За перші два робочих дня грудня долар досить істотно подешевшав з 28,18/28,23 гривень на ранок понеділка до 27,98 / 28,02 гривень на ранок середи.
Чому курс продовжить падіння і що може цьому завадити
Валютний ринок уже остаточно увійшов в свій робочий ритм після початку місяця і ми прогнозуємо на сьогодні обсяг операцій 440-490 млн доларів при здійсненні 540-610 угод.
Основний «загрозою» для гривні в середу буде поведінка «дочок» іноземних компаній. У них починається пік періоду репатріації дивідендів і це може спровокувати активний попит на валюту на міжбанку. Але поки вони проводять ці купівлі без всякого авралу, що дуже «засмутило» спекулянтів. Вони не можуть в цій ситуації підзаробити на стрибках курсу і змушені працювати тільки в форматі «в дві сторони».
Але теж саме дуже «радує» Нацбанк, який без зайвого шуму в «тихому і анонімному» форматі через Matching скуповує надлишок долара на торгах вже два дні поспіль і при цьому не забуває підтримувати тренд на зміцнення гривні.
Регулятор не викуповує весь надлишок на міжбанку, підтримуючи невеликий надлишок пропозиції на торгах. Це зміцнює позиції гривні, а зниження коррахунків банків до 51,2 млрд гривень на ранок сьогоднішнього дня в поєднанні з необхідністю у клієнтів закривати розрахунки по зарплаті за листопад і проведенні інших господарських операцій — тільки зміцнює позиції нацвалюти та підтримує її певний дефіцит як у компаній, так і у самих банків.
Населення починає готуватися до майбутніх новорічних закупівель і громадянам поки точно не до скупки валюти, скоріше — навіть навпаки. Це прибирає загрозу і з цього сегмента валютного ринку та працює на користь нацвалюти.
Що може розгорнути ринок в сторону зростання котирувань, так це масована скупка валюти «дочками» іноземних компаній на фоні зміни сторони у великих клієнтів (наприклад, початок купівлі валюти великими нафто- і газотрейдерами в пеіод опалювального сезону). Тому у покупців валюти зараз повинен бути «холодний розум і прагматичний підхід» до обсягів щоденного скупки валюти, щоб «не взорвати» ринок і дати гривні поступово видтісняти доллар.
Якщо вони не порушать своїми обсягами купівлі баланс попиту і пропозиції, то поки тренд на помірне зміцнення гривні продовжиться. Але якщо їх нерви не витримають і суми скупки валюти значно і одночасно виростуть — це може дуже швидко повернути ринок по долару до курсів понад 28,10-28,20 гривень. Тому зараз поведінка долара на нашому міжбанку фактично залежить від граммотної і зваженої поведінки покупців валюти.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,80- 28,00 і продаж 28,06-28,30 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,00-28,052 гривень та продаж 28,08-28,15 гривень.
Про тенденції на торгах за 4 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні продовжують поліпшуватися і якщо так піде і далі — ми найближчим часом змінемо шкалу опитування в сторону зміцнення позицій нацвалюти.
За офіційним курсом — вже 73% (було 65%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. 27% опитаних поки що вірять в його швидке повернення до рівнів понад 28,26 гривень.
За міжбанківським — 79% (було 67%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. 21% — ще вірять в його можливе зростання до рівнів вище 28,26 гривень найближчим часом.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 44
Его давно нет уже!
Доллар 27,92-28,04
Евро 31,62-31,90
Рубль 0,4170-0,4219
Т.е. укрепление ко всем валютам.
Вот она сила Гривны!
Более детальное описание в блоге
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118582/
«например начало покупки валюты крупными нефте- и газотрейдерами в период отопительного сезона» — они не прекращали покупать даже на прошлой неделе, и даже на этой неделе активно 2 дня покупали. Это не мешает гривне укрепляться.
Можете и далее не верить кому угодно.
Цифровой анализ в студию!
Вы считаете что «остаток тех „умных“» в один день захотят покупать для вывода дивидендов?! Договорняк будет?! Два дня начала месяца показало как мы это переварили.
«Экономика лучше работать пока не стала. Экспорт меньше импорта и вымывание валюты продолжается» — экономика стала лучше! Импорт больше и что? Сколько это за год? Не откупает ли НБУ этот объем на межбанке?
Перестарались?:):) Гривна нужна всем.
А зачем сами держите валюту на депо?
# Выходные: стоит ли сейчас сдавать валюту
«То что гривна так стабильна на протяжении долгого времени, говорит о том что экономика и бизнес работает, нет печатного станка, и коррекцию курса делает только НБУ» — вам ещё не надоела ваша «экспертная» чепуха???
Сегодняшняя стабильность гривны, и об этом говорилось уже давно (могу привести комменты с датой и временем), свидетельствует о пребывании в предвыборном периоде. Западные финансовые институты приложат максимальные усилия для стабилизации ситуации. Долговая нагрузка страны простой люд не интересует — он должен «удачно» проголосовать и развязать руки владе.
Но здесь мы собираемся для того, чтобы думать и анализировать, а не дублировать пятый канал…
А то Вы как всегда пустословите как те РашаТВ.
так для инфо для semenvekselberg
Вообще очень странная тенденция — ежегодно импорт превышает экспорт, инфляция не балуйся (мин 10% в год), а гривна укрепляется. Еще и военное положение, а гривне все нипочем… походу этот перекос вылезет и неслабо (через какое-то время).
Когда — вот в чем вопрос.
чистая математика — инфляция доллара — 2% в год, инфляция гривны — 10% в год, т.е. примерно на 8% в год гривна должна обесцениваться относительно доллара. А тут все наоборот.
Ладно бы экспорт превышал импорт (как в Китае), но и здесь минус.
Но помним закон сохранения — ничего ниоткуда не появляется и никуда не исчезает, значит ????
математика не зависит от ТВ (интернета и т.д.) — это истина.
1+1 всегда 2 не зависимо от того белые или красные, а вот когда охлос начинает типа «это еще надо посмотреть 1+1= 2 или 3 (выгодно мне или нет, что скажет по этому поводу партия, госдеп и т.д.)» — вот тогда трындец.
Нет, Основной «угрозой» для гривны стало поведение НБУ, скупающего оную.
Напевне для того щоб у ватанів щось не розірвало:)
Мені здається що в НБУ перекос і коли ТРЕБА продавати бакс вони його продають дуже неохоче чим заганяють курс в небеса, а от коли купляти — купують скільки дають не даючи гривны опуститися до початкового рівня кілька тижнів.