Україна готова домовлятися з Росією щодо збереження транзиту газу через свою територію. Про це заявив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко, передає Уніан.
Нафтогаз назвав умови, на яких пропонує РФ продовжити транзит газу
Що відомо
Таким чином Вітренко прокоментував заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що Москва нібито готова до переговорів «про збереження поставок по українському маршруту».
«Зазначу, що і Україна готова. Ми готові і не чекати вересня (російська сторона говорила, що чекає вересня)», – стверджує Вітренко. Він зазначив, що українську національну енергетичну компанію задовольняє варіант, запропонований раніше віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем.
«Це має бути операторська угода про об'єднання газотранспортних систем, interconnection agreement) щодо потужностей об'ємом 90 мільярдів кубометрів щорічно, і угода про бронюванню потужностей (або своп) на 60 мільярдів кубометрів щорічно в середньому протягом 10 років.
Читайте також: «Нафтогаз» цілком готовий виконати зобов'язання з наповнення держбюджету
Усі умови цих договорів будуть стандартними в Європі, тобто щодо їх економічної обґрунтованості не повинно бути сумнівів», – пояснює Вітренко.
Він додав, що затягування часу в переговорах «не на користь жодній зі сторін». «Росія може хотіти уникнути звинувачень в Європі щодо чергової газової кризи», – припустив комерційний директор Нафтогазу.
Читайте також: Нафтогаз на липень знизив ціну для населення на 10,4%
Раніше, 18 липня, глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова домовлятися» про продовження транзиту газу через територію України. Діючий транзитний контракт України з «Газпромом» був укладений в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (до 2020 року) російський газовий монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
Коментарі - 70
Я пригадую як бойко і медведчук «вибили» для України супер-пупер ціну на газ в 225 баксів.. а ми купляли по 195 а тепер і нижче..
Ще одним ключовим параметром контракту купівлі-продажу є формула розрахунку вартості газу та його базова ціна. За угодами 2009 року базову ціну заклали на рівні 450 дол — саме через цю цифру та застосований підхід до розрахунку контрактної ціни на її основі українці роками переплачували Росії за газ.
Цифру 450 дол уперше запропонував «Газпром» під час переговорів з «Нафтогазом» у 2008 році. Тоді її вирахували просто: від ціни газу на німецькому хабі відняли вартість транспортування газу до Німеччини. Цікаво, що цей принцип запропонував «Газпром», українська делегація відстоювала інший підхід.
На момент завершення переговорів ринкова ситуація змінилася і цифра 450 дол значно перевищувала рівень «хаб мінус транспортування». На жаль, замість прямої заміни базової ціни на актуальну сторони застосували тимчасову «знижку».
Такі домовленості дозволили Путіну та Тимошенко «зберегти одне одному обличчя». Кожен міг вийти до своїх виборців з виглядом переможця: росіяни досягли бажаного, а українська сторона могла похизуватися тимчасовою знижкою.
Реальна картина стала зрозумілою дуже швидко: з 2010 року українські споживачі отримали ціну на рівні, значно вищому за європейський. У підсумку Україна переплатила «Газпрому» за поставлений газ від 16,8 млрд дол до 28,8 млрд дол.
Натомість у транзитному контракті тарифні ставки безпідставно занизили. За розрахунками «Нафтогазу», представленими в арбітражі, Україна недоотримала від «Газпрому» за транзит близько 17 млрд дол.
они не хотят с нами говорить, и цену ниже не дадут, хоть даже в Украину дешевле прокачивать чем в Германию, вы это что не поняли еще? они потом снова так «кинут» диверсификация и только, Юля в те года аимела карт бланш, и получила такой «откат» за те договора, что до конца жизни хватит, ЮЛИЧКА ваш президент? будет Юля будет все?
А сейчас ситуация изменилась немножко. Мы уже никак не будем выглядеть недобросовестными транзитерами, ворующими газ и не выполняющими обязательства. И шантажировать никого у кремлинов не выйдет с такой легкостью. А наш транзит им нужен в любом случае: даже с СП2 они не смогут без нас прокачать весь требуемых объем, а СП2 к сроку не будет уже абсолютно точно. Так что договариваться надо в первую очередь именно им, а у нас позиции посильнее. Главное чтобы «слуги народа» не слили это всё в унитаз…
Пока что последние годы мы покупаем реверсный газ дешевле самых низких «нормальных цен», когда-либо за 5 лет озвучивавшихся.
Ты предлагаешь влезть снова к какой-нибудь кабальный 10-лений контракт с дебильной формулой цены, по которой она получается в полтора раза выше европейской? И вернуться в зависимость от орды?
За транзит сейчас важно порешать. И долги стребовать (собственности в Европе достаточно). А покупать будет где, не волнуйся.
ДИНАМІКА ВАРТОСТІ ГАЗУ НА ХАБАХ ЄВРОПИ на 05 червня 2019
Источник: https://kosatka.media/uk/category/gaz/analytics/dinamika-stoimosti-gaza-na-uhabah-evropy
> Що за ці роки росія реально запропонувала Україні по кращій ціні?
