Згідно зі звітом Нацбанку, Україна за перший квартал поточного року отримала $0,8 млрд прямих іноземних інвестицій. У 2018 році їх обсяг перевищив 2 млрд 355 млн доларів — це на 153 млн більше, ніж роком раніше.
Чому іноземні інвестиції не поспішають в Україну
Тенденція на збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій радує, але для України цей показник повинен перевищувати $20 млрд. А ми навіть у найпіковіший період, — у 2008 році, отримали 10 млрд 913 млн.
Читайте також: Приплив іноземних інвестицій в Україну прискорився
Про те, що затримує прихід інвесторів в Україну і як це можна змінити, розповідає голова Асоціації малого і середнього бізнесу Руслан Соболь.
Чому до нас так неохоче йдуть іноземні інвестори
Тому що у них немає причини до нас поспішати. Ніхто не обирає відпочинок у Крижополі, якщо може відпочити у Сан-Франциско. Так і гроші: вони йдуть туди, де цікаво, де є умови і комфорт.
В Україні небезпечно — війна. Але військовий конфлікт з Росією аж ніяк не на першому місці серед факторів, що відлякують іноземного інвестора. На першому місці — корупція. А гроші не люблять корупцію, вони люблять порядок і тишу.
Інвестор не вірить нашій судовій системі і не відчуває верховенства права в Україні. Він бачить монополізацію ринків, великий вплив олігархів, і в цілому йому не подобається симбіоз політики та бізнесу. Крім того, його зупиняє нестабільна валюта, недосконала фінансова система і наші улюблені «маски-шоу».
Що може змінити ставлення іноземних інвесторів
Щоб грошам інвестора в Україні було комфортно, потрібна податкова реформа, гарантія чесних і рівних правил гри: пільгове податкове середовище, зрозуміла і послідовна державна політика захисту грошей, прав підприємців і в захисті прав власності: інтелектуальної, приватної та корпоративної.
Насправді Україна дуже перспективна країна для інвестицій. Порівняно недорогі трудові ресурси, висока працездатність і мотивація дають у результаті якісні розробки.
На першому місці за привабливістю — агроринок і IT-сектор. Ці напрямки економіки вже тісно асоціюються з Україною на глобальній арені. Прибрати б ще корупцію в екологічній інспекції і так званий «сірий» ринок зерна, зменшити непомірну кількість дозвільних процедур — і ласкаво просимо, дорогий інвестор.
Якщо знищити корупцію і провести податкову реформу, Україна замість проблем отримає стратегію, при якій у достатку будуть не тільки внутрішній капітал, але і зовнішні інвестиції. І вони будуть працювати на економіку країни, тобто на кожного з нас: на науку, медицину, освіту, дороги, на високий соціальний і культурний рівень.
Коментарі - 34
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10548690-golova-konstituciynogo-sudu-mozhe-vtratiti-posadu-cherez-brata-yakiy-vdyagnuv-logo-ze-komandi.html
Это уже половина ВВП и половина внешней торговли.
Деньги любят четкие правила и их постояноство и у этих правил нет оценки «хорошо» или «плохо» они должны быть не изменены десятилетиями. А у нас при каждой смене все разворачивается на 180 и все ждут «райской жизни уже сейчас».
у инвестора вероятность разбится на машине раз в 50 выше чем стать жертвой рейдерства.
Клондайк, другими словами…
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/120878/
А теперь объясните, как можно успешно конкурировать (если это не кругляк, мёд или яблоки) с монстрами государственного капитализма???
01.2012 — 16,0 млрд
01.2013 — 15,4 млрд
01.2014 — 12,5 млрд
01.2015 — 6,7 млрд
01.2016 — 2,3 млрд
01.2017 — 4,6 млрд
01.2018 — 5,5 млрд
01.2019 — 6,0 млрд
Да, за 14-15 годы его состояние резко обвалилось из-за боевых действий и потерь на Донбасе, значительно сильнее чем ВВП, хотя оно падало и до этого из-за низких цен на металл. Но начиная с 16-го года, когда активные боевые действия закончились — пошел быстрый рост, и он значительно быстрее чем рост ВВП. И точно такая же картина по большинству других олигархов, кроме Коломойского и Боголюбова, у которых рост не начался из-за конфликта с Порошенко. Так что я бы не спешил с выводами о том, что олигархи беднеют относительно украинского народа. Да и связывать размер состояния олигархов с их влиянием на государство некорректно. Это вообще полная чушь, что их влияние кто-то там уменьшил. А по деньгам — они потеряли из-за войны, но теперь быстро отыгрывают свое. И не первый год уже.
— Хуже не будет. А все плохое, что случилось, это МВФ и пророк его Порошенко;
— Сценарий 1917 года может быть неплохим решением;
— В Венесуэле сейчас лучше чем в Украине (читайте – дефолт это прекрасно);
— В Норвегии люди получают газ по себестоимости;
— МВФ заставил повысить тарифы, чтобы довести людей до разорения и поставить страну на колени;
— Супрун страшное зло, еще и вакцинация, которая, правда, непонятно тут причем;
Каждый из этих тезисов либо ложен (Норвегия, где одни из самых высоких коммунальных тарифов в мире), либо ужасен сам по себе (сценарий 1917 года). Но все они укладываются в один вариант мировоззрения. Запад – это зло (это ведь они довели Венесуэлу, утверждает вслед за российскими телеканалами украинский олигарх), Украине нужен свой путь. Один в один повторяя тезисы и сценарий сериала «Слуга народа». И тут есть три варианта: это Коломойский писал сценарий «Слуги народа» или, по крайней мере, озвучивал ключевую идею; Коломойский судит о мире по сериалу Слуга народа; просто случайно совпало;
Пропаганда социализма от олигарха, помноженная на тезисы российской пропаганды – вот тот опасный коктейль, который предлагает нам Коломойский.