Мінфін - Курси валют України

Встановити
31 травня 2019, 12:37

Куди вкласти $20 тисяч, щоб отримати дохід

Українці, які змогли накопичити заощадження, не завжди знають, як змусити ці гроші працювати і приносити дохід. У той же час український фінансовий ринок цілком здатен задовольнити скромні потреби населення.

Про те, куди інвестувати $ 20 тисяч, щоб заробити, розповів у своїй колонці на The Page головний експерт Ради НБУ Віталій Шапран. «Мінфін» відібрав ключові тези публікації.

Основні інструменти інвестицій

Ті українці, у яких є $10 – 20 тисяч «у кишені», наразі можуть обирати свій варіант із непоганого інвестиційного меню:

  • Банківські депозити
  • Дорогоцінні метали і золоті рахунки в банках
  • Облігації уряду
  • Облігації банків і підприємств
  • Вклади в кредитні спілки
  • Зарубіжний фондовий ринок

Банківські депозити

Згідно з українським законодавством, усі банківські вклади до 200 тис. грн, незалежно від терміну і валюти, захищені гарантіями Фонду гарантування вкладів. На даний момент виплати ФГВФО автоматизовано через банки-агенти, тож для вкладників створено комфортні умови. Також слід враховувати, що Ощадбанк знаходиться поза системою гарантування: повна сума вкладів у даному банку гарантована урядом країни.

Нюанс: під час оформлення договору вкладу з банком звертайте увагу на пропоновані «субпродукти» — платіжні карти, страховки тощо. Є ризик, що тарифи з їх випуску або обслуговування з'їдять частину відсотків по депозиту.

Оформіть вклад на вигідних умовах

Дорогоцінні метали і золоті рахунки в банках

Українці також можуть інвестувати у банківські метали. Правда, рахунки в банківських металах під гарантії ФГВФО не потрапляють. Однак в касах українських банків можна купити злитки вагою від 1 грама до 1 кілограма — покупцеві потрібно лише обрати банк з найприйнятнішою ціною.

Нюанс: деякі банки пропонують злитки як «сувенірну продукцію», тому ціна продажу 1 тройської унції може бути далекою від поточної ринкової ціни золота. Наприклад, 29 травня 2019 року один український держбанк пропонував золотий злиток вагою в 1 тройську унцію за $ 1,5 тис., у той час як на світовому ринку його вартість становила $ 1,3 тис. Бажано для покупки дорогоцінних металів вибирати банк, у якого мінімальна різниця між цінами купівлі та продажу злитків, адже на одній унції маржа може досягати 10-15 тис. грн.

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП)

Облігації уряду населення може придбати як через банки, так і через торговців цінними паперами. За підсумками квітня 2019 року річна прибутковість ОВДП, номінованих у гривні, перебувала в діапазоні від 16% до 18,8%, у доларах США — на рівні 6 — 6,6%, в євро — на рівні 4,5%. Доходи, отримані від ОВДП, не обкладаються податками.

Нюанс: перш ніж інвестувати в ОВДП, уважно порахуйте, у скільки вам обійдуться обслуговування рахунку в цінних паперах у зберігача, комісійна винагорода брокера і оплата транзакцій по банківському рахунку, через який кошти будуть потрапляти до брокера.

Читайте також: Чому інвестиції в ОВДП доступні тільки заможним українцям

Облігації банків і підприємств

Облігації банків і підприємств – це цікавий інструмент для інвестицій. Їхня прибутковість може бути вищою, аніж у ОВДП, а ризики іноді нижче, ніж у облігацій уряду. Особливо це стосується банків зі 100% іноземним капіталом, материнські структури яких мають кредитні рейтинги ВВВ- і вище за міжнародною шкалою. В експертному співтоваристві прийнято вважати, що в Україні ринку корпоративних облігацій немає, однак зараз на ринку можна знайти до 40 емітентів облігацій.

Нюанс: жодних держгарантій за такими випусками облігацій немає, навіть якщо їх випустить банк з участю держави в капіталі.

