Міжнародна міжбанківська система платежів SWIFT повідомила США, що відключила Центральний банк Ірану та інші організації цієї країни. Про це повідомила заступник міністра фінансів США Сігал Манделкер, пише «Сегодня» з посиланням на Reuters.
Іран відключили від SWIFT
Заступник голови американського Мінфіну підкреслила, що Вашингтон буде жорстко запроваджувати в життя свої санкції проти Ірану і прийме щодо цієї країни додаткові заходи, спрямовані на чинення тиску.
Манделкер також уточнила, що її не турбує ініціатива Європейського союзу про створення спеціального механізму зовнішньоторговельних розрахунків з Тегераном в обхід американських санкцій.
Вона пояснила, що США зможуть працювати разом з європейцями і що, незважаючи на плани створення спеціального платіжного механізму ЄС, європейські компанії вже залишають Іран.
«Думаю, більш значна новина в Європі — це те, що компанії вже у великій кількості йдуть з Ірану», — сказала Манделкер.
«Я зовсім не відчуваю занепокоєння з приводу спеціального платіжного каналу», — сказала заступник міністра фінансів США.
«Вважаю, що ми можемо знайти додаткові механізми, за допомогою яких ми змогли б працювати разом», — додала вона.
«По Ірану ви побачите, як ми зробимо набагато більше речей», — пообіцяла Манделкер.
До SWIFT банківську систему Ірану підключили в 2016 році — після укладення ядерної угоди з «шісткою» світових держав і зняття з Тегерана міжнародних санкцій.
Коментарі - 45
Думаю с учетом падения цен, плюс поставками только в Китай и отключением в добавок SWIFT — это ударит по экономики и росту доходов граждан
Россию никто никогда не отключит, более того, еще приедут уговаривать если вдруг надумает выйти сама. Этот геморой никаким ни банкам не нужен, ни крупным компаниям, ни инвесторам и даже заробитчанам, потому что если будут возить на себе шмон усилится в два раза, как таможня так и криминал с обоих сторон границы.
К тому же, сп-2 строят не для того чтоб наличку чемоданами возить, в крайнем случае обойдутся без свифт — запустят евросистему и китайскую.
Эта волына с отключением тянется десяток лет, в реале давно мог бы выиграть несколько ящиков шампанского с таких спорщиков.
В ідеалі нехай росія буде відгороджена від світу зі своїми запасами.
Самі і споживайте свій газ і нафту.
Они дают свой эффект в невозможность вкладывать технологии в нефтедобычу и т.д. Не возможность кредитоваться… Если не будут развиваться технологии, а будет происходить стагнация — это даст больше эффект в плане отставания страны от мировых лидеров развития.
— «ніколи не кажи ніколи» (с)
Відключення Росії від SWIFT обговорюється з 2014-го року, як можлива санкція на численні зухвалі дії Кремля на міжнародній арені. З того часу в Росії почали готуватися до цього і рік назад запустили СПФС, російський аналог SWIFT, на який вже переходять російські банки та великі корпорації.
І мені здається, що Кремль сам прагне більшої ізоляції, тому такий сценарій хоча й малоймовірний, але не виключений.
Мабуть таки «червона межа» все ж існує, але відкрите питання скільки ще залишилось Кремлю до цієї межі.
Імпортозаміщення буксує… і є тільки на вухах у пересічного росіянина…
Санкції поступово і неухильно затягують петлю на шиї росії…
На шляху до ізоляції Росія спробує відкусити шматки територій, які вдасться. Велика частина України включно з Києвом тут в пріоритеті.
Опинившись в повній ізоляції, влада Росії вже не матиме потреби грати в демократію. Можна буде відновити царський трон і робити з російськими кріпаками все що заманеться.
Звучить дико, але 5 років назад розмови про окупацію Криму і Донбасу теж здавалися дикістю. Єдине, що не вписується в цю теорію — це діти російської еліти, які живуть на Заході.
А нафта і газ є не тільки на росії…
Какие такие товары? Это крохи по сравнению с экспортом нефти
Вот как раз у них статьи импорта самые значимые- те товары, которые Украина может им продать.
1. Торговля резко сократится.
2. На продаваемый товар будут требовать скидки, так чтобы покрывать свои риски.
3. Инвестиций не будет.
2. Иран никому не интересен (как территория, так и население).
3. Иран с 1979 года «дурканутый» и его все равно никто не трогал, почему это изменится? Не изменится. А вот Иран с ЯО, это как раз угроза, которую надо мочить быстрее.
4. Как блин крипта, никому Ваша крипта не нужна. Крипта — это бред для лохов. Проще уже перейти Ирану с Китаем в расчетах в Юанях. Вот только Ирану еда нужна, а ее в Китае дефицит, и по факту Китай должен для Ирана где-то покупать, а там скидку будут ого-го.
Так что проблем у Ирана будет нормально так. А у них и без санкций с экономикой не супер.
Используя механизмы мировой торговли, принятые всеми участниками мирового рынка исключительно из за доверия к этим структурам, — они тем самым подрывают это доверие. То есть пилят сук на котором сидят.
В итоге уже многие страны либо уже ввели альтернативные платежные системы и системы расчетов, либо активно занимаются их внедрением. Таким образом, гегемония «Запада» и его монополия в экономике рушится.
Уж ни стран тех нет, ни писателей. А монополия всё стоит.
И казалось бы, «стал пёс жить как и прежде, даже ещё лучше». Лет 15 так жил.
Но постепенно стало ясно, что новая угроза гегемонии всё же пришла. Бывшие «развивающиеся» страны стали развиваться ускоренными темпами. И с каждым годом доля стран Запада в мировой экономике снижается. Посмотрите статистику ВВП.
Так что монополии уже нет по факту.
http://svspb.net/danmark/vvp-stran.php
(Кстати, и про Украину любопытно. Сравнить по годам наш ВВП и постараться найти, есть ли в мире еще страны со стагнацией экономики либо стоящие на месте. Я пару штук нашел. Зимбабве, ЦАР и Сомали)
Что здесь? ЕС не смотря на заявление, далее думаю не пойдет. Разве что Китай выручит по платежам в эту страну.
Спочатку росія заперечувала вплив санцій а тепер плаче що несправедливо… І санкції роблять росію сильнішою… Скоро нові санкції:)