Фактично з самого початку тижня безготівковий долар падав на валютному ринку.
Валютний ринок: чому потрібно готуватися до зростання курсу
За цей період він подешевшав при продажу вже на 25 копійок — з 28,18 / 28,23 гривень до 27,965 / 27,98. Не допомагали йому ні періодичні зростання залишків на коррахунках банків, ні дні купівлі валюти «дочками» іноземних компаній для репатріації дивідендів, ні воєнний стан в 10 областях України. А Нацбанк викуповує надлишок валюти все дні цього тижня, чим поступово відновлює резерви, витрачені під час паніки кінця листопада після введення воєнного стану.
Готівковий ринок теж схоже повірив в гривню і котирування в обмінниках теж знизились. Здавалося би— повна ідилія. Але ми не будемо надто вже показовими оптимістами і спробуємо подивитися на ситуацію об'єктивно.
Гривні допомагає декілька вельми нестійких чинників, які можуть в будь-який момент перестати бути підтримкою нацвалюті і більш того — розгорнути ринок та грати вже «проти» неї. І про це варто пам'ятати учасникам торгів при виборі рішень з купівлі / продажу валюти в цей період.
По-перше, поки активні з продажем валюти аграрії — їм треба фінансувати підготовку до нового сезону, що вимагає гривневих витрат.
П0-друге, тримаються сприятливі ціни на метал, що теж не буде постійним. Особливо в зимовий період, коли в багатьох країнах традиційно темпи будівельного бізнесу (одного з головних споживачів металу в світі) знижуються.
По-третє, поки досить слабкі холода як для зими і з урахуванням зниження цін на енергоносії на світових ринках — витрати валюти на опалювальний період нижче звичайних.
В-четверте, по ринку періодично ходять чутки про нове підвищення облікової ставки Нацбанком (скоро засідання монетарного комітету НБУ), що поки вимушує іноземців не поспішати конвертувати гривню від погашення ОВДП в валюту, а чекати потенційного підвищення прибутковості українських ОВДП з метою нових вкладень.
По-п'яте, основний пік новорічних покупок ще попереду і імпортери товарів народного споживання тільки починають скупку за кордоном товарів для продажу на внутрішньому ринку, а тому — поки ще не сильно «розгулялися» з оплатою зовнішніх контрактів.
По-шосте, ще не настав період остаточних розрахунків по року як у бюджетників. так і у бізнесу з державою — тому традиційний «залив» гривні компаніям від держави ще попереду. Саме тому поки коррахунки банків не такі великі. На ранок четверга — всього 51,55 млрд гривень. І це не тисне на курс з урахуванням необхідності у банків підтримувати нормативи НБУ по ліквідності.
Є ще багато непрямих факторів, що поки так чи інакше допомагають гривні, але головне — це щоб в цей період відносного спокою — уряд і Нацбанк зайнялися фактичними реформами в економиці та запустили процеси кредитування реального сектора. Інакше, буде як вже було неодноразово — сприятливий період для поступового відходу від сировинної економіки буде упущений, а потім — коли зміниться ситуація — ми знову дізнаємося про нові негаразди, які нам придумали злі вороги та погана кон'юктура міжнародного ринку. А заробітчани «не виправдають» розрахунків і сподівань НБУ на зростання своїх перерахувань, залишаючись остаточно все більше в чужих краях і забираючи туди родичів. Дуже не хочеться бути країною втрачених можливостей.
На четвер ми прогнозуємо обсяг операцій до 490 млн доларів при здійсненні 570-600 угод при коридорі по долару в 27,80-27,95 гривень.
Головною «загрозою» для гривні залишиться поведінка «дочок» іноземних компаній і великих гравців. Спекулянти продовжать працювати в форматі «в дві сторони».
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,80- 27,85 і продаж 27,94-28,20 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,85-28,00 гривень та продаж 27,97-28,05 гривень.
Про тенденції на торгах за 5 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні продовжують поліпшуватися і ми поміняємо шкалу опитування в сторону зміцнення позицій нацвалюти з нового опитування.
За офіційним курсом — вже 87% (було 73%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. Тільки 13% опитаних поки що вірять в його швидке повернення до рівнів понад 28,26 гривень.
За міжбанківським — 83% (було 79%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. 17% — ще вірять в його можливе зростання до рівнів вище 28,26 гривень найближчим часом.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 70
Евро 31,49-31,76
Рубль 0,4153-0,4205
Утро курс сразу просел. Мне кажется сегодня НБУ может скупать днем, чтобы не дать курсу сильно просесть.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118582/
Украина с начала 2018/2019 МГ по состоянию на 5 декабря экспортировала 19,050 млн т зерновых и зернобобовых, что почти на 9,2% больше, чем на аналогичную дату предыдущего года.
http://agroportal.ua/news/ukraina/eksport-zerna-iz-ukrainy-prevysil-19-mln-t/
Самая главная с сельским хозяйством вообще не связана — просто сложнее стало вывозить контрабандой.
Остальное — продвинутая агротехника и возрождение орошения на юге.
А погода в последние годы — вообще не подарок, на всё лето засуха. Сильно хуже уже некуда.
Нефть марки Brent в Лондоне упала на $2,97, а цена на сорт WTI в Нью-Йорке снизилась на $2,42.
https://korrespondent.net/amp/4040545/
Очень уж часть моя «инфа» сбывается.
Поздравляю!
А банки більше 28,35 і не давали, та й то екзотичні з 4-го десятка). Зате продаж був космос, під 29. І хто тут спекулянти питається.
Та й сумніваюсь, що таких було багато)
я думаю что в 2019 январе долар еще просядет, к выборам 27,5
в-четвертых, повышение учетной ставки НБУ играет на повышение курса гривны.
Только я не пойму в 2015 году учетную ставку НБУ повышал аж до 30% — что-то это не сыграло в пользу курса гривны в 2015.
Почему же нынешнее планируемое повышение с 18 до 18,5 должно укрепить курс ???
Или все таки учетная ставка не влияет на курс ??
надо ОВГЗ не выпускать в этот период — им некуда будет заходить, а банкам дорого кредитоваться
а у нас цена на отопление и газ только растут!!!
Які «11.5 грн за куб. м. без учёта транспортировки»?
«В-пятых, основной пик новогодних покупок еще впереди и импортеры товаров народного потребления только начинают скупку за границей товаров для продаж на внутреннем рынке, а значит — пока еще не сильно «разгулялись» с оплатой внешних контрактов.»
Когда они все такие Ваши «оставшиеся» будут выводить?
2. Декабрь обещают теплее чем ноябрь, что в принципе уже подтверждается. Хотя ноябрьские холода тоже не дали эффекта.
3. Прекращение экспорта зерновых (хотя ещё далеко не все продали, склады завалены) компенсируются надвигающимися весенне-полевыми работами и выходом из бакса.
4. Повышение учетной ставки.
Крч. никаких предпосылок для девальвации не вижу.
П.С. одно только непонятно: что случилось в прошлые два года, когда до 30 доходило…
Кроме 6 пункта все пальцем в небо :)
А гривня, заноза, плювала на твої побоювання:) І зміцнювалась в ці «критичні» для тебе дні:):).
Пс: да, ответ в Вашем же стиле :)
Все цікаве переноситься на наступний рік:) А ні: — Чего ждать???:):)
Панікерша заноза:)
Панікерша заноза:) — знаток человеческих душ? :) расскажете как я паникую? :)
Золото вже купила?:)…