Вклади в кредитні спілки

Вклади в кредитні спілки цікаві насамперед відсотками. На початок року ставки в кредитних спілках за депозитами сягали 40% річних. Загальний портфель депозитів у кредитних спілках становить приблизно 1 млрд грн, -  це в 500 разів менше, аніж вклади населення в банки.

Нюанс: у разі банкрутства кредитної спілки ви навряд чи отримаєте свої гроші, навіть при вкладі до 200 тис. грн. Іншими словами, цей інструмент інвестицій в Україні є ризикованим вкладенням коштів.

Зарубіжний фондовий ринок

Після проведення валютної лібералізації українцям стали доступні і закордонні фондові ринки. Сьогодні кожен бажаючий може відкрити рахунок у іноземного брокера і торгувати на фондовому ринку США (або, як правильніше буде сказати, на глобальному фондовому ринку). Автоматично стають доступними для інвестування акції сотень тисяч емітентів і десятки видів інструментів, включаючи опціони і ф’ючерси.

Нюанс: розібратися у такому різноманітті буде дуже складно, особливо, якщо без досвіду роботи на фінансових ринках. Я б сказав, що це інструмент для просунутих користувачів.

Як не витрачати гроші дарма

Обивателі можуть стикатися з фінансовими консультантами, які пропонують свої послуги «управління грошима». Якщо ви не працюєте на складних ринках, наприклад, на фондовому ринку США або з бінарними опціонами на екзотичні валюти, то користування послугами консультантів – сумнівна розкіш.

Потреба у допомозі консультантів з’являється тоді, коли ви не розумієте, як працює ринок. Або коли активів так багато, що відстежити всі ви просто не можете. А ось від нав’язливих порад щодо вибору банків або роботи з ОВДП я б радив відмовлятися. Часто консультанти на простих ринках працюють в умовах конфлікту інтересів, намагаючись отримати винагороду і від покупця, і продавця послуг.

На мою експертну думку, в Україні слід уникати і нав’язливих пропозицій щодо страхування життя. Хороших компаній тут небагато. Можливо, вони і дають гарний страховий захист, але, як правило, рівень пропонованої ними прибутковості не здатен вберегти заощадження від знецінення. Можливо, коли інфляція в Україні знизиться до 1 – 5% річних, їхні продукти отримають друге життя.

Краще уникати і пропозицій поторгувати на ринку Forex, особливо, якщо у вас немає схильності до ризикованої діяльності. Торгівля валютою в кредит на сучасних ринках — це не спосіб для заощаджень і не пасивний дохід. На мій погляд, це спосіб реалізації тяги до азарту.

Як не потрапити до фінансової піраміди 

Розпізнати фінансову піраміду в Україні можна не тільки за дуже великою прибутковістю, але й за деякими формальними ознаками. Якщо компанія, яка залучає кошти, не вважається банком, не зареєстрована як кредитний союз, а діє на основі звичайної реєстрації юридичної особи, це вже повинно викликати питання.

Є ще кілька неформальних ознак, за якими можна визначити піраміду:

  • співробітники компанії не люблять говорити, звідки береться більша прибутковість на інвестиції, плутаються в термінах і намагаються швидше перевести розмову на іншу тему;
  • після індивідуальної бесіди потенційних інвесторів запрошують на збори, де можуть демонструвати інших успішних клієнтів;
  • штат нечистих на руку компаній нічого не може сказати про оподаткування інвестицій – як правило, такими дрібницями вони просто не переймаються.

В принципі, український фінансовий ринок може задовольнити прості запити населення на роботу з фінансовими інструментами. Банки, страховики та кредитні спілки роблять українцям безліч інвестиційних пропозицій, і серед них можна знайти досить пристойні.

