Бізнесмени Верховної Ради програли конкуренцію новій хвилі українських політиків. Колишні представники Партії регіонів і БПП можуть повернутися до управління бізнесом.
ЗМІ назвали, хто з олігархів і бізнесменів не потрапив до Ради
LIGA.net зібрала десятку олігархів і бізнесменів, яких ми не побачимо в новому парламенті.
Костянтин Жеваго
Власник гірничорудної компанії Ferrexpo, Автокразу і фармкомпанії Артеріум Костянтин Жеваго вперше обрався до парламенту понад 20 років тому. У 1998 році він став наймолодшим депутатом Верховної Ради, йому було 24 роки.
Бізнесмен, чий статок Bloomberg оцінив в $1,5 млрд, на окрузі в Горишних Плавнях поступився представнику партії «Слуга народу» Олексію Мовчану.
В'ячеслав Богуслаєв
У списку найбагатших депутатів, які опинилися поза парламентом – почесний президент компанії Мотор Січ В'ячеслав Богуслаєв.
Ігор Кононенко
За роки депутатства перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко прославився завдяки статусу «сірого кардинала» президентської фракції, який здатний вирішити будь-яке питання в парламенті, вигідне президенту.
Читайте також: Депутати фінкомітету Ради програли вибори
Кононенко – найстаріший бізнес-партнер Петра Порошенка. Вони досі спільно володіють Міжнародним інвестиційним банком та спортклубом П'ятий елемент.
Віталій Хомутинник
Бізнесом Віталія Хомутинника управляє фонд Cascade Investment Fund, йому належать пакети акцій нафтогазових компаній Укрнафтобуріння і JKX, а також майже 7% Kernel, найбільшого виробника соняшникової олії в Україні.
Журнал «Новое время» у жовтні оцінив статок Хомутинника $390 млн.
Борис Колесніков
Власник кондитерської компанії «Конті» і агрохолдингу АПК-Інвест.
Богдан Дубневич
В парламенті наступного скликання не буде одного з найвпливовіших львів'ян – Богдана Дубневича. Разом з братом Ярославом на початку нульових він заснував корпорацію КРТ, яка заробляла на постачанні комплектуючих для Укрзалізниці.
У декларації Дубневича – $11,5 млн готівки.
Євген Геллер
Основний бізнес – кольорова металургія і машинобудування. Бізнесменові належить компанія Укрсплав і луганський футбольний клуб «Зоря».
Олександр Третьяков
Офіційно Олександр Третьяков визнавав причетність лише до одного підприємства – нафтотрейдера АТЕК-95. Судячи з усього, це не всі його інтереси. Як з'ясували журналісти bihus.info найбільший лотерейний оператор МСЛ орендував офіс у АТЕК-95. А сам Третьяков визнав за собою право на викуп акцій лотерейної компанії.
Дмитро Святаш
Екс-депутат групи Відродження, якого прийнято асоціювати з групою компаній " АІС.
Леонід Клімов
Клімов – великий забудовник і екс-власник збанкрутілого Імексбанку.
Коментарі - 10