Велика палата Верховного суду зобов'язала українців повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики. Про це на сторінці у Facebook повідомляє Верховний суд.
11 квітня 2019, 14:13
Українців зобов'язали повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики
Що це значить
- У разі отримання в позику інвалюти позичальник зобов'язаний, якщо інше не передбачене законом чи договором, повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики), тобто таку ж суму коштів у іноземній валюті, яка отримана в позику. Тому як укладення, так і виконання договірних зобов'язань в іноземній валюті не суперечить чинному законодавству.
- Суд має право ухвалити рішення про стягнення грошової суми в іноземній валюті, при цьому належним виконанням зобов'язання з боку позичальника є повернення коштів у строки, в розмірі та саме в тій валюті, яка визначена договором позики, а не в усіх випадках та безумовно в національній валюті України.
- У разі рішення суду про стягнення суми коштів в іноземній валюті з визначенням еквівалента такої суми в гривні стягувачеві має бути перерахована вказана в судовому рішенні сума в іноземній валюті, а не її еквівалент у гривні.
Нагадаємо: у липні 2014 року ВС зазначив, що незалежно від валюти боргу українці мають погашати грошові зобов'язання в національній валюті України – гривні.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 19
Тоді таке ще питання. А чи може Велика Палата Верховного Суду зробити тлумачення про фактичну законодавчу упередженість щодо валюти виплати боргів в залежності від типу позичальника і зобов'язати відповідні органи привести законодавство до неупередженого стану?
До сьогоднішнього тлумачення справедливість зберігалася. А зараз баланс порушено.
Вообще-то противоречит, потому что национальной денежной единицей является гривна, а обращение других денежных единиц на территории Украины — запрещено.
Странно, что таких элементарных вещей не понимают «блюстители» законов.
Или перечисленное в статье к ОБІГУ не относится?
Кстати, сегодня по радио в новостях сказали, что по данным НБУ долларизация экономики составляет около 42 %.
Гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні з урахуванням особливостей, встановлених частиною другою цієї статті, і приймається без обмежень на всій території України для проведення розрахунків.
2. Усі розрахунки на території України проводяться виключно у гривні, крім розрахунків за:......"
Если усі виключно в гривні, то какие могут быть исключения крім.
Да и «розрахунки» всё же относятся к ОБІГУ.
Один закон составлен с нарушением других, причём второстепенный — попирает основные.
Раньше хоть валютные операции ограничивались отношениями «резидент-НЕрезидент» и обосновывались необходимостью обслуживания экспортно-импортных операций, а сейчас — финансовыми спекуляциями.
Самое интересное, что НБУ борется с долларизацией экономики… валютной либерализацией.