Для прискорення економічного зростання в Україні слід знизити процентні ставки за кредитами, забезпечити сприятливий бізнес-клімат і дотримуватися фіскальної політики. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, пише Укрінформ.
МВФ розповів, що потрібно для прискорення економіки в Україні
«Для того, щоб підвищити економічне зростання, необхідно знизити номінальні процентні ставки», — сказав Люнгман.
В чому суть?
Він пояснив, що високі номінальні процентні ставки безпосередньо пов'язані з інфляцією. Високі ставки стримують внутрішнього інвестора, для якого займати в банках гроші під такий відсоток досить дорого. Разом з тим, для того щоб знизити ставки треба побороти інфляцію, Нацбанк в цьому напрямку робить правильні кроки.
На його думку, ще один ключовий момент на шляху прискорення економічного зростання — це поліпшення бізнес-клімату в країні, адже інвестори, які придивляються до України з довгостроковою перспективою інвестування, хочуть бути впевнені в тому, що до них буде чесне і справедливе ставлення.
Також в МВФ підкреслили, що в Україні і в подальшому повинні втілювати в життя реформи, що стосуються судової системи та боротьби з корупцією.
- Нагадаємо, що НБУ оцінює обсяг нового траншу МВФ в 1,5 — 1,9 мільярда доларів.
- 19 жовтня 2018 року МВФ оголосив про нову угоду з Україною. Міжнародний валютний фонд змінив програму допомоги Україні з EFF на stand-by, яка передбачає виділення 3,9 мільярда доларів на 15 місяців.
Коментарі - 16
Насчет МВФ, ставки по кредитам=доступность денег+риск невозврата.
Совсем недавно была «стабильность™» с кредитованием своего бизнеса в своем кэптивном банке под 0% (и депозитами под 27%), дальше мусорные залоги, банкротство и ФГВФЛ)
И «во всем виновата Гонтарева!!!» (с).
Естественно, наш бизнес трагически не готов кредитоваться под рыночные % ставки)
Если б в Украину вливали по 11 млрд евро в год, как в свое время в Польшу, то и ставки были б пониже)
Но вместо этого нам с громадным скрипом дают в 10 раз меньше, и под условия.
мда
Які ж гарні у вас джерела
Тому я більше схоже, що це не українське інформ агенство
І взагалі, якщо слідувати вашій логіці
медведчук — український політик
Впрочем, есть ли еще методы борьбы с инфляцией?
Инфляция же выросла не из-за снижения учетной ставки, есть еще масса причин. Учетная ставка — это достаточно действенный и главное — быстрый инструмент контроля инфляции. Осенью подняли — весной опустили. Тем самим, сгладили сезонные пики. К весне опустится, как раз аграриям на кредиты. А сейчас кредиты менее важны — перед зимой все в бакс вкладываются. Высокая ставка приглушает апетит спекулянтов. Свободной гривны и так много.
Это элементарные вещи, которые наши «эффективные» менеджеры просто не знают и не понимают.
https://minfin.com.ua/blogs/igor68/114375/
Яркий пример — вчера здесь был опубликован материал https://minfin.com.ua/2018/11/12/35604680/#com3493367, где один из «горе-строителей» рыночной экономики не смог предложить ничего лучшего, чем советские методы командно-административного ограничения с совсем НЕрыночной Государственной ценовой администрацией.
А о том, что с инфляцией можно бороться фискальными инструментами наверное вообще никто в правительстве не догадывается и речи не ведёт.
Финансистов расплодилось, а в экономике не разбираются.
Гроші не підуть в виробництво, якщо в людей не буде впевненості
Зараз їх ведуть в фінансові спекуляції, тому що виробництво не таке рентабельне й вигідне.