Коментарі - 70

+
+28
bonv
bonv
31 травня 2019, 12:49
#
І все це для того щоб витягнути гроші населення з матраців та 3 л банок:)
Більшість українців, поки що,  довіряють свої гроші тільки самим собі....
+
+124
zaNOza :)
zaNOza :)
31 травня 2019, 14:33
#
Більшість українців, поки що,  довіряють свої гроші тільки самим собі... я даже себе не доверяю :)
+
0
bonv
bonv
31 травня 2019, 14:54
#
ZaNOza :) - я создана чтобы косячить,,, прям чувствую, что моё )) Не дивно:)...
+
+23
zaNOza :)
zaNOza :)
31 травня 2019, 19:42
#
Ото ж бо :)
при чем во всем за мной глаз да глаз нужен :)
+
+74
bonv
bonv
31 травня 2019, 12:50
#
Пирамида: Срочно продам квартиру. Торопитесь - хозяева скоро вернутся.
+
+22
BroNiK
BroNiK
31 травня 2019, 13:35
#
Да уж, негусто. 1 и 3 более-менее, остальные мимо.
Где недвига под сдачу?
Ну и с курсом можно поиграться, сейчас банки продвигают эту тему онлайн.
Жалко рынок акций наш загнулся, так бы было одним пунктом больше
+
+15
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:39
#
Недвига - большая мин.инвестиция, малая доходность (уровня валютного вклада), сама недвига с ипотечного кризиса дешевеет (как «тело» вклада).
Достаточно дорогое содержание.
«Чудеса» с арендаторами.
Низкая ликвидность.
+
+30
kingcity
kingcity
3 червня 2019, 19:52
#
100 % згідний . Маю досвід у цій справі. Купа менінгіту і грошей, щоб привести квартиру хоча би у більш-менш пристойний вигляд, забезпечити хоч мінімумом техніки - телевізор, холодильник і т.д. Правда, утриманням особливо не переймався - попередив квартиронаймачів, щоб ставились до житла бережно, бо «латати дірки» за ними не буду. «Чудеса», хоч і нечасто, але періодично були. Гроші, звичайно, заробились... В основному на новий ремонт, мебель і техніку  :) Тепер сам у цій квартирі живу.
+
+15
mary27
mary27
3 червня 2019, 20:01
#
+15.
У меня тоже есть опыт.
Потому, «мобильные сбережения» «Ощадбанка» приносят больше денег (9% в гривнах и 2% в долларах) при полном отсутствии проблем.
Насчет «содержания» — я брала «страховую» сумму, которая возвращалась при окончании аренды.
Из которой вычиталось на ремонт/замену.
+
+15
kingcity
kingcity
3 червня 2019, 21:55
#
А де «+15» ?  : ))
+
+15
mary27
mary27
5 червня 2019, 0:48
#
Уже)
+
0
kingcity
kingcity
5 червня 2019, 9:26
#
Дякую !  Взаємно  :)
+
0
Ігор Петров
Ігор Петров
31 травня 2019, 14:09
#
Согласный что кроме п1 и 3, все остальные лотереи. А иностранные банки- это вообще смешно, там в лучшем случае 1-3 % а в швейцарском вообще отрицательный %
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:40
#
Там о фондовом рынке, не о банках)
+
+116
zaNOza :)
zaNOza :)
31 травня 2019, 14:33
#
Забытый минус - Драгоценные металлы и золотые счета в банках - депо в драг метала не попадают под ФГ
общее мнение от статьи - податься реально некуда...
+
+15
LISTT
LISTT
31 травня 2019, 14:48
#
Общее мнение от статьи - податься реально некуда... Потому кому удалось скопить и выводят средства из страны, туда где есть возможности
+
0
yarg
yarg
31 травня 2019, 17:31
#
Вывод из страны в списке упомянут. Но такие копейки и выводить -то некуда. только позорится. Все на комиссии уйдет.
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:40
#
Ну выведите вы 20 000 долларов, и что?
Куда инвестируете в Инострании?
+
0
bonv
bonv
31 травня 2019, 14:53
#
На клубніку до польщі:)
+
+46
zaNOza :)
zaNOza :)
31 травня 2019, 19:43
#
Жену свою с любовницей туда отправляйте, ;) ок :)
+
0
bonv
bonv
1 червня 2019, 11:38
#
Забезпечені - не потребують:)
+
+20
qZen
qZen
31 травня 2019, 16:36
#
20к зелени, неплохой старт для бизнесса, можно зкупить оборудование и начать производство. 
Но не для Украины, нет. 
Ни кто и не думает про то что бы что то производить, все хотят быть ИНВЕСТОРАМИ!
Получать 3 доллара в месяц пасивного дохода. 
Когда можно генерировать прибыль, создавать рабочие месте и прочее. 
Страна заслуживает то, что с ней происходит.
+
+55
yarg
yarg
31 травня 2019, 17:32
#
Производство чего ? у нас кризис перепроизводства уже не первый год. Купите оборудование , сырье.... и поймете что продавать ваш товар некуда.
+
0
qZen
qZen
3 червня 2019, 12:32
#
Кризис перепроизводства?
Серьезно?
Вот прям вижу как рынок завален Украинскими товарами. 
+
+7
yarg
yarg
3 червня 2019, 12:47
#
У нас - это на планете Земля.
железный занавес давно упал.
рынок завален товарами - украинскими, не украинскими - значения не имеет. Имеет значение то, что влезть на рынок со своим товаром очень тяжело.
+
+15
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:53
#
Ага, т.к. конкурировать придется со всем земным шаром.
+
+20
Leroy Jenkins
Leroy Jenkins
31 травня 2019, 17:43
#
Я не предпрениматель, а квалифицированный исполнитель. Зачем мне открывать предприятие, если я зарабатываю больше своими знаниями и в спокойном режиме? И с трудоустройством у меня нет проблеммы.
+
0
qZen
qZen
3 червня 2019, 12:33
#
Как тебе такая мысль. 