А кто-то садился за стол переговоров? Иметь на руках козырь «можем купить и не у вас» - бесспорно важно но дальше с ним надо идти и разговаривать.
Якби «Нафтогаз» не домігся перемоги над «Газпромом», то Україна додатково втратила б 94,7 млрд дол, а кожна українська родина — 177 тис грн.
Ви не забули озвучити що при цьому Україна мала відмовитись від претензій що до газпрому на багато млрд баксів?
Обійдемось без дорогого у всіх відношеннях російського газу!
https://hromadske.ua/posts/za-rik-pislya-vigrashu-arbitrazhu-borg-gazpromu-pered-naftogazom-zris-na-dollar200-mln
Для розуміння масштабів катастрофи досить пригадати, що у 2018 році країна імпортувала 10,6 млрд куб м газу з Європи — з Росії імпорту не було. Навіть якби країна купила цей обсяг у РФ, то за угодою 2009 року довелось би доплатити ще за 31 млрд куб м.
Не дивно, що на момент винесення у грудні 2017 року Стокгольмським арбітражем вердикту про десятикратне зменшення зобов'язань щодо купівлі газу Україною у «Газпрому» претензії російської сторони через «недобір газу» за 2012-2017 роки сягали 56 млрд дол. Лише рішення арбітражу врятувало Україну від катастрофи.
Вы кстати не забывайте, где были основные потребители газа и куда шла их продукция. Я не думаю, что актуальная потребность Украины в газе допустим на конец 13го года была в объеме 10 млрд кубов.
Варто окремо зупинитися на «знижках», які Росія пропонувала Україні замість ринкової ціни. Зокрема, мова про Харківські угоди, підписані Віктором Януковичем.
Згідно з ними, ціну російського газу для України зменшили на 100 дол. Платою за це стало продовження терміну базування російського Чорноморського флоту в українському Криму з 2017 року до 2042 року. Саме бази ЧФ Росії у 2014 році стали основою для розгортання окупаційних сил на півострові.
Ще один етап «знижок» — угоди, досягнуті Януковичем і Путіним у грудні 2013 року.
За ними ціна газу повинна була знизитися з 480 дол до 268,5 дол.
Плата за це — відмова від асоціації України з ЄС та «інтеграція» газових галузей України та Росії.
Безумовно, відповідальність за Харківські угоди і відмову від суверенітету лежить на Януковичі. Проте газові угоди 2009 року створили для цього чудове підґрунтя.
За період до перемоги «Нафтогазу» у Стокгольмському арбітражі Україна зазнала безповоротних втрат на 32,1 млрд дол, кожна українська родина — на 61 тис грн. Якби «Нафтогаз» не домігся перемоги над «Газпромом», то Україна додатково втратила б 94,7 млрд дол, а кожна українська родина — 177 тис грн.
Заборгованість російського газового монополіста Газпрому за невиконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу наразі зросла майже на 200 мільйонів доларів та складає майже 2,76 мільярда доларів.
Сума виграшу української компанії склала 4,63 мільярда доларів, з яких 2,1 мільярда автоматично направили на погашення боргу України за придбаний у Росії газ.
І щось та вже стягнули з росії
https://hromadske.ua/posts/naftogaz-vdruge-styagnuv-9-mln-z-gazpromu-za-rishennyam-stokgolmskogo-arbitrazhu
А транзит лучше договорится по ценам ЕС, можно немного скинуть 5%, если объем будет нужный.
Дело швах на россии:)
https://www.segodnya.ua/economics/enews/severnyy-potok-2-ne-opravdaet-nadezhd-rossii-v-mid-ukrainy-dali-prognoz-1303816.html
«Я не отношусь к „Северному потоку – 2“ как к чему-то фатальному. Исхожу из того, что на „Северный поток – 2“ уже распространяется законодательство ЕС, и он никогда не будет выгоден россиянам так, как они на это надеются. А если им что-то невыгодно, то они часто бросают такую идею», – считает Зеркаль.
А я в десятый раз повторюсь, как россия исполняет решение по стокгольму, так и Украина выполняла бы в случае проигрыша...
Для Barreto — не спорьте с bonv, ибо имя ему легион.
Вы опуститесь до его «уровня», а там он Вас «задушит» свои опытом.
Никак не осмыслить?
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/energetics/10504956-gazovu-direktivu-yes-poshirili-na-pivnichniy-potik-2-chim-ce-zagrozhuye-rosiyskomu-gazoprovodu.html
«Російський народ — глибоко нещасний народ, але й глибоко нечистий, грубий і, головне, — брехливий дикун».
Іван Бунін, «Воспоминания», Париж, 1952 р.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/energetics/10623603-gazprom-prograv-naftogazu-v-sudah-niderlandiv-ta-lyuksemburgu.html