митницею, то можна скільки завгодно ставити експерименти по боротьбі з контрабандою і практикувати різні підходи, але в підсумку ці люди тебе переграють», — сказав він.
«У цьому випадку кадри вирішують дуже багато», — додав чиновник.
Другим кроком Гончарук називає налагодження обміну інформацією з митницями інших країн, третім — ліквідацію політичної корупції.
На думку заступника голови ОПУ, контрабанда в країні існує, тому що «весь цей час з неї годувалися політики». Він вважає, що зараз це гарантовано припиниться, тому що у команди президента Володимира Зеленського такої мотивації немає.
Читайте також: Дубілет допоможе Нефьодову боротися з рейдерством і контрабандою на митниці
«Потрібно налагодити багато технічних питань, створити IT-інфраструктуру, побудувати процеси ризик-менеджменту, але якщо ми налагодимо обмін інформацією з нашими торговими сусідами і зникне елітарна корупція, то ситуація з контрабандою серйозно зміниться», — сказав він.
Також Гончарук висловився за максимальне спрощення процесів митного оформлення та переведення їх в софт.
Заступник голови ОПУ вважає, що на цьому етапі посилення відповідальності за контрабанду саме по собі не спрацює.
«З цього точно не треба починати. Якщо зараз підвищити відповідальність, то це просто призведе до збільшення розміру хабарів. Спочатку потрібно змінити процеси, людей, налагодити обмін інформацією, а потім посилювати відповідальність», — пояснив Гончарук.
Коментарі - 17
Как Зе поступит? Там нужно вводить армию на эту территорию, точнее раньше нужен закон и завод, который это будет обрабатывать.
*** , ну от він спеціально сцить в очі, чи дійсно наївний як той баранчик?
Що би ви робили, будучи контрабандистом і почувши таку фразу?
Я би завозив як в останній раз, тобто в рази більше, бо «точных цифр о масштабах контрабанды сегодня нет ни у кого»
Не с того начинают,чтобы остановить контрабанду нужно начинать с упорядочения торговых отношений ВНУТРИ страны,чтобы потом можно было наладить обмен информацией с нашими торговыми соседями .
Таможня - это середина цепочки движения контрабанды,и если у наших торговых соседей с контролем за торговыми отношениями субъектов экономики всё в ажуре и есть информация для обмена,по которой можно отследить движение товаров,то в нашей стране с её 40-50% теневой экономики нужно начинать именно с контроля деятельности субъектов экономики,а не таможни.
Ведь например ,деловой лес превращается в дрова не на таможне,а на местах производства.
Вот так и контрабанда начинается не на таможне,а на конкретных производствах с неучтённой продукции.
Контрабанду естественно движут пороки людские,а какие именно - сам выберите.
По импорту, это явление ну очень проблемное, фактически если и имеет место то не в тех объёмах. Импортер поставлен в такие условия, что фактически его могут обвинить в любом преступлении. И при этом, таможня имеет ручное управление с ГФС и МинФина, которые «тупо» выполняют, заложенный в бюджете план по пошлинам акцизам. Поэтому не все так однозначно.
Вы внимательно читали первый комментарий,или о дровах и деловом лесе это не об экспорте?
Или написанное мною о контроле торговых операций с ТОЙ стороны - это не об импорте?