Создать рабочие места и помочь кому то?
А ещё и заработать в довесок.
+
0
Leroy Jenkins
Leroy Jenkins
3 червня 2019, 12:54
#
Я повторюсь - «Я исполнитель.» Я не люблю работать с людьми. Я не люблю вести бухгалтерию в крупном обьеме. Я могу заработать «работая на дядю»(возможно дядя заработает на мне больше, а может и прогорит) Я успешный в своем деле и могу заработать в нем больше нежели будучи бизнесменом. Как тебе такая мысль? Откуда такая уверенность, что все должны идти в бизнесс?
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:55
#
У человека есть вполне приличная наемная работа и сбережения.
Которые он хочет инвестировать с небольшим риском.

А не бросать все, и начинать «свое дело™» с риском все потерять.
+
+30
mvn23
mvn23
2 червня 2019, 12:30
#
Хочется задать вопрос - а вы производитель? Вы сейчас занимаетесь производством? Например я и моя жена являемся производителями. Причем в совершенно разных сферах. Да, это не крупный бизнес и даже не средний. Это как раз бизнес, в который реально войти за 20-30 тыс долларов. И что вы думаете? Она уже лет пять денег не видит, а я последние два года деньги сквозь пальцы гоняю. Ну вот тупо годовое производство в 2 млн гривен не может принести и 10% прибыли. Ну нахрена это производство ради «быть чем-то занятым»? Посчитайте, сколько бы вы денег могли получить от инвестиций в сумме 80 тыс долларов? И это при наличие уймы свободного времени. А я если тыс 120 за год поимел, то это еще хорошо.
+
0
mvn23
mvn23
2 червня 2019, 12:32
#
120 тыс гривен имелось ввиду.
+
0
qZen
qZen
3 червня 2019, 12:31
#
Производитель. 
А вы не хотели бы себе пару вопросов. 
1. Мой продукт плохой?
2. Мой продукт дорогой?
3. Аналоги? 

Если вы что то производите, вы ещё и продавать это должны уметь.
+
0
mvn23
mvn23
3 червня 2019, 20:17
#
Уважаемый qZen! Я задаю себе каждый день массу вопросов. Наверное я вас немного огорчу, но я - сельхозпроизводитель и моя продукция не плохая и не хорошая, она соответствует международной классификации. Мой продукт стОит ровно столько, сколько за него дают мировые рынки минус расходы на транспортировку к этим мировым рынкам и минус услуги трейдеров. Это примерно как нефть - если за нее дают сейчас 62 доллара за баррель - все добывающие компании в «шоколаде», а если будут давать 30 - половина добывающих компаний разорится. У нас все аналогично - поссорились США с Китаем, а чубы трещат у украинцев в том числе. Конечно вы скажете, что не плохо бы из собственной продукции производить конечный продукт с большой добавочной стоимостью. Да, не плохо, но это уже офф топ получится, т.к. 20-30 тыс долларов мы не обойдемся, а речь в статье шла именно об этих цифрах.
+
0
qZen
qZen
5 червня 2019, 13:56
#
Именно что о 20-30к. 
Приличное фермерское хозяйство на эти бабки не запустишь. 
Так что и ваш вопрос офтоп :)

