Україна в короткостроковій перспективі зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу МВФ, проте в довгостроковій перспективі співпраця з МВФ необхідна. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» заявив радник президента з макроекономічної політики Олег Устенко.
Україна поки може обійтися без траншу МВФ — радник Зеленського
Що це означає
«Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку і „подушка безпеки“ у вигляді понад 20 млрд доларів золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вони дорогі для нас — доведеться платити близько 10% річних», — сказав Устенко.
Читайте також: Чому транш МВФ так важливий для України. Колонка Олександра Данилюка
Водночас Устенко вказав на те, що відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти від Європейського Союзу і Світового банку.
«Але як тільки країна увійде в стадію переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом, і на зовнішніх ринках може знову з'явитися вікно можливостей», — зазначив Устенко, який також посідає посаду виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера.
Читайте також: МВФ підтримує націоналізацію Приватбанку
Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду 21 травня прибуде в Україну на два тижні для оцінки виконання поточної програми співпраці з фондом stand-by і консультацій за IV статтею статуту МВФ.
Коментарі - 27
Те, як Зеленський вирішуватиме давній спір українських властей з Коломойським, стане показником того, чи зможе він виконати свою передвиборчу обіцянку звільнити країну від влади олігархів, які чинили потужний вплив на політику України з моменту здобуття нею незалежності в 1991 році.
Це також стане перевіркою для відносин України із західними урядами, які не хочуть бачити, як їхні гроші розсіюються всередині бізнес-імперії Коломойського.
Хоча Коломойський стверджував, що не буде «тіньовим лідером і сірим кардиналом», він відкрито висловлював надію на те, що Зеленський звільнить тих чиновників Нацбанку, які стояли за націоналізацією «Приватбанку». Це було ще до його повернення з вигнання.
Коментуючи тривогу Заходу щодо повернення Коломойського, колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт написав у Twitter: «Якщо він не дотримуватиметься обережності, це може призвести до краху Зеленського. Селективна реолігархізаціия стане для України катастрофою».