А перерабатывать то что выращиваешь уже необходимо. Сырьевой рынок это спекуляция, а кушать хоят все и всегда. Особенно хорошую, качественную еду. 
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:55
#
+1000.
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:52
#
«неплохой старт для бизнесса, можно зкупить оборудование и начать производство» - а «бизнесС» всегда «производство»?)
Кому будете продавать продукцию?)
Или, хай дочка Зеленского об этом думает?)

«Ни кто и не думает про то что бы что то производить, все хотят быть ИНВЕСТОРАМИ» - кагбэ, не все имеют время, силы, знания, «аппетит к риску» (а риск тут огромный).
Не говоря о том, что и в США 90% малых бизнесов банкротятся в первые 3 года.

«Получать 3 доллара в месяц пасивного дохода» - почему только «3 доллара»?)

«Когда можно генерировать прибыль, создавать рабочие месте и прочее» - или все про...потерять.
Что гораздо более вероятно.

«Страна заслуживает то, что с ней происходит» - стыдно напомнить про количество внутренних инвесторов в «развитых» странах.
+
+9
cccccccccc1
cccccccccc1
31 травня 2019, 17:56
#
Купить крипту=)
+
0
kingcity
kingcity
2 червня 2019, 11:23
#
А я як раз хотів спитати - як же автори про такий «об`єкт інвестицій» не згадали !  :)
+
+9
BroNiK
BroNiK
31 травня 2019, 18:03
#
Или участок на Луне)))
+
0
kingcity
kingcity
2 червня 2019, 11:30
#
Спішіть, бо може на всіх не вистарчити. Вже і «реальний космонавт» Черновецький купив і співачка Руслана... «Кошолку » з грошима в руки і вперед !
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:56
#
Забавно при этом посмотреть право относительно космического пространства)
+
0
kingcity
kingcity
3 червня 2019, 19:27
#
Подивитись право ? Та будь ласка:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

а от Вам де недорого купити в Україні:

https://www.luna.ua/what/luna/


+
0
mary27
mary27
5 червня 2019, 1:07
#
Я про договор об использовании космического пространства)
+
0
kingcity
kingcity
5 червня 2019, 9:40
#
Було щось таке:

https://w.histrf.ru/articles/article/show/dogovor_o_kosmosie_1967
+
0
yarg
yarg
3 червня 2019, 19:12
#
Не хватит - можно переделить по-новой и опять продавать.
+
0
Maleficarum
Maleficarum
31 травня 2019, 18:12
#
С  двадцаткой   валютчиком  бегай  Доход  - выше  всяких  «депозитов»  и прочего  И  без  каких  либо налогов и  обязательств  перед  «третьими  » лицами.
+
+15
BroNiK
BroNiK
31 травня 2019, 18:19
#
Только можешь далеко не убежать или «споткнуться» в первый же день, особенно если стать на чье-то прикормленное место, а так да идея неплоха.

Еще как вариант вложиться в открытие нескольких «липовых» обменников в надежде на крупного клиента.
+
+15
Maleficarum
Maleficarum
31 травня 2019, 18:23
#
Сейчас  так  никто  уже  не  работает «стационарно»  я  ж  пишу  «бегать»  Эт  значит  в  ПОВ и  банках  откупать  и  перекидывать  Играть  на  арбитраже  Всегда  есть спрэд. А  двадцатки  хватит  чтобы   вбиваться в  разные  валюты и  играть га курсах Или  аля  спекуль  или  инвестор  на краткосрок. А   «наколядуешь»  сотку-  то  уже  и  бегать  нет  нужды  К  тебе  валютчики  с «двадцатками»   будут  бегать.
+
0
kingcity
kingcity
2 червня 2019, 14:51
#
На рахунок «никто  уже  не  работает «стационарно»» - Ви неправі. Хоча, можливо, така ситуація у вашому місті. У нас поки що «стаціонарних» більшість.
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:56
#
Или бегать, но могут догнать, огреть по голове арматурой, и забрать «двадцатку»)
«Р» - риск.
+
0
kingcity
kingcity
3 червня 2019, 19:58
#
«Издержки производства»...  Або «кришу» найняти, або винайняти у якомусь супермаркеті чи іншому місці будку 2х2 і там працювати. Або одне і друге. Якщо ні - ну що ж, хто не ризикує...
+
0
mary27
mary27
5 червня 2019, 0:49
#
Так это может «крыша» решить получить все и сразу)
+
0
kingcity
kingcity
5 червня 2019, 9:44
#
Ризик є в любій справі... Тут вже треба орієнтуватись по обстановці... У всякому разі у нас валютчиків море, і «стаціонарних» і «мобільних» - нічого, працюють. Звичайно, час від часу «издержки» теж трапляються, але це не часто. У всякому разі, у цьому році про якісь випадки з валютчиками ще не чув.
+
+43
Anko
Anko
1 червня 2019, 11:32
#
Про бинарные опционы повеселили - чистой воды разводняк.
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 18:36
#
По существу:
1) Годится.
2) Плохая идея. Большая наценка с наличным золотом и огромный риск ОМС и «золотых» депозитов.
3) Годится.
4) Плохая идея. Доходность и брокерские комиссии уровня ОВГЗ, при этом налогообложение на уровне депозитов, вторичного рынка нет. Риск огромный, при малейших проблемах у эмитента дефлот.
5) Тоже плохая идея. Вклад в финансовую пирамиду.
6) Так себе. Требует специфических знаний, большие брокерские комиссии. Риски.

Эксперт правильно написал про «накопительное» страхование жизни.

+
+13
kingcity
kingcity
3 червня 2019, 20:02
#
Пункт 2 я би так не відкидав... Відкривати золотий рахунок чи депозит я би не став - більше ризику ніж доходу, а от фізичне золото як довгострокова інвестиція - непоганий варіант.
+
0
mary27
mary27
3 червня 2019, 20:25
#
Много разговоров на «минфине» на тему.

Не раз смотрела цены на пробажу/выкуп в банках.
Условные доллары можно хоть на вкладе разместить.
Золото — только где-то спрятать. И постоянно думать про воров.
И слиток потом сдавать барИгам с дисконтом, который съест доходность.
Сдать в банк — часто не выкупают (как «Укрсоцбанк»).
Продать ювелирам — у них полно предложений «лома», спрос миниматьный. С ломбардами та же история.
+
0
kingcity
kingcity
3 червня 2019, 21:52
#
Ну, не все так погано. 
«Золото — только где-то спрятать» - так. Розміщувати на рахунку не став би. «И постоянно думать про воров» - хороші двері + сигналізація з підключенням на пульт поліції охорони. Або банківська скринька. На рахунок продати злиток: 1) не всі банки відкуповують, це правда, але є і такі, що відкуповують; 2) ювеліри - беруть охоче, справа лише в ціні; 3) перекупники - у них маржа 0.5-1$ на грамі, так що говорити про втрати не доводиться.Звичайно, потрібно упіймати момент, коли ціна буде вищою від тої, по якій Ви купували. Хоча у золота немає високої цінової волатильності, але все ж вона є. І будь-якому випадку, перед купівлею чи продажем треба зібрати якомога більше інформації і дати зрозуміти продавцю чи покупцю, що ви «в темі» і «розвести» Вас не вдасться.
+
0
yarg
yarg
3 червня 2019, 22:09
#
«ювеліри - беруть охоче, справа лише в ціні;» хорошо сказано :)
+
0
kingcity
kingcity
3 червня 2019, 22:28
#
Дякую, радий, що Вам сподобалось. : ))  Що хотів цим сказати: 1) попит у ювелірів на цю продукцію є (mary27 стверджує, що вони беруть це неохоче); 2) продати ювелірам по вигідній ціні можна - все залежить від ціни злитка, по якій Ви купили і поточної пропозиції «жовтого металу» на ринку -  як лому так і банківського металу.
+
0
mary27
mary27
5 червня 2019, 1:07
#
«хороші двері + сигналізація з підключенням на пульт поліції охорони» - так кроме домушников есть форточники)
А «полиция охраны» может тупо отморозиться и не приехать.
«беруть охоче, справа лише в ціні» - с дисконтом 50% и я с удовольствием возьму)
«у золота немає високої цінової волатильності» - еще и какая http://investfunds.ua/markets/indicators/zoloto-london/
«треба зібрати якомога більше інформації і дати зрозуміти продавцю чи покупцю, що ви «в темі» і «розвести» Вас не вдасться» - короче говоря, проблем много, пользы мало.+
0
kingcity
kingcity
5 червня 2019, 10:47
#
« кроме домушников есть форточники)» - установка сигналізації передбачає датчики на рух у кімнатах, а також на вікнах.
««полиция охраны» может тупо отморозиться и не приехать» - мій батько установив сигналізацію ще у 1980 р. - стоїть дотепер (обладнання за цей час кілька разів замінялось на новіше). Ніколи такого не було, щоб при спрацюванні не приїхав наряд. У мене сигналізація стоїть з 2009 р. - було  кілька хибних спрацювань по моїй вині ( відкрив двері і не ввів або неправильно ввів код і т.д) - кожен раз наряд являвся на протязі 5 хв. у «повній бойовій» - каски, броніки, автомати... 
«с дисконтом 50% и я с удовольствием возьму» - це Ви трохи перегнули, ніхто такого не робить. 0,5% - ще можу повірити.
«еще и какая » - повністю всі 10 сторінок даних аналізувати не буду, візьмем для прикладу минулий місяць. Ціна на 01.05 - 1 283.80 $/ozt, на 31.05 - 1295.55 $/ozt. Різниця - 11,75 $/ozt, тобто  0.38$ / гр. Це менше 1% (прибл. 0.9%) за місяць - це висока волатильність ? Це скорше ситуативні коливання. Роздрібні продавці на такі біржові рухи  практично і не реагують. може хіба дуже символічно.
« проблем много, пользы мало» - кожен сам робить висновки і приймає рішення. Але інформацією потрібно володіти завжди , «розвести» можуть при продажі-покупці будь чого - валюти, нерухомості, автомобіля і т.д.
 

+
0
mary27
mary27
5 червня 2019, 15:36
#
«установка сигналізації передбачає датчики на рух у кімнатах, а також на вікнах» - так мы скоро дойдем до оборудования на дому банковского хранилища.
А тут 20 000 долл не хватит)

"кожен раз наряд являвся на протязі 5 хв. у «повній бойовій» - а как будет реальный вызов, отморозятся, по закону Мерфи)

«ніхто такого не робить» - во время ипотечного кризиса с золотом творилось много смешных историй.

«візьмем для прикладу минулий місяць» - возьмите интервал 3мес-3 года.
«Роздрібні продавці на такі біржові рухи  практично і не реагують» - отслеживаю изменения стоимости продажи инв.монет НБУ. Очень даже реагируют.

+
+10
kingcity
kingcity
5 червня 2019, 18:12
#
Згущуєте фарби.

«А тут 20 000 долл не хватит)» - у 2009 р. мені це обійшлось у 3 100 грн. ( прибл. 350 USD на той час, двокімнатна квартира, роботи по установці - 1 грн. (акція тоді була)).

«а как будет реальный вызов, отморозятся, по закону Мерфи)» - а звідки вони знають, коли реальний виклик, коли хибний ? Виклик поступає на пульт - вони їдуть, не знаючи що відбувається на об`єкті. Та й за всі майже 40 років користування цими послугами не чув я про такі випадки і не траплялось такого ні зі мною ні з моїми родичами та знайомими .

«во время ипотечного кризиса с золотом творилось много смешных историй.» - маю на увазі теперішній час і теперішню ситуацію.

«возьмите интервал 3мес-3 года.» нема проблем. Навіть не залазячи в архіви, можу сказати, що за останні три роки коливання ціни на банківські злитки складали  прибл. 7  USD на грамі (різниця між максимальною і мінімальною ціною за цей період). Ви на ціну біткоїна за цей період подивіться - от де приклад волатильності !  : ))

«отслеживаю изменения стоимости продажи инв.монет НБУ. Очень даже реагируют.» -  у НБУ взагалі своєрідна політика. У певні періоди ювеліри і перекупники всіма правдами і непрадами старались скуповувати там «Архістратиг Михаїл»  бо їхня ціна була меншою навіть за ціну лому на чорному ринку. У деякі періоди все було у точності до навпаки - ціна була вищою за світову ціну золота, за ціну чорного ринку і т.д. Від чого це залежить у них - поняття не маю.
+
0
kingcity
kingcity
5 червня 2019, 18:13
#
У банках та на чорному ринку коливання цін із-за наведених мною змін біржової ціни такими значними не бувають.
+
+15
ViktorS71
ViktorS71
4 червня 2019, 18:23
#
Статья -- тонкий маркетинговый ход, лишний раз напомнить народу, что выхода нету, «инвестируйте туда, куда мы вам говорим», а мы потом оттуда у вас заберем.
Реалии таковы, что 10-20 тыс $ сейчас хватит только на выкуп 2 м.кв. места на кладбище и, возможно, чуть-чуть останется еще на организацию скромных похорон. Поэтому их надо держать ТОЛЬКО ПОД МАТРАСОМ, чтобы всегда были под рукой.
Ну, можно еще поиграться с банковскими депозитами, рассовав их между 3-4 стабильными банками.
А лучше всего инвестировать в развитие детей и внуков: обучение, в т.ч. за границей, их путешествия и прочее. Это даст возможность вырасти новому поколению молодых людей со свободным мировоззрением, неординарными взглядами на любые проблемы, которые в дальнейшем выведут страну из этого крутого пике.
Пока каждый гражданин страны не начнет относиться к Украине как к своему личному дому, бесполезно куда-либо что-либо инвестировать -- украдут! Особенно чиновники.
+
0
kingcity
kingcity
4 червня 2019, 18:31
#
« Пока каждый гражданин страны не начнет относиться к Украине как к своему личному дому, бесполезно куда-либо что-либо инвестировать -- украдут! Особенно чиновники. » - золоті слова ! Плюсую !
+
+15
mary27
mary27
5 червня 2019, 0:58
#
Неа, как раз аналитика, никакого маркетинга.
Если б впаривали «накопительное» страхование жизни, или https://new.minfin.com.ua/iskrenniy-treyder, тогда да.
«инвестируйте туда, куда мы вам говорим», а мы потом оттуда у вас заберем» — никто никого не заставляет. Да и как аналитику, врода А.Шапрана что-то у вас забрать?
«их надо держать ТОЛЬКО ПОД МАТРАСОМ, чтобы всегда были под рукой» — воры-домушники с вами согласятся.
Надо же им с чего-то жить)
«инвестировать в развитие детей и внуков» — если в казино проиграть больше толку будет.
«обучение, в т.ч. за границей, их путешествия и прочее» — просто бесполезные расходы.
Вроде образования в «иностранном ВУЗе» (какой-то польской шараге, в которой поляки учится не хотят, т.к. помойка. И учатся в Гермашке. А там учатся дети «заробiтчан», и все на специальностях вроде «международных отношений». Естественно, шанс у них после этого стать дипломатом=0. Они после получения диплома и польского-то не знают).
«вырасти новому поколению молодых людей со свободным мировоззрением, неординарными взглядами на любые проблемы, которые в дальнейшем выведут страну из этого крутого пике» — пролонгировать проблемы и переложить их решение на другое поколение.
«Пока каждый гражданин страны не начнет относиться к Украине как к своему личному дому» — долго ждать придется.
И как определить наступление этого момента?)
+
0
ViktorS71
ViktorS71
5 червня 2019, 10:31
#
В основу моего и вашего поста заложены разные временные рамки ожидания эффекта
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися